شهردار اصفهان:

اصفهان برای پذیرایی از مهمانان نوروزی آماده شد

شهردار اصفهان گفت: اتفاقات متفاوت حوزه‌های عمرانی و زیباسازی را تا روزهای آینده در سطح شهر شاهد خواهیم بود و از 25 اسفند نصف‌جهان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

تاریخ انتشار: 00:34 - دوشنبه 1401/12/22
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
اصفهان برای پذیرایی از مهمانان نوروزی آماده شد

شهردار اصفهان گفت: اتفاقات متفاوت حوزه‌های عمرانی و زیباسازی را تا روزهای آینده در سطح شهر شاهد خواهیم بود و از 25 اسفند نصف‌جهان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است. علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «سلام اصفهان» با اشاره به آمادگی شهر اصفهان برای استقبال از بهار و میزبانی از مسافران نوروزی اظهار کرد: از مدتی قبل همه در تکاپو هستند تا شهر را برای حضور مسافران نوروزی آماده کنند؛ با توجه به اینکه پیش بینی شده است امسال میزبان تعداد زیادی از مسافران خواهیم بود، باید آمادگی لازم را داشته
باشیم.

شهرتکانی با رنگ آمیزی جداول و دیواره‌ها ، خط‌کشی خیابان‌ها و هرس درختان

او با بیان اینکه به احتمال زیاد نوروز ۱۴۰۲ آب در رودخانه زاینده‌رود جریان دارد و بر جذابیت‌های این شهر می‌افزاید، تصریح کرد: طبق روال هر سال با رنگ‌آمیزی جداول و دیواره‌ها، خط‌کشی خیابان‌ها و هرس درختان، شهرتکانی می‌کنیم و در حال حاضر نیز کاشت گل و گل‌آرایی را در خیابان‌های اصفهان شاهد هستیم.

شهردار اصفهان ادامه داد: نصب نشانه‌ها و نمادها توسط سازمان زیباسازی شهرداری در حال انجام است و محور نور را نیز خواهیم داشت که این اقدامات و اتفاقات چهره شهر را در ایام نوروز مانند سال گذشته دگرگون خواهد کرد.

او با اشاره به پروژه‌های عمرانی شهر برای تردد روان شهروندان و مسافران اظهار کرد: پروژه تقاطع غیرهمسطح شهدای ورزشکار قرار بود تا قبل از پایان امسال به طور رسمی افتتاح شود و مورد بهره‌برداری قرار گیرد؛ اما با توجه به تکمیل‌نشدن نور پروژه، به‌طور موقت از هفته گذشته زیر بار ترافیک رفت تا ترافیک شمال شهر (سمت ورودی دولت‌آباد) کاهش پیدا کند که در حال حاضر رفت و آمد روان را در آن نقطه شهر شاهد هستیم.

او با اشاره به آغاز فعالیت ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان از سه ماه پیش، گفت: کمپ گردشگری فدک نیز از بیست‌وپنجم اسفند آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

شهردار اصفهان گفت: برای کودکان کار و خیابانی، مرکز ساماندهی و غربالگری، ویژه کودکان متکدی زیر ۱۸ سال با هدف جمع‌آوری و هدایت این کودکان از سطح شهر با کمک بهزیستی و فرمانداری اصفهان افتتاح شد تا کمتر شاهد حضور این کودکان سر چهارراه‌های شهر باشیم، البته شهروندان نیز باید کمک کنند تا این پدیده از شهر ما جمع شود.

او خاطرنشان کرد: در این مرکز تمام شرایط تربیتی کودکان متکدی آماده شده است؛ اما خانواده آن‌ها نیز باید این کمک را به سیستم شهر داشته باشند؛چراکه اگر مشکل مالی داشته باشند، خیریه‌ها آمادگی لازم برای حمایت از این افراد را دارند و دلیل منطقی برای حضور آن‌ها سر چهارراه‌ها وجود ندارد، لذا باید به سمتی برویم که شاهد این پدیده شهری و خیابانی در اصفهان نباشیم.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهارده + یک =