جامعه سه‌گانه از رئیس جدید چه می‌خواهند؟

با اینکه تلاش‌های بسیاری برای به تأخیر افتادن مجمع انتخاباتی هیئت سه‌گانه وجود داشت، هیئت در موعد مقرر برگزار و رئیس جدید هیئت معرفی شد.

تاریخ انتشار: 10:38 - پنجشنبه 1402/04/29
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
جامعه سه‌گانه از رئیس جدید چه می‌خواهند؟

به گزارش اصفهان زیبا؛ با اینکه تلاش‌های بسیاری برای به تأخیر افتادن مجمع انتخاباتی هیئت سه‌گانه وجود داشت، هیئت در موعد مقرر برگزار و رئیس جدید هیئت معرفی شد.

در آستانه انتخابات هیئت، اصفهان زیبا طی گزارشی با عنوان «یارکشی در تری اتلون» به بررسی اتفاقات پیرامونی هیئت پرداخت که بازخورد زیادی داشت.

با گذشت چند روز از برگزاری مجمع و فروکش کردن التهابات، مروری بر برخی نظرات ارسالی مخاطبان خواهیم داشت که البته برایند کامل نظرات فعالان این رشته نیست، اما فارغ از نظر موافق یا مخالف با انتخابات برگزارشده، مطالبه عمومی بخشی از جامعه سه‌گانه استان است که مدیران جدید هیئت باید آن را موردتوجه قرار دهند.

در یکی از پیام‌ها ذکر شده: «اکثر قهرمانان این رشته یا به شهرهای دیگه مهاجرت کردن و یا ورزش رو کنار گذاشتن و این امر دردناک صرفاً به دلیل رفتار جانب‌دارانه دبیر هیئت بوده است.»

مخاطب دیگری نیز در پیام ارسالی نوشته است: «برای بررسی عملکرد دبیر هیئت سه‌گانه، به دو نکته ساده می‌توان توجه کرد: هیئت سه‌گانه اصفهان، به ورزشکاران علاقه‌مند به این رشته چه خدماتی ارائه داده است؟ مگر غیر از این است که همه سه‌گانه کاران صرفاً توسط مربیان و خانواده‌هایشان حمایت می‌شوند؟ و برخورد هیئت سه‌گانه با قهرمانان این رشته (که البته برای قهرمان شدنشان هم هیئت هیچ زحمتی نکشیده) چگونه بوده است؟ درک این دو نکته، نیاز به هیچ تخصصی در این زمینه ندارد و هر فردی با دیدن شرایط فعلی به آن پی می‌برد و واقعاً تأسف‌بار است که این رویکرد شهری مانند اصفهان باشد.»

در پیام ارسالی دیگری آمده است: «لطفاً دبیر هیئت سه‌گانه اصفهان، کارنامه و عملکرد این چند سال خود را ارائه دهد. این حق ورزشکاران این رشته اصفهان است که بدانند بودجه‌ی هیئت سه‌گانه که در جهت اعتلای این رشته و قهرمانانش نبوده، کجا صرف می‌شود؟»

پیام دیگری نیز به نقل از والدین ورزشکاران سه‌گانه ارسال شده که در آن ذکر شده است: «مطالبم را نه به عنوان والدین بچه‌های سه‌گانه‌کار بلکه به عنوان یک ورزش‌دوست اصفهانی می‌نویسم. امید است با توجه به برگزاری مجمع هیئت (حتی با وجود تخلفات آیین‌نامه‌ای) بررسی‌های شایانی در این رشته سخت و پرانرژی و زیبا صورت گیرد. در این دوره‌ای که گذشت، متأسفانه ما حمایتی از هیئت سه‌گانه در خصوص تمرینات و مسابقات و با توجه به مدال‌آوری ورزشکاران و درخشش آن‌ها در استان و کشور ندیدیم. این ورزشکاران از کمترین حمایتی محروم بوده و تمامی تمرین‌ها و پیگیری مسابقات بر عهده مربیان دلسوز و فداکارشان و خودشان بوده است. هیئت کمترین امکاناتی حتی در مورد تمرینات دو، شنا و دوچرخه در اختیار بچه‌ها قرار نداد ‌و همه‌ی وسایل توسط خانواده‌ها تهیه شد. حتی بعد از مقام‌آوری تجلیلی از ایشان نشده است. بدیهی است که این‌گونه رفتارها باعث از بین رفتن انگیزه در جوانان باارزش سرزمینمان می‌شود. باشد که در این دوره با رسیدگی و حمایت ورزشکاران عزیز شهر اصفهان، مثل همیشه در کشورمان ایران بدرخشند.»

در پیام دیگری آمده است: «واقعاً در حق بچه‌های سه‌گانه هیچ حمایت و پشتیبانی از طرف هیئت نشده و همه بر دوش مربیان و خانواده‌ها بوده، واقعاً تأسف‌بار است که شهر بزرگی مثل اصفهان این استعدادها را نادیده بگیرد و به فکر منافع خودشان باشند. امید است با این چینش مجمع حداقل حرکتی به سود این بچه‌ها را نظاره کنیم.»

اصفهان زیبا قصد قضاوت در خصوص پیام‌های ارسالی را ندارد و بر این موضوع نیز صحه می‌گذارد که اختلافات در تمام هیئت‌های ورزشی وجود دارد که بخشی از آن ناشی از اختلاف سلیقه است و بخش دیگری به رقابت‌های پیدا و پنهان بر سر ریاست و یارکشی‌های آن برمی‌گردد که ورزشکاران را هم درگیر خواهد کرد.

بااین‌حال مدیران هیئت‌های ورزشی باید برای رفع مشکلات و دغدغه‌های ورزشکاران اهتمام لازم را داشته باشند، زیرا اصل وجودی یک هیئت بر مبنای فعالیت ورزشکاران و مربیان است و اگر آن‌ها نباشند، یک هیئت ورزشی ماهیت خود را از دست خواهد داد.

مروری بر نظریات ارسال‌شده نشان می‌دهد، عمده مشکلات از یک منشأ است و انتظار می‌رود رئیس جدید هیئت با بررسی تمام زوایا و ابعاد مختلف، برای آینده مدیریتی هیئت تصمیم درستی اتخاذ کند؛ زیرا دوره ریاست به‌سرعت سپری می‌شود، اما آنچه پابرجاست عملکرد افراد است که مورد قضاوت قرار می‌گیرد.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاه‌ها
 1. Avatar photo م.م گفته :

  با سپاس از روزنامه وزین اصفهان زیبا و دبیر محترم گروه ورزش
  خدا را شاکرم که در این کشور پهناور که هیچ یک از مسئولین از هیئت ترای اتلون گرفته تا اداره تربیت بدنی و مدیرکل آن و حتی فدراسیون مربوطه و وزارت خانه صدای ما را نشنیدند ، بازتاب صدای ما بودند

 2. Avatar photo Hwq گفته :

  سلام و تشکر حداقل همین که نظرات را مجدد ارسال کردید و قضاوت نا به جا و سرکوب کننده نداشتید جای شکر دارد امیدواریم این تکرار ارسال نظرات حداقل تلنگری برای اصلاح و پیشرفت شهرزیبای ما باشه و ورزشکاران ما بتونند به نتیجه برسند

 3. Avatar photo بی نام و نشان هستم گفته :

  تشکر از شما که به فکر‌ما هستید
  ولی تا زمانی که هیت سه گانه به دست قهرمانان و ورزشکاران مخصوص همین رشته نیفتد همین آش و همین کاسه می باشد.
  ومن الله توفیق

 4. Avatar photo ع.ع گفته :

  به همت هیئت محترم سه‌گانه و حمایت همه جانبه اداره کل تربیت بدنی برای اولین بار در بیست سال گذشته استان اصفهان در هیچ رده سنی در مسابقات سه گانه قهرمانی کشور هیچ گونه مقام انفرادی و تیمی را بدست نیاورد
  تیمی که در قهرمان کشوری گذشته همه مدالها در همه رده های سنی را درو کرده بود

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک + 16 =