آرشیو سرویس پزشکی و طب سنتی
خمیر‌دندان گیاهی یا صنعتی؟
22 ساعت قبل

خمیر‌دندان گیاهی یا صنعتی؟

امروزه با انواع و اقسام خمیردندان سر و کار داریم که برخی از آنها صنعتی و برخی دیگر که محدود هستند، به صورت گیاهی و به عبارت دیگر طبیعی وارد بازار می‌شوند. اما انتخاب شما کدام است؛ از خمیردندان صنعتی استفاده می‌کنید و یا ترجیح می‌دهید خمیردندان گیاهی به‌کار ببرید؟

مقابله با آرتروز
10:10 - دوشنبه
همراه با دکتر الهه حاج‌صادقی در سلسله‌نشست‌های گام‌های سلامت:

مقابله با آرتروز

یکی از بیماری‌های شایع امروز، آرتروز است. آرتروز، نوعی از آرتریت است که پیش‌رونده محسوب می‌شود؛ بنابراین باید برای پیشگیری و درمان آن جدی بود.

انتخاب ورزش متناسب با مزاج
10:35 - شنبه
ورزش مناسب با مزاج، فضولات بدن را دفع می‌کند:

انتخاب ورزش متناسب با مزاج

ورزش اهمیت زیادی دارد و باعث ارتقای سلامت می‌شود؛ اما هر ورزش برای هرکس مناسب نیست و باید متناسب با مزاج باشد تا فوایدش را به بدن ببخشد. در این زمینه جواد کاردانپور، محقق طب‌سنتی، توضیح‌های کلیدی برای شما ارائه می‌دهد.

دردهای شکمی که باید جدی گرفته شود
16:39 - سه شنبه
دانستنی هفته:

دردهای شکمی که باید جدی گرفته شود

بعضی از دردها نیاز به پیگیری ندارد اما بسیاری از دردها نشانه بیماری است و نیاز جدی به درمان دارد به برخی از دردهای شکمی دکتر وحید گوهریان، فوق تخصص بیماری‌های گوارشی اشاره می‌کند:

چگونه با طب‌سوزنی به وزن ایده‌آل می‌رسیم؟
16:39 - سه شنبه

چگونه با طب‌سوزنی به وزن ایده‌آل می‌رسیم؟

برای لاغر شدن به سراغ داروهایی که تبلیغ می‌شود و عوارض زیادی دارد می‌روید، گرسنگی‌های زیادی را متحمل می‌شوید و یا اگر غیرمجاز چیزی خوردید، عذاب وجدان می‌گیرید و ناراحت می‌شوید. از سوی دیگر با ورزش‌های سخت خود را گرفتار می‌کنید و…

جشنواره پاییزی در بازار گیاهان دارویی
16:36 - سه شنبه

جشنواره پاییزی در بازار گیاهان دارویی

گیاهان‌دارویی به عنوان منبع غنی از مواد مغذی، خواص ضد‌باکتریایی و آنتی‌اکسیدانی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است و از آنجایی که با طبیعت هماهنگ است، نسبت به محصولات شیمیایی برتری دارند، از این رو به همت بازار گیاهان‌دارویی، جشنواره‌ای در حال برگزاری است.

خط قرمزهای دیابت نوع دو
11:40 - دوشنبه
پیگیری و کنترل دیابت از عوارض آن پیشگیری می‌کند:

خط قرمزهای دیابت نوع دو

در حال حاضر با افزایش بیماری دیابت روبه‌رو هستیم؛ بیماری غیرواگیری که توجه به پیگیری و درمان آن ضروری است؛ ازاین‌رو شایسته دیدیم درباره آن با دکتر مریم رجالی، متخصص پزشکی خانواده و کارشناس مرکز بهداشت شماره یک گفت‌وگویی داشته باشیم.

رفع خستگی دیجیتال چشم
17:07 - شنبه

رفع خستگی دیجیتال چشم

با توجه به افزایش استفاده مداوم از تجهیزات دیجیتال(مانند گوشی هوشمند، رایانه شخصی و رومیزی و…) به‌خصوص توسط بانوان، به یکی از عوارض استفاده طولاني مدت از اين وسايل با عنوان «خستگی دیجیتال چشم» می‌پردازیم.

سیلی مؤثر در برابر آلاینده‌ها!
12:03 - شنبه
همراه با دکتر الهه حاج‌صادقی در سلسله‌نشست‌ گام‌های سلامت:

سیلی مؤثر در برابر آلاینده‌ها!

گویا آلودگی هوا همچنان جاخوش کرده است و خیال خروج ندارد؛ از همین رو مدیریت باغ تجربه با دعوت از دکتر الهه حاج‌صادقی، پژوهشگر طب‌سنتی و متخصص طب‌سوزنی به این موضوع مهم در سالن همایش باغ غدیر پرداخت.

مدیریت دیابت در بارداری
11:52 - چهارشنبه
به بهانه هفته دیابت

مدیریت دیابت در بارداری

دیابت بارداری، به شرایطی گفته می‌شود که افزایش قندخون برای اولین بار در طی دوران بارداری دیده شود. توضیح لازم در این زمینه را از زبان فریبا شیخ کارشناس برنامه سلامت مادران از مرکز بهداشت شماره 2 اصفهان بخوانید:

عوامل خطر سرطان‌رحم در زنان
12:35 - سه شنبه
به بهانه هفته سلامت بانوان

عوامل خطر سرطان‌رحم در زنان

هفته سلامت بانوان از تاریخ 20 آبان آغاز شده و تا 26 آبان برقرار است. شعار هفته امسال هم با عنوان: «بانوی سالم، خانواده سالم، جامعه سالم» تعیین شده است.

شش اصل ضروری برای زنان
14:33 - دوشنبه
به مناسبت هفته سلامت بانوان

شش اصل ضروری برای زنان

این هفته، هفته جهانی سلامت زنان است و طبق هر سال شعاری خاص برای آن در نظر گرفته می‌شود، شعار امسال مبنی بر «بانوی سالم، خانواده سالم، جامعه سالم» است.