مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان:

کمبود فضای آموزشی در همه نواحی اصفهان گزارش شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص کمبود فضای آموزشی در استان اصفهان گفت: ما در همه نواحی آموزشی در استان اصفهان دچار کمبود فضا هستیم و باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

تاریخ انتشار: 16:43 - شنبه 1402/03/6
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
کمبود فضای آموزشی در همه نواحی اصفهان گزارش شد

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا ابراهیمی اظهار داشت: اما چنانچه والدین تمایل به مشارکت داشته باشند، ما استقبال می‌کنیم اما در این بین باید توجه داشت که مشارکت باید به نحوی باشد که کسانی که مشارکت می‌کنند نسبت به کسانی که مشارکت نکردند در اولویت قرار گیرند.

شهریه مدارس غیردولتی به صورت علی الحساب مطابق با نرخ سال گذشته دریافت شود

وی با بیان اینکه در مدارس غیردولتی نیز باید بر اساس شهریه سال گذشته به عنوان علی الحساب هزینه دریافت شود، افزود: هنوز شهریه این مدارس اعلام نشده و در آینده نزدیک اعلام و به مدارس ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه رعایت محدوده بندی ثبت‌نام در مدارس استان اصفهان باید مورد توجه مدیران قرار گیرد، اضافه کرد: سال گذشته یکی از معضلاتی که خانواده‌ها با آن رو به رو بودند سرویس مدارس بود، نرخ سوریس مدارس در سال گذشته افزایش زیادی داشت و باید توجه داشت که در سال جاری شرکت‌ها به ۲ برابر قیمت سال گذشته نیز راضی نیستند.

وی تصریح کرد: برخی از شرکت‌ها مطالبه ۱۰ میلیون تومان هزینه سرویس را می‌کنند که پرداخت این هزینه از خانواده‌های عادی بر نمی‌آید.

تقویت مدارس عادی در دستور کار آموزش و پرورش است

ابراهیمی با تاکید بر اینکه رویکرد ما در آموزش و پرورش استان اصفهان تقویت مدارس عادی است، ادامه داد: در این زمینه تقویت تجهیزات و شاداب سازی مدارس برای سال تحصیلی آینده در دستور کار است و توانمندسازی مدیران را نیز مورد توجه قرار داده‌ایم.

وی ادامه داد: همچنین ابلاغ کرده‌ایم که معلمان توانمند نیمی از زمان خود را در مدارس عادی و نیمی را در مدارس خاص فعالیت کنند که عدالت آموزشی را اجرا کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص عدم ورود مدیران در تأمین فرم مدارس نیز ابراز داشت: ما فرمول می‌دهیم و نظارت می‌کنیم اما انجمن اولیای دانش آموزان به نمایندگی از اولیا با شرکت‌های معتبر که مورد تأیید است و تخلفی نداشته وارد مذاکره و قرار داد شوند.

وی در خصوص کمبود فضای آموزشی در استان اصفهان ابراز داشت: ما در همه نواحی آموزشی در استان اصفهان دچار کمبود فضا هستیم و باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار + 7 =