شورای ششم به‌رغم هزینه‌های اجتماعی به‌دنبال کارهای ریشه‌ای و عمیق رفته‌است

تشکیل شوراها سبب تحکیم پایه‌های نظام شد و استفاده از ظرفیت شوراها به نحوی نهادینه شد که مردم در حرکت جمعی برای حل مسائل پیرامونی خود مشارکت کنند و نظام مردمی ما با شکل‌گیری شوراها روند پایدارتری پیدا کرد.

تاریخ انتشار: 15:54 - دوشنبه 1403/02/10
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
شورای ششم به‌رغم هزینه‌های اجتماعی به‌دنبال کارهای ریشه‌ای و عمیق رفته‌است

به گزارش اصفهان زیبا؛ استاندار اصفهان گفت: تشکیل شوراها سبب تحکیم پایه‌های نظام شد و استفاده از ظرفیت شوراها به نحوی نهادینه شد که مردم در حرکت جمعی برای حل مسائل پیرامونی خود مشارکت کنند و نظام مردمی ما با شکل‌گیری شوراها روند پایدارتری پیدا کرد.

سیدرضا مرتضوی با حضور در یکصدوسی‌امین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن گرامیداشت ۹ اردیبهشت، روز ملی شوراها، اظهار کرد: روز شوراها را به همه اعضای شوراهای استان، شهرستان و روستاهای کشور و به‌ویژه اصفهان تبریک می‌گویم. این روز فرصتی برای ارزیابی عملکرد و حرکت به‌سمت اهداف متعالی شوراهاست.

او با اشاره به نگاه حکیمانه حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل شوراها بیان کرد: شوراها یکی از مظاهر مشارکت مردم در سرنوشت خود است که با نگاه حکیمانه حضرت امام(ره) تأسیس شد و رهبر معظم انقلاب نیز با همین نگاه همان‌طور که در شعار امسال نیز بر مشارکت مردم تأکید داشتند، به‌صورت رسمی و در قالب وضعیت کنونی بخشی از حکمرانی به سمت مردم سوق داده شد.

استاندار اصفهان شوراها را جلوه‌ای از حرکت برای استقرار جمهوری اسلامی در میان مردم دانست و افزود: با شکل‌گیری شوراها اتفاق‌های خوبی رقم خورده و در کنار تحقق قانون اساسی و نیز تحقق نگاه مکتبی و دینی ما، جامعه را به‌سمت استفاده از خرد جمعی و شریک‌کردن مردم در امور خود پیش برده است. او گفت: حکمرانی مردم در مسیر شوراها مشهود است و مصداق بارز آن شکل‌گیری شوراهای شهرها و روستاها بوده است.

مرتضوی یکی از ویژگی‌های شوراها را نگاه سایر استان‌ها به عملکرد شوراهای کلان‌شهرها، به‌ویژه اصفهان دانست و تصریح کرد: اصفهان محل رفت‌وآمد مسئولان مختلف است و تأثیرپذیری از نگاه و عملکرد و نحوه تصمیم‌گیری شورای شهر اصفهان در سایر شهرها و روستاها انعکاس خود را نشان می‌دهد و در بخش‌های مختلف این تأثیرپذیری را می‌بینیم؛ حتی با این جزئیات که یک نماد برای روشنایی شهر استفاده می‌شود، در شهرهای کوچک تأثیرگذاری آن دیده می‌شود که این خود فرصتی را برای تعامل و هماهنگی میان شوراها فراهم می‌کند.

او با اشاره به دغدغه‌مندی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: توجه به مسائل زیست‌محیطی، نگاه به ظرفیت‌سازی تأمین انرژی، توجه به منابع آب، مصرف بهینه آن و مباحث صرفه‌جویی آب و ارائه کمک فکری به مدیریت استان در حوزه آب و توجه به مباحث حمل‌ونقل عمومی نشان‌دهنده نگاه عمیق شورای ششم به مسائل شهر و استان است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه یکی از اتفاق‌های مبارکی که در این دوره شورا رخ داده، این است که به جای نگاه دفعی به مسائل شهری، نگاه ویژه، ریشه‌ای‌ و عمیق‌تری داشته است، تصریح کرد: این نگاه به سمت عمیق‌تر رفته است و اگر مدیریت شهری برای خط دوم مترو وقت صرف کند، اهمیت بیشتری دارد تا اینکه به اقدامات سطحی بپردازد و بهره‌برداری از مترو قطعا اثربخشی بهتری در شهر خواهد داشت.

او افزود: جای قدردانی دارد که شورای شهر اصفهان به‌‌رغم هزینه‌های اجتماعی، به‌دنبال کارهای ریشه‌ای و عمیق رفته و تصمیم‌های خوبی در حوزه سلامت و گردشگری گرفته است. مرتضوی گفت: در مسئله آب غیر از مبحث بهشت‌آباد، بقیه پروژه‌های آبی استان فعال و اجرای همه پروژه‌ها به‌سرعت در حال انجام است و اگر اطلاع‌رسانی ‌نمی‌شود، به خاطر حواشی است که با اطلاع‌رسانی آن برای پروژه‌ها پیش می‌آید؛ چراکه این حواشی در گذشته سبب تعطیلی پروژه‌ها شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − 14 =