آغاز به کار 16 کارآگاه زن

قنبری با اشاره به فعالیت کارآگاه زن در پلیس گفت: کارآگاهان زن را آموزش داده‌ایم و از امروز و در مدت حدود یک‌سال ۱۶ نفر از بانوان حکم کارآگاهی دریافت کردند.

تاریخ انتشار: 00:58 - پنجشنبه 1401/12/4
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
آغاز به کار 16 کارآگاه زن

رئیس پلیس آگاهی فراجا در نشست خبری خود با بیان اینکه در حوزه امینت دو بعد را مورد برسی قرار داده‌ایم، گفت: یکی بعد ایمنی و دیگری بعد ذهنی است و مجموعه آگاهی اقدامات پساجرم را انجام می‌دهد و پس از وقوع یک جرم پلیس آگاهی برای کشف جرم وارد میدان می‌شود. / کارآگاه زن

به گزارش مهر، سردار محمد قنبری ادامه داد: اقدامات پلیس آگاهی در پیشگیری از جرم است و هرچه بتوانیم فاصله کشف تا وقوع جرم را کاهش دهیم موفق خواهیم بود. او با اشاره به سرقت اظهار کرد: دغدغه مردم سرقت است و به دنبال این هستیم تا با به‌کارگیری تمام توان خود با سرقت مبارزه جدی کنیم و این پدیده را به حداقل کاهش دهیم.

رئیس پلیس آگاهی فراجا ادامه داد: طرح سراسری مبارزه با سرقت بیش از یک هفته است که آغاز شده و مطالعات فراجا پیرامون محل‌های اختفا و پاتوق‌های احتمالی سارقان است. او با اشاره به طرح مبارزه با سرقت گفت: اولویت ما در این طرح هفت استان بوده است و تیم‌های تخصصی و آموزش دیده کار خود را آغاز کرده‌اند.

قنبری با اشاره به برنامه‌های پلیس آگاهی برای مقابله با سرقت اظهار کرد: اولین اقدام کنترل ویژه و سیستمی سارقان حرفه‌ای است و این سارقان را تحت کنترل اطلاعاتی خود قرار داده‌ایم تا بتوانیم علاوه بر مقابله با ارتکاب جرم، به شناسایی سارقان بپردازیم.قنبری افزود: از شهروندان می‌خواهیم به اقدامات خود کنترلی توجه بیشتری داشته باشند.

او با اشاره به حوزه وسایل نقلیه گفت: مقابله با فروش وسایل مسروقه در فضای مجازی از جمله اقدامات ماست و کمیته‌ای برای افزایش ایمنی خودرو در برابر سرقت ایجاد شده است. قنبری با اشاره به فعالیت کارآگاه زن در پلیس گفت: کارآگاهان زن را آموزش داده‌ایم و از امروز و در مدت حدود یک‌سال ۱۶ نفر از بانوان حکم کارآگاهی دریافت کردند.

رئیس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به استفاده از تجهیزات نوین و هوشمندسازی برای کشف جرم گفت: برخی از مجرمان توانایی بسیاری در اختفای جرم خود دارند و برهمین اساس دستگاه‌های پلی‌گرافی مغزی ساخت داخل برای کشف جرم و دروغ به کار گرفته شده است و در موضوعات خاص و حاد اگر مجرمان دروغ بگویند، به وسیله این دستگاه مشخص می‌شود.

او با اشاره به ایجاد دوایر روان‌شناسی جنایی گفت: هدف از ایجاد این دوایر شناسایی انگیزه مجرم برای انجام جرم است و برای مجرمانی که جرائم خشن انجام می‌دهند به کار گرفته می‌شود.قنبری درباره پرونده‌های معوقه و تحت پیگرد گفت: از ظرفیت کارآگاهان بازنشسته با هدف استفاده از تجارب این افراد و شناسایی مجرمان استفاده می‌شود و فعلا در حوزه سرقت این موضوع در دست انجام است.

رئیس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در مدت یک هفته‌ای آغاز طرح مقابله با سرقت در هفت استان کشور گفت: از ابتدای طرح تاکنون بیش از هشت‌هزار سارق فراری و درحال ارتکاب جرم دستگیر شدند. بیش از ۵۰ درصد این سارقان سابقه‌دار هستند و نزدیک به ۱۰ هزار سرقت کشف نشده نیز کشف شد.

او ادامه داد: تا رفع دغدغه مردم از آرامش خود می‌گذریم و با استفاده از ظرفیت پلیس آگاهی اقدامات خود را انجام می‌دهیم. قنبری با بیان اینکه طرح‌های متعددی را در سال اجرا می‌کنیم عنوان کرد: به دنبال ارائه آمار در طرح خود نیستیم و طرح را تا زمانی که در مردم ایجاد امنیت و در مجرمان ایجاد ناامنی شود ادامه می‌دهیم.

رئیس پلیس آگاهی فراجا ادامه داد: در راستای طرح مبارزه با سرقت و در هفته گذشته همه اموالی را که در زاهدان کشف کرده بودیم در حضور مال‌باخته‌ها اموال کشف‌شده را به آن‌ها تحویل دادیم. او با بیان اینکه در طرح مبارزه با سرقت هماهنگی بسیار خوبی میان پلیس و مقامات قضایی وجود دارد، تصریح کرد: برای رفع مشکل زمان سرقت خودرو تا زمان اعلام سرقت به پلیس فردی که خودروی او به سرقت رفته است می‌تواند در سامانه «پلیس من» سرقت را ثبت کند. به دنبال تثبیت سامانه‌ای هستیم که خودرو نتواند از کمند پلیس خارج شود.

قنبری با بیان اینکه ۸۸ درصد از خودروهای مسروقه کشف می‌شود، گفت: فردی که می‌خواهد در سامانه «پلیس من» سرقت را ثبت کند باید شماره تلفن همراه و خودرو به نام او باشد. زیرا اگر به نام خودش نباشد ممکن است مشکلاتی پیش آید. رئیس پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه هیچگاه از وظایف خود کوتاه نمی‌آییم، گفت: اقدامات خوبی میان پلیس و دستگاه قضایی صورت گرفته و عفو سارقان در آینده مورد تجدیدنظر قرار می‌گیرد و کمتر می‌شود.

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت − پنج =