گروه آسان برای مدعیان

گروه چهارم جام جهانی 2022 قطر به عقیده بسیاری از اهالی فوتبال، گروهی آسان برای صعود دو قدرت اصلی این گروه است. فرانسه، مدافع عنوان قهرمانی همراه با دانمارک، تیم شگفتی ساز یورو2020 در کنار استرالیا و تونس قرار دارد و به نظر نمی‌رسد که کار دشواری برای صعود به دور بعد داشته باشند؛ با این حال نباید تیمی ‌با انگیزه و سرسخت همچون استرالیا را که مسیر بسیار دشواری را برای صعود به جام جهانی را پشت سر گذاشته و بسیار با انگیزه ظاهر شده نادیده گرفت و شاید در عین ناباوری شاهد دردسری برای غول‌های این گروه باشد. در ادامه مروری بر وضعیت تیم ملی ایران و سه تیم دیگر حاضر در این گروه خواهیم داشت:

تاریخ انتشار: 20:44 - یکشنبه 1401/08/29
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
گروه آسان برای مدعیان

فرانسه، به دنبال دفاع از عنوان قهرمانی

تیم ملی فرانسه با هدایت دیدیه دشان امیدوار است پس از ایتالیا و برزیل به سومین تیمی ‌تبدیل شود که از عنوان قهرمانی خود در جام جهانی دفاع می‌کند و نیز بتواند به کابوس حذف مدعیان دفاع از عنوان قهرمانی در دور گروهی پایان دهد. خروس‌ها پس از فتح جام جهانی 2018 توانستند در لیگ ملت‌ها نیز موفق ظاهر شوند و عنوان قهرمانی آن رقابت‌ها را نیز بدست بیاورند، اما نمایش نا امید کننده آن‌ها در یورو 2020 و دیدار‌های اخیرشان باعث شده است که بیش از پیش به کابوس حذف در دور گروهی که برای مدعیان قهرمانی در جام‌های پیشین نیز رخ داده است، نزدیک شوند. فرانسه با دو مصدوم بزرگ پای به رقابت‌های جام جهانی می‌گذارد؛ آن‌ها انگولو کانته و پل پوگبا دو بازیکن اصلی و مهم در خط‌ هافبک خود را در این جام همراه خود ندارند و باید به احتمال زیاد شاهد حضور زوج جوان کاماوینگا و شوامنی در خط‌ هافبک خروس‌ها باشیم. بازی فعال و انتقال‌های پر سرعت آن‌ها از فاز دفاع به حمله با حضور بازیکنانی همچون امباپه، بنزما، هرناندز می‌تواند برای هر تیمی‌ ترسناک باشد. تیم جوان و با انگیزه فرانسه در این جام جهانی نیز در صف نخست مدعیان فتح جام قرار دارد و دیدیه دشان می‌تواند سومین جام جهانی خود را چه به عنوان بازیکن و چه به عنوان مربی بالای سر ببرد. شاگردان دیدیه دشان در گام نخست باید به مصاف استرالیا بروند که می‌تواند شروعی نسبتا مناسب برای سنجش مدافع عنوان قهرمانی باشد.

تونس، به دنبال امیدی کوچک

شاید حتی خوشبین ترین طرفداران تیم ملی تونس نیز با حضور سه تیم قدرتمند دیگر در این گروه شانسی برای صعود خود قائل نباشند. آن‌ها با هدایت جلال کدری توانستند گینه را در مرحله حذفی صعود به جام جهانی قطر در قاره آفریقا شکست دهند تا به قطر راه یابند. دو ستاره نام آشنای آن‌ها یعنی وهبی خزری و یوسف المساکنی گرچه از دوران جوانی و اوج خود فاصله گرفته اند، اما همچنان اصلی ترین مهره‌های تونس برای رویا پردازی در قطر هستند. آن‌ها در جام جهانی گذشته ثابت کردند که حتی در برابر قدرتمند ترین تیم‌های جهان نیز به دنبال دفاع مطلق نیستند و قصد دارند به دروازه تیم حریف حمله کنند؛ گرچه چنین سبک بازی منجر به دریافت گل‌های پر تعداد برابر بلژیک و انگلیس برای آن‌ها شد اما بعید است آن‌ها از سبک بازی خود عقب نشینی کنند. تیم ملی تونس باید در نخستین بازی خود در جام جهانی قطر با تیم قدرتمند دانمارک دیدار کند.
                                                                                                                                                                          تیم های گروه چهارم (گروه D) جام جهانی قطر 2022 - اصفهان زیبا

وایکینگ‌ها، به دنبال شگفتی سازی دوباره

نمایش خیره کننده تیم ملی دانمارک در یورو 2020 و صعود پر قدرت آن‌ها از دور انتخابی به جام جهانی قطر باعث شد تا تمامی‌کارشناسان، شاگردان کسپر هیولمند را جز یکی از قدرت‌های جام جهانی بدانند. شاید قرار دادن آن‌ها در بین مدعیان اصلی قهرمانی کمی ‌اغراق آمیز باشد، اما قطعا در بین تیم‌های قدرتمند جام جهانی قرار خواهند داشت. بازیکنان تیم ملی دانمارک پس از تراژدی غم انگیز برای کریستین اریکسن نشان دادند که می‌توانند در برابر هر مشکلی قرار گرفته و سربلند از آن بیرون بیایند و وایکینگ‌ها می‌خواهند به همین شکل در جام جهانی 2022 قطر نیز ظاهر شوند.
کسپر اشمایکل، میکل دمسگارد، کریستین اریکسن و سیمون کیائر از مهم ترین و تاثیر گذار ترین بازیکنان دانمارک در دیدارهای اخیر این تیم بوده اند؛ البته همانطور که گفته شد دانمارک یکی از متحد ترین و یکدست ترین تیم‌های این رقابت‌ها است و هر کدام از بازیکنان آن‌ها می‌تواند خطناک و تهدید آمیز باشد. شاگردان کسپر هیولمند در نخستین دیدار خود باید با تیم تونس دیدار کنند که می‌تواند شروع خوبی برای آماده شدن برای دیدارهای سنگین آینده باشد.

کانگروها به دنبال پرش از دور گروهی

از زمان حضور تیم ملی استرالیا در دور انتخابی قاره آسیا، عموما شاهد حضور مداوم کانگروها در جام جهانی بوده ایم. گرچه آن‌ها یکی از تیم‌های ثابت صعود کننده از قاره آسیا به این جام بوده اند، اما در دور گروهی عملکرد خوبی از خود نشان نداده و نتوانستند از گروهشان صعود کنند. آن‌ها برای حضور در جام جهانی 2022 قطر نیز از مسیر پر پیچ و خم پلی آف عبور کردند و به همین واسطه نتوانستند آماده سازی خوبی برای این رقابت‌ها داشته باشند. شاگردان گراهام آرنولد پس از از پیش رو برداشتن امارات در ضربات پنالتی تیم پرو را شکست دادند و به جام جهانی صعود کردند. شاید تیم استرالیا تیم پرستاره ای نباشد و نسبت به گذشته بازیکنان کمتری در سطح اول فوتبال دنیا داشته باشد، اما بسیار با انگیزه و متحد در مسابقات ظاهر می‌شوند. تیم ملی استرالیا در نخستین دیدار خود باید با مدعی عنوان قهرمانی یعنی فرانسه دیدار کند که می‌تواند شروعی دشوار برای این تیم باشد.

برنامه دیدار‌های گروه اول رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر:

1 آذر دانمارک- تونس  ساعت 16:30 ورشگاه اجوکیشن سیتی
1 آذر فرانسه- استرالیا  ساعت 22:30 ورزشگاه الجنوب
5 آذر تونس- استرالیا  ساعت 13:30 ورزشگاه الجنوب
5 آذر فرانسه- دانمارک   ساعت 19:30 ورزشگاه 974
9 آذر استرالیا- دانمارک ساعت 18:30 ورزشگاه الجنوب
9 آذر تونس- فرانسه ساعت 18:30 ورزشگاه اجوکیشن سیتی
برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یازده − 9 =