بایگانی سرویس خاورمیانه
آداب‌دانیِ بین‌المللی
11:13 - 13 تیر 1403
اصفهان باید از امتیازهای برآمده از آداب در روابط خواهرخواندگی بهره کافی ببرد

آداب‌دانیِ بین‌المللی

کلمه تشریفات از محضر تشریف و ریشه آن از شرف می‌آید. شرف در زبان عربی نیز به معنای مجد و بزرگی و به گفته امام‌حسن‌مجتبی(ع) به معنای احترام به خود و دیگران است.

فرهنگ؛مرز مشترک اصفهان و مرو
08:24 - 11 تیر 1403
خواهرخواندگی اصفهان و مرو در توسعه ارتباطات فرهنگی و اقتصادی دو شهر موثر خواهد بود

فرهنگ؛مرز مشترک اصفهان و مرو

قدمت دوستی میان ایران و ترکمنستان بر پایه همکاری‌های فرهنگی، باعث شد تا اصفهان سال گذشته میزبان فرهنگی این کشور قرار گیرد و یک سال پیش از آن نیز روزهای فرهنگی ایران در شهر زیبای عشق‌آباد (پایتخت کشور ترکمنستان) برگزار شود …

نصف‌جهان نماینده ایران در چین
09:43 - 30 اردیبهشت 1403
امتیازات طلایی نمایشگاه‌های چین برای اصفهان چیست؟

نصف‌جهان نماینده ایران در چین

حضور مستمر در نمایشگاه‌های کشور چین با هدف جذب سرمایه و یافتن فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری پرسود توصیه تجار باتجربه به بازرگانان اصفهانی است. این کشور از برجسته‌ترین‌ها در استفاده از سرمایه‌گذاران خارجی به‌شمار می‌رود و تاجران اصفهانی می‌توانند در راستای معرفی تولیدات و خدمات خود با هدف بهره‌برداری هرچه بیشتر در رویدادهای نمایشگاهی چین که فرصت‌ها، امتیازات و نکات مثبت بسیاری در آن نهفته است، به‌صورت مستمر شرکت کنند.

اصفهان؛ مقصد گردشگری سلامت عراق
09:46 - 23 اردیبهشت 1403
فرزاد پیلتن، مشاور معاون وزیر صمت: بستر نمایشگاهی عراق بهترین فرصت برای تقویت تجارت اصفهان با این کشور است

اصفهان؛ مقصد گردشگری سلامت عراق

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، کشور عراق بازار بسیار وسیعی را برای فعالان اقتصادی ایران فراهم آورده است؛ شرایط سرمایه‌گذاری مطلوب که شرکت‌های تجاری از ایران و اصفهان می‌توانند با رعایت اصول و قوانین مربوط، از آن بهره‌مند شوند و سهم قابل‌توجهی از این بازار را حتی با وجود موانع، چالش‌ها و البته رقبای سرسخت تجاری از سراسر دنیا در این کشور از آن خود کنند.

امارات؛ پل ارتباطی اصفهان با اقتصاد جهانی
09:42 - 17 اردیبهشت 1403
حامیان بخش خصوصی باید در ایجاد پایگاه مستقل اقتصادی برای اصفهان در امارات تلاش کنند

امارات؛ پل ارتباطی اصفهان با اقتصاد جهانی

حضور کشورها در رویدادهای بین‌المللی با موضوعیت اقتصاد از دیرباز قابل‌توجه و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است. فضایی که قالب نمایشگاه آن می‌تواند به معرفی ‌ظرفیت‌های تجاری، ارتباطات اقتصادی و درنهایت تعاملات دو یا چندجانبه میان کشورها یا حتی فی‌مابین شهرها بینجامد.

توجه اصلی به جنایات صهیونیست‌ها معطوف باشد 
08:52 - 10 اردیبهشت 1403

توجه اصلی به جنایات صهیونیست‌ها معطوف باشد 

تجمع گسترده تانک‌ها و ادوات نظامی رژیم صهیونیستی در نزدیکی رفح، حاکی از حمله قریب‌الوقوع این رژیم سفاک و خون‌خوار به مردم مظلوم غزه است.

عدالت‌خواهی، محور مشترک دانشجویان جهان
08:47 - 10 اردیبهشت 1403
«اصفهان زیبا» در گفت‌وگو با قشر دانشگاهی اصفهان، خیزش دانشجویی آمریکا علیه صهیونیست‌ها را بررسی کرد

عدالت‌خواهی، محور مشترک دانشجویان جهان

در پی اعتراضات دانشجویان دانشگاه کلمبیا در آمریکا علیه اقدامات نظامی صهیونیست‌ها در غزه با هدف آتش‌بس فوری، قطع همکاری آمریکا با اسرائیل و عدم‌حمایت نظامی از سیاست‌های این رژیم اشغالگر، هزاران دانشجو از 30 دانشگاه دیگر به این خیزش پیوستند و خواستار قطع ارتباط دانشگاه‌های خود با صهیونیست‌ها شدند.

تنبیه سخت
10:36 - 27 فروردین 1403
اصفهان سهم موشکی خود را در انتقام از خون سردار اصفهانیِ سپاه قدس ادا کرد «اصفهان‌زیبا» در گفت‌وگو با کارشناسان مؤلفه‌های مهم این عملیات را بررسی می‌کند:

تنبیه سخت

جمهوری اسلامی ایران به‌تازگی و در واکنش به حمله تروریستی اخیر رژیم اشغالگر قدس به کنسولگری کشورمان در دمشق، پایتخت سوریه، حمله پهپادی و موشکی گسترده‌ای را به اراضی اشغالی انجام داده است، حمله‌ای که رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی به نحو گسترده‌ای به آن پرداخته‌اند و آن را رویدادی بی‌سابقه و البته بزرگ ارزیابی می‌کنند.

درانتظار پاسخ به ترور…
10:19 - 15 فروردین 1403
چه سناریوهایی در پی حمله صهیونیست‌ها به کنسولگری ایران در دمشق مطرح است؟

درانتظار پاسخ به ترور…

حوالی ساعت 17 روز دوشنبه 13 فروردین 1403، جنگنده‌های اف 35 ارتش رژیم صهیونیستی با نفوذ به حریم هوایی سوریه از طریق جولان اشغالی، کنسولگری کشورمان در دمشق، پایتخت سوریه را با شش موشک هدف قرار دادند و موجب به شهادت رسیدن سردار محمدرضا زاهدی، از فرماندهان ارشد سپاه قدس کشورمان و شمار دیگری از مستشاران و افسران نظامی ایرانی مستقر در سوریه شدند.

«پونا»ی هند بهترین انتخاب برای اصفهان
10:29 - 22 اسفند 1402
حسین بامیری، رایزن بازرگانی سفارت ایران در هندوستان از فرصت‌های ازدست‌رفته اقتصادی اصفهان در تجارت با هند می‌گوید

«پونا»ی هند بهترین انتخاب برای اصفهان

سابقه روابط تجاری اصفهان و هند قدمتی دیرینه دارد و این ارتباطات حتی با وجود چالش‌های اقتصادی ایران در قالب تحریم‌ها هیچ‌گاه از بین نرفته و تا به امروز ادامه داشته است.

پشت پرده کمک‌های آسمانی برای غزه
09:51 - 21 اسفند 1402
شوی تبلیغاتی رژیم صهیونیستی در صدور مجوز برای کمک به غزه از قدرت نفوذ و تأثیرگذاری همچون گذشته برخوردار نیست

پشت پرده کمک‌های آسمانی برای غزه

در روزهای گذشته، دولت‌های غربی نظیر آمریکا، فرانسه، بلژیک و هلند، چندین تُن کمک‌های انسان دوستانه را از طریق هوایی برای مناطق و بخش‌های مختلف نوار غزه به‌ویژه بخش‌های شمالی این منطقه ارسال کرده‌اند.کمک‌هایی که برخی از آن‌ها در آب دریا و برخی دیگر به دلیل وزش باد شدید، در برخی شهرک‌های اسرائیلی فرود آمده‌اند و تنها بخشی محدود از آن‌ها به دست مردم غزه رسیده‌ است.

روابط اصفهان‌الجزایر بر پایه گردشگری اسلامی
10:28 - 15 اسفند 1402
تولید محصولات چشمگیر کشورهای آفریقایی در اصفهان جدی گرفته شود

روابط اصفهان‌الجزایر بر پایه گردشگری اسلامی

با اینکه برخی معتقدند اولویت روابط دوجانبه ایران و الجزایر بر پایه همکاری‌های نفت، گاز و پتروشیمی با توجه به ظرفیت‌های دو طرف در این حوزه است؛ اما توجه به سرمایه‌های گردشگری نیز با تمرکز بر ظرفیت‌های اسلامی می‌تواند به تقویت روابط دو کشور و البته توسعه تعاملات بین‌شهری منجر شود.