با گروه مرگ آشنا شوید

لقب گروه مرگ در جام جهانی 2022 قطر به گروه پنجم این رقابت‌ها تعلق گرفت. گروهی که با حضور آلمان، اسپانیا، ژاپن و کاستاریکا بدون شک دشوار ترین گروه این رقابت‌ها است. حضور آلمان احیا شده توسط هانسی فلیک در کنار یکی از جوان ترین و قدرتمند ترین نسل‌های فوتبال اسپانیا، همراه با ژاپن سخت کوش و کاستاریکا شگفتی ساز بر جذابیت‌های این گروه افزوده است. دو مدعی عنوان قهرمانی با حضور در این گروه نخستین فینال این مسابقات را برگزار می‌کنند تا احتمالا در مسیرهای متفاوت به مرحله حذفی قدم بگذارند. در ادامه مروری بر وضعیت تیم‌های حاضر در این گروه خواهیم داشت:

تاریخ انتشار: 20:40 - یکشنبه 1401/08/29
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
با گروه مرگ آشنا شوید

ژرمن‌ها، آماده قدرت نمایی

تیم ملی آلمان پس از نتیجه ناامید کننده در جام جهانی 2018 روسیه و نیز در یورو 2020، حال با سرمربی جدید خود آماده بازگشت به دوران قدرت نمایی خود شده است.
شاگردآن‌هانسی فلیک پس از نمایشی نسبتا رضایت بخش در دیدارهای انتخابی جام جهانی و نیز لیگ ملت‌های اروپا سعی دارند تا با نسلی جوان از بازیکنان خود به پنجمین عنوان قهرمانی خود در این رقابت‌ها دست ییابند. تیمو ورنر و مارکو رویس دو غایب بزرگ و سرشناس ژرمن‌ها هستند که حضور آن‌ها بدون شک می‌توانست کمک شایانی به تیم ملی این کشور کند، اما در فاصله‌ای اندک تا جام جهانی هر دو بازیکن مصدوم شدند و نتوانستند تیم ملی کشورشان را در این جام همراهی کنند.
تیم ملی آلمان در 9 دیدار اخیر خود هشت پیروزی و یک تساوی به دست آورده است که نشان از آمادگی بسیار خوب تیمی ‌آن‌ها و بازگشت قدرت به اردوی مانشافت را می‌دهد .
نسل جوان آلمان نیز با بازیکنانی همچون یوسف موکوکو و شولتربرک از دیگر امتیازات و ویژگی‌های این تیم در این جام جهانی 2022 قطر است که کاملا با بازی انتقالی و هوازی آن‌ها همراه است. تیم ملی آلمان در نخستین دیدار خود با ژاپن دیدار خواهد کرد که می‌تواند سنجش خوبی برای شروع ژرمن‌ها در این رقابت‌ها باشد.

کاستاریکا، به دنبال خلق شگفتی

نام کاستاریکا و گروه مرگ یادآور جام جهانی 2014 برزیل است. در جامی‌ که آن‌ها همراه با ایتالیا، انگلیس و اروگوئه در گروه مرگ قرار گرفته بودند؛ سر انجام توانستند در کمال ناباوری به عنوان صدرنشین گروه به مرحله حذفی صعود کرده و حتی تا مرحله یک چهارم نهایی نیز پیش روی کنند.
کاستاریکا بدون شک یکی از تدافعی ترین تیم‌های حاضر در جام جهانی قطر است؛ تیمی‌ که حتی در دور انتخابی جام جهانی در قاره خود نیز بازی‌های بدون گل یا با اختلاف یک گل زیادی را ثبت کرده است.
سبک بازی آن‌ها قطعا برای دیگر تیم‌های این گروه دردسر ساز خواهد شد و می‌تواند منجر به نتایج عجیبی همچون جام جهانی 2014 شود. حضور کیلور ناواس، دروازبان با تجربه این تیم یکی از دلایل استحکام دفاعی این تیم است که در جام جهانی نیز می‌تواند گره گشای بازی‌های این تیم باشد.
کاستاریکا باید در بازی اول خود با تیم قدرتمند اسپانیا روبرو شود که می‌تواند شروعی بر شگفتی سازی مجدد آن‌ها باشد.
                                                                                                                                                                                    کاستاریکا در گروه مرگ جام جهانی 2022 قطر - اصفهان زیبا

اسپانیا، یادآور گذشته

این نسل از فوتبال اسپانیا بسیار شبیه به نسل موفق آن‌ها در بین سال‌های 2008 تا 2012 است. حضور جوانانی همچون گاوی، پدری، تورس، پینو، فاتی و اولمو در کنار اندک بازیکنان با تجربه این تیم باعث ایجاد تیمی‌ با انگیزه و قدرتمند شده است.
آن‌ها در یورو 2020 نیز علی رغم حذف در برابر ایتالیا نمایش قابل قبول و بسیار خوبی را از خود نشان دادند که تمجید بسیاری از علاقمندان به فوتبال را برانگیخت. البته جای خالی بازیکنان بزرگی نیز در لیست تیم ملی این کشور احساس می‌شود که در راستای جوان گرایی تیم از فهرست تیم ملی خط خورده اند.
پیکه و راموس، زوج ماندگار خط دفاعی این تیم از بزرگترین غایبان جام جهانی 2022 قطر هستند که پس از سال‌ها مرکز خط دفاعی را به پاو تورس و امریک لاپورت سپرده‌اند.
شاگردان لوئیز انریکه همچون گذشته با سبک بازی مالکانه خود به دنبال سلطه بر حریف هستند و می‌خواهند با تصاحب توپ و زمین بازی برتری را به سود خود بدست بیاورند.
لاروخا در نخستین دیدار خود با تیم سرسخت کاستاریکا روبرو خواهد شد که باید نظاره گر بود که آیا می‌توانند سد آهنین دفاع این کشور را فروبریزند یا خیر.

سامورایی‌های تسلیم ناپذیر

با اینکه شاید هیچ فردی شانس چندانی برای ژاپن در این گروه قائل نباشد؛ اما ژاپنی‌ها ثابت کرده اند که هیچ گاه از پیش بازنده نبوده و همیشه با تمام توان خود به جنگیدن ادامه می‌دهند.
شاگردان‌ هاجیمه موری‌یاسو، مسیر سختی را در دور مقدماتی جام جهانی در گروهی با حضورعمان، استرالیا و عربستان پشت سرگذاشته اند و توانستند در نهایت مجوز حضور در قطر را بدست بیاورند.
سامورایی‌ها روند آماده سازی خوبی را برای جام جهانی 2022 قطر پشت سر گذاشتند و دیدارهایی را با تیم‌های قدرتمند دنیا همچون برزیل برگذار کردند تا با آمادگی هر چه بیشتر در این جام حضور یابند.
با اینکه تیم‌های قدرتمندی در این گروه حضور دارند، اما نباید انتظار فوتبالی تدافعی از این تیم داشت و آن‌ها همچون گذشته فوتبال انتقالی  خود را به نمایش خواهند گذشت. ژاپن در اولین دیدار خود در جام جهانی قطر با یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی یعنی آلمان روبرو خواهد شد که می‌تواند آزمون سختی برای آن‌ها باشد.

برنامه دیدار‌های گروه اول رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر:

2 آذر آلمان- ژاپن ساعت 16:30 ورشگاه الخلیفه
2 آذر اسپانیا- کاستاریکا ساعت 19:30 ورزشگاه الثمامه
6 آذر ژاپن- کاستاریکا ساعت 13:30 ورزشگاه احمد بن علی
6 آذر اسپانیا- آلمان  ساعت 22:30 ورزگشاه البیت
10 آذر ژاپن- اسپانیا ساعت 22:30 ورزشگاه الخلیفه
10 آذر کاستاریکا- آلمان ساعت 22:30 ورزشگاه البیت
برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

11 + دوازده =