تخصیص منابع مالی به هیئت‌های ورزش:

بودجه بر مبنای عملکرد

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان یادآور شد: برگزاری کنگره شهدای استان، اتفاق مهم سال 1402 است و از رؤسای هیئت‌های ورزشی و ادارات ورزش شهرستان‌ها درخواست داریم رویدادمحور عمل کنند و تمام رویدادها با نام متبرک شهدا مزین باشد.

تاریخ انتشار: 09:54 - دوشنبه 1402/01/21
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
بودجه بر مبنای عملکرد

گردهمایی رمضانی مسئولان ورزش و جوانان استان اصفهان برگزار و بر اولویت‌های ورزش نصف‌جهان در سال 1402 تأکید شد. / هیئت‌های ورزش

در این نشست که با حضور مسئولان ستادی اداره ورزش و جوانان، رؤسا و کارشناسان ورزش بانوان ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌های استان و رؤسا، دبیران و نواب رئیس هیئت‌های ورزشی استان به انجام رسید، جواد محمدی بیان کرد: سال گذشته و در دوران پساکرونا، ورزش استان دوباره فعالیت‌هایش را از سر گرفت و تنور ورزش داغ شد.

او با بیان اینکه عملکرد خوبی را در این سال پشت سر گذاشتیم، تصریح کرد: در این مدت آمار ورزشکاران سازمان‌دهی شده و سرانه فضاهای ورزشی افزایش یافت و شاهد موفقیت ورزشکاران استان در میادین برون‌مرزی بودیم که این اتفاقات با همکاری و حمایت استانداری، وزارت ورزش و مسئولان و همکاری همه فعالان ورزش رخ داد و در تلاش هستیم با برنامه‌ریزی و پیگیری‌هایی که در حال انجام است، سال بسیار پرباری داشته باشیم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان تأکید کرد: بازی‌های آسیایی هانگژو و المپیک پاریس دو هدف کوتاه‌مدت ورزش استان هستند و انتظار داریم ورزشکاران استان حضور موفقی را در بازی‌های آسیایی داشته باشند و سهم مدالی اصفهان در بازی‌های کشورهای اسلامی تکرار شود و از تمام هیئت‌های ورزشی می‌خواهیم پیگیر حضور ورزشکاران و نمایندگان خود در اردوهای تیم‌های ملی باشند.

محمدی خطاب به رؤسای هیئت‌های ورزشی و ادارات ورزش و جوانان استان اصفهان، از آن‌ها درخواست کرد از ظرفیت آموزش و پرورش، شهرداری، بسیج و دیگر سازمان‌ها و ارگان‌ها استفاده شود.

او افزود: برگزاری مسابقات جام پرچم و مینی فوتبال مهم‌ترین رویدادهای داخلی و در سطح کشور است و شهرستان‌ها باید اهتمام زیادی درخصوص پیگیری برای برگزاری مسابقات جام پرچم و به ویژه مینی فوتبال محله‌های ایران انجام دهند و انتظار داریم هیئت‌های ورزشی در کنار دوهیئت‌ همگانی و روستایی و عشایر قرار بگیرند تا در این زمینه نیز همچون برنامه‌هایی که تاکنون انجام شده، موفق عمل کنیم.

متولی ورزش استان بر ثبت درست آمار هیئت‌های ورزشی تأکید کرد و گفت: این موضوع کمک می‌کند تا آمار درست و خوبی از وضعیت ورزش استان داشته باشیم و علاوه بر آن، بودجه اختصاصی هر هیئت بر اساس عملکرد آن‌ها خواهد بود.

او خطاب به حاضران خاطرنشان کرد: هر چقدر منسجم‌تر، قوی‌تر و کیفی‌تر عمل کنید، کمک بیشتری در قالب تفاهم نامه دریافت خواهید کرد. تا قبل از پایان فروردین‌ماه به هیئت‌هایی که ثبت رکورد داشته‌اند، کمک خوبی خواهیم داشت که تأمین اعتبارات آن انجام شده است.

محمدی به حضور اعضای هیئت‌مدیره مجمع خیران ورزش‌یار در این نشست اشاره و بیان کرد: وجود مجمع خیران ورزش‌یار یک امتیاز بسیار بزرگ برای ورزش کشور و استان است و در بخش خیران ورزش‌یار اقدامات خوبی شده و در این مدت توانسته‌ایم با همراهی و کمک مجمع، بسیاری از پروژه‌های ناتمام را تکمیل کنیم و به بهره‌برداری برسانیم و امیدواریم با اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام، بیشتر و با کیفیتی را در اختیار ورزشکاران استان بگذاریم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان یادآور شد: برگزاری کنگره شهدای استان، اتفاق مهم سال 1402 است و از رؤسای هیئت‌های ورزشی و ادارات ورزش شهرستان‌ها درخواست داریم رویدادمحور عمل کنند و تمام رویدادها با نام متبرک شهدا مزین باشد. چرا که تکلیف قانونی، شرعی و اخلاقی ماست.

ضرورت تکریم یاد و نام شهدا

سردار مجتبی فدا، فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان که مهمان ویژه این گردهمایی بود، در ابتدا اشاره‌ای به شرایط کشور پیش از انقلاب اسلامی داشت و به نمونه‌هایی از عدم‌استقلال کشور اشاره کرد.

او با بیان اینکه امام خمینی اداره کشور را به مردم سپرد و مردم در امور خود دخیل بودند، بیان کرد: جمهوری اسلامی امروزه در اوج قدرت و توان است و باید این واقعیات به مردم گفته شود و این اقتدار و توان را مدیون شهدا هستیم.

سردار فدا با بیان اینکه بالاترین آمار ایثارگری متعلق به استان اصفهان است، از مسئولان ورزشی درخواست کرد برای تکریم یاد و نام شهدا، اقدامات مؤثری انجام دهند تا این اسطوره‌ها به مردم معرفی شود.

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام توسط مجمع خیران

در ادامه حسن اکلیلی و رسول کربکندی، دو عضو مجمع خیران ورزش‌یار استان، توضیحاتی در خصوص روند فعالیت این مجمع ارائه کردند.

کربکندی در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه از سختی کار افرادی که در حوزه ورزش فعالیت می‌کنند اطلاع دارد، تأکید کرد که هدف مجمع خیران ورزش‌یار، تکمیل پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام است تا در اختیار ورزشکاران و علاقه‌مندان به ورزش قرار گیرد.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 + 9 =