در نشست خبری ستاد مطرح شد:

آمادگی اصفهان برای پذیرایی از 128هزار مسافر نوروزی در هر شب

نشست خبری پایان سال مدیریت شهری با حضور مهدی بقایی، معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری و جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهـان، سیدعلی معرک‌نژاد، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان و سعید نصر، دبیر ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان برگزار شد.

تاریخ انتشار: 02:10 - پنجشنبه 1401/12/25
مدت زمان مطالعه: 9 دقیقه
آمادگی اصفهان برای پذیرایی از  128هزار مسافر نوروزی در هر شب

 نشست خبری پایان سال مدیریت شهـری با حضور مهدی بقایی، معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری و جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهـان، سیدعلی معرک‌نژاد، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان و سعید نصر، دبیر ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان برگزار شد تا برنامه‌ها و اقدامات مدیریت شهری را در راستای نوروز برای اصحاب رسانه روایت کنند. جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان در این نشست اشاره‌ای داشت به اجرای طرح شهرتکانی در آستانه نوروز ۱۴۰۲: «در آستانه نوروز ۱۴۰۲ و به‌منظور استقبال از مهمانان نوروزی، خانه‌تکانی شهر با عنوان «شهرتکانی» در مدت حدود ۴۰روز با کمک ۲۵۰۰ نفر از نیروهای خدمات شهری انجام شد؛ همچنین آذین‌بندی‌های شهر برای سال آینده بر اساس رویدادهای گل‌محور طراحی شده است.

بقایی با بیان اینکه معابر شهری، رفیوژها و محله‌های شهر پاک‌سازی، بهسازی و نظافت شده، افزود: بیشتر معابر شهری با دستگاه‌های مکانیزه شست‌وشو شده است و نیروهای خدمات شهری در ۲۲۰محله شهر اصفهان حداقل یک‌بار حضور داشته‌اند و نظافت و پاک‌سازی کرده‌اند.

او در ادامه با اشاره به رنگ‌آمیزی جداول و نرده‌های شهر تصریح کرد: عملیات رنگ‌آمیزی جداول و نرده‌های شهر با بهره‌مندی از ظرفیت سازمان حمایت از زندانیان از سوی ۷۵۰نفر انجام شد و بر این اساس یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار متر از جداول شهر و ۵۰۰ هزار متر نرده رنگ‌آمیزی شده است. او با بیان اینکه اصفهان نخستین شهری است که از ظرفیت زندانیان برای این کار استفاده کرده، خاطرنشان کرد: امسال رنگ‌آمیزی جداول به دلیل شرایط جوی خاص با سرعت زیاد و به‌صورت شبــانه‌روزی انجام شد، بازسازی آسفالت‌های شهر و جداول شکسته نیز به همت معاونان زیباسازی مناطـق به‌صورت جدی پیگیری شد.

بقایی تصریح کرد: در آستانه سال جدید هرس پلارد درختان توت و نارون در شهر اصفهان به‌منظور جوان‌سازی و مانع‌شدن از پیری زودهنگام درختان انجام گرفت.

آماده‌باش ۶۰۰ آتش‌نشان در ایام نوروز برای تأمین ایمنی و امنیت شهر و شهروندان

جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان افزود: «ایمنی» از دیگر موضوع‌های مهم در آستانه نوروز ۱۴۰۲ است؛ بر این اساس ورزشگاه‌هایی را برای اسکان اضطراری در مواقع بحرانی پیش‌بینی کرده‌ایم. بقایی با اشاره به اینکه حضور نیروهای آتش‌نشانی و تأیید نکات ایمنی برای اسکان مسافران در منازل استیجاری، خوابگاه‌های دانشجویی و مدارس آموزش‌وپرورش پیش از ورود مسافر امری ضروری است، تأکید کرد: در ایام نوروز حدود ۶۰۰ آتش‌نشان آماده همکاری در زمینه تأمین ایمنی و امنیت هستند.

او ادامه داد: ۱۴هزار مترمربع نقاشی دیواری در رینگ دوم در خیابان‌های سـروش و بزرگمهر و محور کاوه تا میدان شهدا اجرا شده است؛ همچنین جانمایی آثار تولیدشده سمپوزیوم بین‌المللی مجسمــه‌سازی در محور خیابان کمال‌اسماعیل حدفاصل سی‌وسه‌پل تا پل فردوسی برای ایام نوروز انجام شده است.

او با بیان اینکه در گذشته هفت بنای تاریخی همچون کاخ‌نمکدان و کاخ آیینه‌خانه در محور تاریخی اصفهان وجود داشته که امروز تخریب شده است، خاطرنشان کرد: این هفت‌اثر تاریخی شهر اصفهان در سازه‌هایی با متریال فلز در حاشیه پل خواجو یا بلوار هشت‌بهشت در معرض تماشا قرار می‌گیرد. بر این اساس برنامه‌ریزی‌شده است که در سال ۱۴۰۲ یک باغ مینیاتوری از ابنیه تاریخی اصفهان از گذشته تاکنون تهیه شود. بقایی اظهار کرد: آخرین مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی شهری، ستاد دائمی سفر را محور همه برنامه‌های شهرداری در حوزه گردشگری و خدمت‌رسانی به مسافران و شهروندان دانسته است.

نصب المان‌های نوری در باغ رز ناژوان

جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان گفت: المان‌های نوری که سال گذشته در محور هشت‌بهشت نصب شده بود، امسال در باغ رز ناژوان نصب و در ساعات شب برای مسافران به نمایش گذاشته می‌شود. بقایی با بیان اینکه تعمیر و نگهداری شهر از دیگر نکات مهم پیش از ایام نوروز است، گفت: تک‌تک تجهیزات شهری شناسنامه‌دار شده است. در این راستا ۱۵۰هزار تجهیزات شهری، تأسیساتی و مکانیکی دارای کیو آر کد بوده و در نرم‌افزار نت‌بین برای ناظر و پیمانکارها بارگزاری شده است.

او تأکید کرد: مدیریت شهری نگهداری را مقدم بر تحمیل می‌داند؛ بنابراین بر نگهداری به‌موقع و برنامه‌ریزی‌شده تجهیزات و تأسیسات تأکید داریم. معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه حدود ۲۹۰۰ چشمه از سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر وجود داشته که بعضی از آن‌ها از جمله حاشیه زاینده‌رود به‌صورت ۲۴ ساعته باز است، ادامه داد: در این راستا تجهیزات سرویس‌های بهداشتی موردبررسی قرار گرفته است تا برای نوروز آماده باشد.

او خاطرنشان کرد: در این عرصـه ۶۰مسجد نیز به کمک شهر آمده و برای رفاه حال مسافران و استفاده از گردشگران سرویس‌های بهداشتی آن‌ها باز است.

تشکیل ۱۵ کمیته در ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان

جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به تشکیل ۱۵ کمیته در ستاد خدمات سفر گفت: این ۱۵ کمیته در ستاد خدمات سفر مسئولیت‌های متعددی را بر عهده دارند که با همگرایی و همدلی ارگان‌های مختلف مشغول به فعالیت هستند؛ چرا که ستاد خدمات سفر تنها ستاد سفر شهرداری نیست، بلکه متعلق به شهر اصفهان است. او با بیان اینکه کمیته اسکان یکی از مهم‌ترین کمیته‌های ستاد است، افزود: هدف این است که از مبدأ مکان اسکان در مقصد مشخص شود؛ به ترتیب اولویت ستاد خدمات سفر در اسکان به ترتیب هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، خوابگاه‌های دانشجویی، مدارس آموزش‌وپرورش، منازل استیجاری و باغ فدک است. بقایی تصریح کرد: سالن‌های ورزشی و مساجد نیز برای زمان اضطرار در نظر گرفته شده است. بقایی خاطرنشان کرد: به دلیل آنکه اصفهان به‌غیراز نوروز در فصول دیگر نیز مهمان و مسافر دارد، از سال ۱۴۰۱ دبیرخانه دائمی ستاد سفر شکل گرفت. بر این اساس از شهریور امسال فعالیت این دبیرخانه با تمرکز بر نوروز فعالیت خود را آغاز کرد.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان اظهار کرد: در این راستا نخستین شورای سیاست‌گذاری ستاد سفر آذرماه شکل گرفت و تاکنون ۴۰جلسه کاری تشکیل شده است.

ظرفیت اسکان ۱۲۸هزار نفر مسافر در یک‌شب

جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه این سیاست‌ها باتوجه به هم‌زمانی ماه رمضان با نوروز تعریف‌شده است، گفت: شهر اصفهان امسال ظرفیت اسکان ۱۲۸هزار نفر مسافر را در یک‌شب دارد. بقایی افزود: شش‌ستاد هدایت در سطح شهر داریم که در مناطق دو، شش، ۹، ۱۲، ۱۳ و ۱۵ به میهمانان و مسافران نوروزی خدمت‌رسانی می‌کنند.

او با بیان اینکه، کمپ اسکان باغ فدک به‌عنوان بزرگ‌ترین و جامع‌ترین کمپ در کشور بی‌نظیر است، تصریح کرد: امسال بعد از مدت‌ها کمیته عالی باغ‌فدک شکل گرفته و تاکنون هشت جلسه این کمیته برگزاری شده است. معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: در این راستا زیرساخت‌های باغ فدک بازسازی و بازارچه‌ای برای عرضه محصولات و سوغات احداث شد. امسال در باغ فدک منبع آب، پنج کیلومتری لوله‌گذاری شده است تا مهمانان و مسافران برای آب شرب و شست‌وشو استفاده کنند؛ همچنین ۲۵۰سکو جدید اضافه شده است که به شیوه جدید ساخته می‌شود.

تجهیز باغ فدک برای مسافران نوروزی

جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه باغ فدک دوربین‌های تصویری نداشت که امسال دوربین‌ها با هزینه یک‌میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نصب شده است، گفت: درمجموع برای ایجاد زیرساخت در
باغ فدک ۱۸میلیارد تومان هزینه‌شده و در بودجه سال آینده نیز ۲۰میلیارد تومان ردیف اعتباری برای تکمیل و اصلاح زیرساخت‌های باغ فدک دیده شده است. او با بیان اینکه هویت بصری در باغ فدک شکل گرفته، افزود: اقدامات لازم انجام شده است تا در طول سال
باغ فدک به‌عنوان مکان گردشگری برای مسافران و شهروندان باشد.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به تقارن ماه رمضان و نوروز تصریح کرد: تعداد رستوران‌ها که در شهر در ماه رمضان به مسافران خدمت‌رسانی می‌کنند، افزوده‌شده است. فضاهایی نیز در سطح شهر جانمایی شده تا مسافران به‌غیر از رستوران‌ها، بتوانند غذا صرف کنند تا درملأعام شاهد روزه‌خواری نباشیم.

بقایی با بیان اینکه تبلیغاتی در سطح شهر انجام شده است تا مسافران با آداب شهر اصفهان و مباحث فرهنگی آن آشنا شوند، خاطرنشان کرد: گروه هزارنفری با عنوان «شهربان‌های شهر» طی دوماه با محوریت ستاد احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر آموزش دیدند که همراه شهروندان برای تبیین موضوعات مختلف برای نظم‌بخشی به فضای شهری فعالیت می‌کنند.

تمهیدات مدیریت شهری برای مدیریت ترافیک نوروز

جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه بحث ترافیک یکی از مسائل مهم در ایام نوروز است که تمهیداتی که سال گذشته در این رابطه انجام گرفت، گفت: در این راستا افزایش ظرفیت پارکینگ‌ها قبل از ورود خودروها به هسته مرکزی شهر انجام شد. امسال نیز علاوه بر افزایش ظرفیت پارکینگ‌ها، ساعات کار مترو در نوروز نیز افزایش پیدا کرده، چندین پارک‌سوار در کنار ایستگاه‌های مترو قرار داده شده و تمهیدات دیگری نیز صورت گرفته است. معاون شهردار اصفهان افزود: از شهروندان درخواست می‌شود که در ایام نوروز کمتر از خودروی شخصی برای تردد در مرکز شهر استفاده کنند.

فعالیت ۱۴ اتوبوس گردشگری در ایام نوروز

بقایی با بیان اینکه ۱۴ دستگاه اتوبوس گردشگری سیار در سه‌خط فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: دوخط در باغ فدک با چهاردستگاه اتوبوس و یک‌خط با ۱۰دستگاه اتوبوس از میدان امام‌حسین(ع) تا منارجنبان به‌منظور حضور در مقاصد گردشگری شهر اصفهان طراحی شده است. جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه۲۶عنوان برنامه فرهنگی با ۳۰۰ اجرا با محوریت‌های مختلف در نوروز طراحی شده است، خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی پیش‌بینی‌شده در محورهایی مانند مناجات‌خوانی، گردشگری، ایثار و شهادت، قرآن‌خوانی و بازی‌ها گنجانده شده است.

بقایی یادآور شد: باغ غدیر، کوه صفه، گلستان شهدا، چهارباغ، باغ‌گل‌ها و میدان امام (ره) از جمله نقاط و محل‌های پیش‌بینی‌شده برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در ایام نوروز ۱۴۰۲ است؛ همچنین ویژه‌برنامه‌هایی به‌منظور سال‌تحویل از ساعت ۱۰ شب تا ۲بامداد در پل خواجو و گلستان‌شهدا پیش‌بینی شده است. جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به برگزاری ویژه‌برنامه‌هایی به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان در میدان امام(ره) در ایام نوروز گفت: برنامه جزءخوانی و مناجات‌خوانی در ایام ماه مبارک رمضان در چهارباغ برگزار و برنامه‌های بازی‌های فکری و هیجانی در باغ غدیر برگزار می‌شود

. بقایی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مدیریت شهری هوشمندسازی و حرکت به سمت فضاهای هوشمندی است، افزود: بر این اساس نرم‌افزار «اصفهان من» که شامل تجمع همه نرم‌افزارها و نیازهای مورداحتیاج شهروندان و گردشگران است در ایام نوروز رونمایی می‌شود. در این اپلیکیشن ۱۶محور با عنوان خدمات اصنـاف، حمل‌ونقل، اسکان در حوزه گردشگری در ایام نوروز بارگزاری شده و به‌مرور امکانات دیگری چون ساعت رسیدن اتوبوس، ساعات جمع‌آوری پسماند تر و خشک و حتی نرم‌افزار مربوط به آرامستان نیز در آن بارگزاری می‌شود.

جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان تصریح کرد: یکی دیگر از دغدغه‌های اصلی مدیریت شهری حفظ فضای سبز است که میراثی برای اصفهان بوده و امروز با چنگ و دندان این فضای سبز را حفظ می‌کنیم. او خاطرنشان کرد: شهر اصفهان به‌عنوان نخستین شهر کشور به سمت استفاده از پساب تصفیه‌شده جهت آبیاری فضای سبز حرکت کرد و امیدواریم اردیبهشت سال آینده خبر از یک انقلاب در زمینه پساب تصفیه‌شده با استفاده از نانو ازن بدهیم. بقایی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان برای آب‌رسانی با تانکر برای آبیاری درختان و فضای سبز هزینه شده است، اظهار کرد: در ایام تابستان با سختی فراوان و بر اساس یک دغدغه آب پساب تصفیه‌شده را از سپاهان‌شهر به‌منظور آبیاری فضای سبز باغ رضوان انتقال دادیم.

او گفت: کمیته‌های ستاد خدمات سفر شهر اصفهان شامل کمیته مناطق پانزده‌گانه و ناژوان، حمل‌ونقل ترافیک، فرهنگی و اجتماعی، اسکان، اقتصادی و سرمایه‌گذاری، بازرسی و پاسخگویی به شکایات، امنیت و حراست، اطلاع‌رسانی، تأسیسات و تجهیزات شهری، ایمنی و حوادث، هماهنگی خدمات شهری، آمار و ارزیابی، سرمایه انسانی، تدارکات و پشتیبانی، قضایی و انتظامی و کمیته زیباسازی و مسافران پایانه‌های برون‌شهری است.

احداث بیش از ۱۰۰۰ چاه جذبی در محله‌های شهر اصفهان

جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان ادامه داد: میانگین بارش سالانه در اصفهان ۱۳۰ میلی‌متر است که سال گذشته حدود ۵۰ میلی‌متر بوده؛ اما طی روزهای پربارش اخیر این عدد به ۹۴.۶میلی‌متر رسید که باعث بروز برخی از مشکلات در سطح شهر شد. بقایی اضافه کرد: در این راستا برای ممانعت از هرگونه ناهماهنگی و همچنین مدیریت بحران در زمان بارش‌ها، سیلاب‌ها و استحصال آب باران در شهر هر دوهفته یک‌بار جلسات به‌صورت منظم در این زمینه برگزار می‌شود.

جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان خاطرنشان کرد: در سطح شهر از نظر زیرساخت برای استحصال آب دچار مشکل هستیم؛ ولی درصدد رفع نقاط‌ضعف بوده و با آماده‌باش کامل نیروهای خدماتی آن‌ها را جبران می‌کنیم. معاون شهردار اصفهان اظهار کرد: حدود پنج نقطه شهری به‌صورت اساسی وجود دارد که ما را با مشکل در زمان بارش مواجه می‌کند که به‌زودی اصلاح معابر آن‌ها انجام می‌گیرد؛ چون زیرگذر غزه. بقایی با بیان اینکه نیاز به فعالیت بیشتر و هوشمندی برای مقابله با بحران در مواقع بارش باران و آب‌گرفتگی داریم، گفت: پمپ‌های خدمات شهری در زمان بارش باران آب‌ها را به سمت مادی‌ها هدایت می‌کند؛ همچنین به‌منظور رفع آب‌گرفتگی در محله‌ها، امسال بیش از هزار چاه جذبی در سطح محله‌های شهر اصفهان احداث شد.

اطلاع‌رسانی ستاد خدمات سفر شهر اصفهان در چهارمحور

در ادامه این نشست، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان گفت: اطلاع‌رسانی ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان در نوروز ۱۴۰۲ پیرامون چهار محور سامانه تلفنی ۱۳۷، تبلیغات محیطی، اپلیکیشن گردشگری «اصفهان من» و شبکه‌های مجازی همچون «شبکه شهر» و «خبرگزاری ایمنا» انجام می‌شود.

سیدعلی معرک‌نژاد با اشاره به اقدامات ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان در نوروز ۱۴۰۲ اظهار کرد: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان و ایام نوروز، شعار محوری «شهر رمضان، شهر زندگی» برای ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان انتخاب شده است. بر این اساس سعی شده برنامه‌هـای تدارک‌دیده‌شده در عرصه اجرا و تبلیغات با محوریت تعظیم شعائر دینی در ایام نوروز باشد.

او با بیان اینکه محوریت اطلاع‌رسانی ستاد نوروزی و خدمات سفر شهر اصفهان امسال بر چهار محور است، افزود: نخستین محور تلفنی سامانه بیست‌وچهارساعته ۱۳۷ است که شهروندان سال گذشته ۱۳هزار و ۴۰۰ تماس برای اطلاع از مباحث گردشگری با این سامانه برقرار کردند که دغدغه نخست مسافران طبق بررسی‌ها موضوع پیگیری اسکان بود. مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان تصریح کرد: محور دوم اطلاع‌رسانی ستاد خدمات سفر شهر اصفهان، تبلیغات محیطی شهر است که همچون سال گذشته از تمام ظرفیت‌های زیرساختی شهری در عرصه تبلیغاتی چون پایه‌های بنری، بتنی و هرگونه تابلوهای تبلیغاتی استفاده می‌شود.

او خاطرنشان کرد: محور سوم اطلاع‌رسانی ستاد خدمات سفر، بهره‌مندی از فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است که سعی شده برنامه‌ریزی دقیق صورت گیرد. در این راستا از شبکه‌های اجتماعی خبرگزاری ایمنا، شبکه اطلاع‌رسانی شهر همچنین فضای رادیویی و تلویزیونی برای اطلاع‌رسانی به مسافران استفاده می‌شود.

معرک‌نژاد با بیان اینکه سال گذشته ۳۴هزار و ۷۵۰ خبر و ۱۳۵ تولید تصویری در این عرصه داشتیم، اظهار کرد: محور چهارم اطلاع‌رسانی، اپلیکیشن گردشگری «اصفهان من» است که ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای اطلاع‌رسانی و ارتباط با مسافران دارد و در ایام نوروز سال گذشته ۱۳هزار نفر از این اپلیکیشن استفاده کردند. او ادامه داد: امروز نیازمند تحول جدی در حوزه‌های رسانه هستیم؛لذا اپلیکیشن «اصفهان من» با یک همت جمعی برای نوروز ۱۴۰۲ در ۱۶محور حمل‌ونقل، پارکینگ‌ها، موارد خدماتی و اسکان به‌صورت هوشمند طراحی شده است. امسال پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به افزایش تعداد خدمات و ظرفیت‌ها تعداد استفاده‌کنندگان از این اپلیکیشن افزایش یابد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان گفت: در یک همکاری ویژه، تفاهم‌نامه‌ای با اپلیکیشن «نشان» جهت مسیریابی مسافران و شهروندان از سوی شهرداری اصفهان منعقد شده است که لیست مراکز درمانی، مکان‌های اسکان همچون هتل‌ها، برنامه‌های نظرسنجی، جایگاه سوخت و حمل‌ونقل ازجمله موارد بارگزاری‌شده در این اپلیکیشن است. او افزود: بخش مهمی با عنوان پخش زنده در اپلیکیشن «اصفهان من» برای امسال خواهیم داشت؛ همچنین سعی داریم رادیو اینترنتی ویژه ایام نوروز از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۹:۳۰ از محل باغ فدک و ناژوان برقرار کنیم.

معرک‌نژاد با بیان اینکه از دیگر اقدامات انجام‌شده برای نوروز ۱۴۰۲ تمرکز بر ورودی‌های شهر، بازسازی و بهسازی تصاویر شهدای گران‌قدر در پنج‌محور ورودی شهری است، گفت: ستادهایی نیز تحت‌عنوان ستادهای هدایت سفر در ورودی‌های شهر طراحی و جانمایی شده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان با بیان اینکــه امسال بالغ بر ۹۵۹سازه بتنی و تبلیغاتی به‌عنوان زیرساخت اطلاع‌رسانی ایجاد شده است، گفت: نصب بیش از دوهزار پرچم در اصفهان متناسب با ماه مبارک رمضان و کاشت ۳۴۸هزار و ۵۰۰ گل بوته شب‌بو در سطح شهر، اصفهان را بهاری‌تر می‌کند. او ادامه داد: برنامه سال تحویل از گلستان شهدا و حاشیه پل خواجو از شبکه اصفهان پخش می‌شود که در این برنامه چهره‌ها و شخصیت‌های شاخص کشوری حضور دارند؛ همچنین آیین رصد هلال ماه رمضان نیز سوم فروردین‌ماه سال آینده برگزار خواهد شد. ‌

 

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 − سه =