آب‌تنی ویژه برای درمان بیماری:

حمام نمک فرنگی بگیرید

اگر برای درمان بیماری‌ راه‌های مختلفی را امتحان کرده‌اید و تاثیری نداشته است، پیشنهاد می‌دهیم از آب‌تنی ویژه استفاده کنید، آن هم با نمک.

تاریخ انتشار: 11:19 - شنبه 1402/03/20
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
حمام نمک فرنگی بگیرید

به گزارش اصفهان زیبا؛ اگر برای درمان بیماری‌ راه‌های مختلفی را امتحان کرده‌اید و تاثیری نداشته است، پیشنهاد می‌دهیم از آب‌تنی ویژه استفاده کنید، آن هم با نمک. در این زمینه دکتر جمشید هاشمی، ملقب به استاد آرام، درمانگر و روانشناس بالینی توضیح می‌دهد:

کاربرد

حمام نمک فرنگی در درمان بسیاری از بیماری‌ها کاربرد دارد و اثربخش است. از جمله در درمان سیاتیک، کمردرد، روماتیسم، دیابت، التهاب اعصاب، سرماخوردگی و زکام، ناراحتی‌های کلیه و سایر عفونت‌های پوستی و اسید اوریکی مفید است.

روش استفاده

وان حمام را باید با حدود ١٣۵ لیتر آب گرم در دمای ٤٠ درجه سانتی‌گراد پر کرد. یک تا یک و یک دوم کیلوگرم نمک فرنگی را باید در آب حل کرد.

بیمار باید یک لیوان آب سرد بنوشد، سر خود را با حوله سردی بپوشاند و سپس در وان دراز بکشد و بالاتنه، ران‌ها و پاها را برای مدت ١۵ تا ٢٠ دقیقه درون آب کاملاً فرو ببرد. بهترین زمان برای استفاده از این حمام، قبل از خواب است.

احتیاط

داشتن احتیاط‌های مشخصی به هنگام استفاده از این حمام‌های درمانی ضروری است. سه ساعت بعد از خوردن یک وعده غذایی و یک ساعت قبل از آن از حمام کردن خودداری کنید. با این حال، همچون حمام لگن و حمام پا، حمام‌های موضعی را می‌توان دو ساعت بعد از خوردن یک وعده غذایی استفاده کرد.

آب تمیز و پاک باید برای حمام‌ها استفاده شود و آبی که یکبار استفاده شده را نباید برای بار دوم استفاده کرد.

هنگام استفاده از این حمام‌ها، باید برای بدست آوردن نتیجه دلخواه از قوانینی که برای دما و مدت استفاده از این حمام‌ها وضع شده است، به دقت تبعیت کرد.

یک دماسنج همیشه باید برای اندازه‌گیری دمای بدن مورد استفاده قرار گیرد. ضمنا زن‌ها نباید در طول دوران قاعدگی از هیچ‌کدام از این حمام‌ها استفاده کنند.

برچسب‌های خبر
دیدگاه‌ها
  1. Avatar photo جلیل گفته :

    عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − 2 =