حجت‌السلام مهروی پور تاکید کرد:

نیاز شهرداری‌ها به ریل‌گذاری مبتنی بر هم اندیشی در حوزه فرهنگ

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهرداری‌ها از زمانی که در باب فرهنگ و فرهنگسراها یا مباحث ورزشی و موضوعات اجتماعی شهر ورود کرده‌اند، به ارتقای سرانه ورزشی، تقویت موضوعات فرهنگی و حتی توسعه مباحث اجتماعی کمک شایانی کرده‌اند، البته لازمه ادامه راه ریل‌گذاری صحیح مبتنی بر هم‌اندیشی است.

تاریخ انتشار: 14:54 - چهارشنبه 1402/02/6
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
نیاز شهرداری‌ها به ریل‌گذاری مبتنی بر هم اندیشی در حوزه فرهنگ

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، حجت‌الاسلام منوچهر مهروی‌پور، در نخستین نشست هم‌اندیشی رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرهای مراکز استان کشور و چهارمین اجلاس شهرهای حماسه‌ساز انقلاب اسلامی اظهار کرد: شهر اصفهان به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) شهر شهیدان، شهر مردان خدا، جهاد، هنر و شهر علم و عالمان فرهیخته است، رهبر معظم انقلاب همواره بر علمایی که زاده اصفهان هستند یا در اصفهان زیست کرده‌اند، تاکید داشته‌اند. / شهرداری‌ها

وی با بیان اینکه وجود دانشنامه معظم تخت فولاد که اشاره‌ای به آسمان فروزان یعنی عالمان اصفهان دارد، تنها بخشی از ویژگی‌های این شهر را معرفی می‌کند، افزود: درباره ویژگی‌ها و توصیف شهر اصفهان نزدیک به هزار جلد کتاب در طول تاریخ نوشته شده است؛ هیچ شهر و کشوری را اینگونه نمی‌توان یافت که در باب توصیف ویژگی‌های آن اینگونه مطلب نوشته شده باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه امروز میزبان رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها از نقاط مختلف کشور هستیم، تصریح کرد: برگزاری این نشست در اصفهان و در ماه اردیبهشت از دو جهت شایسته بود، نخست برگزاری هفته فرهنگی اصفهان در این ماه و دوم آنکه اردیبهشت، ماه رویایی شهر اصفهان است.

وی با تاکید بر اینکه ظرافت‌ها و جذابیت‌های شهر اصفهان را باید بیشتر به کشور و جهانیان معرفی کنیم، خاطرنشان کرد: اصفهان میراث‌دار هنر عالم و حکیمی همچون شیخ بهایی است که سوم اردیبهشت‌ماه سالروز تولد آن بوده است و از این بابت هفته فرهنگی اصفهان در این بازه زمانی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام مهروی‌پور با اشاره به اینکه نشست‌های هم‌اندیشی رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی از اولویت‌های شورای اسلامی در دوره ششم است که پیش از این محقق نشده بود، گفت: امیدواریم برگزاری چنین نشست‌های هم‌اندیشی در کنار تبادل نظر و انتقال تجربیات ارائه پیشنهادات و راهکارها، بستری برای زندگی بهتر مردم باشد.

وی با بیان اینکه نشست رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی با جلسه رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی شهرهای حماسه‌ساز انقلاب اسلامی نیز همراه است، ادامه داد: ظرفیت‌های فرهنگی شورای اسلامی زیاد است، لذا از این ظرفیت‌ها به بهترین نحو باید استفاده کرد. شهرداری‌ها از زمانی که در باب فرهنگ و فرهنگسراها یا مباحث ورزشی و موضوعات اجتماعی شهر ورود کرده‌اند، به ارتقای سرانه ورزشی، تقویت موضوعات فرهنگی و حتی توسعه مباحث اجتماعی کمک شایانی کرده‌اند، البته لازمه ادامه راه ریل‌گذاری صحیح مبتنی بر هم‌اندیشی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر در اوج حملات ترکیبی هجمه‌های فرهنگی هستیم و این شرایط به ما گوشزد می‌کند که باید با برنامه‌ریزی صحیح و مؤثر فرهنگی به مقابله با دشمن تا دندان مسلح در عرصه فرهنگی برویم.

وی تاکید کرد: در این راستا به دنبال آن هستیم نشست‌های هم‌اندیشی را به مجموعه‌های مشورتی که دارای ویژگی‌هایی از جمله قالب زمانی معین که بیشتر فصلی است و همچنین بر اساس چارچوب‌های مدرن و پیوسته برگزار می‌شود، تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده − هفت =