رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:

بازنگری پرونده‌های تخریب در کمیسیون ماده ۱۰۰

در آستانه میلاد باسعادت حضرت علی‌ابن موسی‌الرضا(ع)، جمعی از خادمان بارگاه مقدس امام رضا (ع) در صحن علنی شورای اسلامی شهر حضور پیدا کردند تا جلسه متبرک به نام امام‌رئوف(ع) شود. این جلسه، همراه با مرثیه‌خوانی و مدیحه‌سرایی خادمان رضوی بود و پرچم بارگاه منور امام رضا (ع) نیز در صحن شورای شهر چرخانده شد.

تاریخ انتشار: 13:36 - دوشنبه 1402/03/8
مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
بازنگری پرونده‌های تخریب در کمیسیون ماده ۱۰۰

به گزارش اصفهان زیبا؛ در آستانه میلاد باسعادت حضرت علی‌ابن موسی‌الرضا(ع)، جمعی از خادمان بارگاه مقدس امام رضا (ع) در صحن علنی شورای اسلامی شهر حضور پیدا کردند تا جلسه متبرک به نام امام‌رئوف(ع) شود. این جلسه، همراه با مرثیه‌خوانی و مدیحه‌سرایی خادمان رضوی بود و پرچم بارگاه منور امام رضا (ع) نیز در صحن شورای شهر چرخانده شد.

تجلیل از دختران تأثیرگذار اصفهانی در صحن علنی شورا

به مناسبت دهه کرامت و روز دختر، با حضور اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، از بیست‌ویک نفر از دختران نخبه اصفهان در حوزه‌های مختلف تجلیل شد. اسامی آن‌ها به این شرح است:

الناز واقفی دارنده مدال کشوری در رشته تکواندو، فائزه ابراهیمی دکترای تخصصی دندان‌پزشکی، مریم‌سادات طباطبایی دانشجوی ممتاز رشته پرستاری، ریحانه امینی فعال فرهنگی، ریحانه مبینـی دانشجوی دندان‌پزشکی و قهرمان بین‌المللی دوومیدانی، سیما خالقیان دانشجوی نمونه کشوری دکتری در رشته معماری از دانشگاه هنر اصفهان، حدیثه سادات شیرانی حافظ کل قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته نهج‌البلاغه، فاطمه اسماعیلی دانشجوی دکترای مهندسی برق و نخبه علمی، ساناز ماهری قهرمان کشوری کاراته، فاطمه‌سادات مدنی حافظ کل قرآن و دانش‌آموز مقطع متوسطه، مهدیه‌سادات اعتصامی دارنده رتبه برتر جشنواره قرآن و عترت، معصومه شیروی فعال فرهنگی، راحله علیزاده، سطح دو حوزه و نخبه آموزشی پژوهشی و فرهنگی، پرنیان خالدی دانش‌آموز مقطع متوسطه و دارنده مدال طلای کشوری در رشته ریاضی، نیلوفر سحرخیزان دانشجوی دکترا و کسب رتبه ۱۶۸ کنکور دکترا، آیناز آقانوری دانش‌آموز پایه هفتم و رتبه برتر در رشته کیک و دسرسازی و برگزیده جشنواره خوارزمی در حوزه کسـب‌وکار، ساجده نیک‌نداف دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و برگزیده المپیادی و دانشجوی استعداد درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان، مهدیه‌سادات احمدی‌پور دانشجوی حوزه فرهنگی، وانه غازاریان کارشناس باستان‌شناسی و موزه‌دار فعال در گنجینه موسیقی ارمنیان، فاطمه حورا رحمتی پایه یازدهم و نخبه علمی درزمینه سلول‌های بنیادی و مونا کریم‌پور فعال فرهنگی و مطالـبـه‌گر اجتمـاعی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان. در این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به دستوری مبنی بر بازنگری پرونده‌های تخریب در کمیسیون ماده ۱۰۰ گفت: درآمدهای حاصل از این تبصره باید در حوزه حمل‌ونقل مصرف شود و این فرصتی بـرای مـدیریت شهری محسوب می‌شود.

محمد نورصالحی در نطق پیش از دستور هشتادوهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک دهه کرامت و میلاد باسعادت امام‌رضا(ع) تصریح کرد: خادمان حرم رضوی در صحن شورای اسلامی شهر به لطف خدا حضور پیدا کردند تا این جلسه متبرک به نام امام‌رضا(ع) شود. امیدواریم همه ما زیر پرچم مقدس امام‌رضا(ع) حضوری مؤمنانه، صمیمانه و برادرانه داشته باشیم.

او افزود: در این جلسه از ۲۱ دختر تأثیرگذار اصفهانی به‌عنوان نمونه و نمایندگان جامعه دختران فعال، فرهیخته، نابغه و پرتلاش تجلیل کردیم؛ البته معتقدیم تعداد دختران تأثیرگذار اصفهان بسیار بیشتر است؛ اما در این جلسه از این جمع به‌عنوان نمونه‌ای از کل دختران فعال اصفهانی تجلیل شد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به بند «ت» تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۲ شهرداری اصفهان بیان کرد: بر اساس دستور اعلام‌شده، پرونده‌های قطعی شده تخریب در کمیسیون ماده ۱۰۰ تا قبل از ۱۴۰۰، بنا به شرایطی، مورد تجدیدنظر قرار می‌گیرند.

او ادامه داد: در بودجه ۱۴۰۲ در تبصره 6 بندی آمد که ساختمان‌هایی که دارای رأی قطعی تخریب هستند، اگر امکان ایستایی و ایمنی و بهداشتی داشته باشند، بازنگری می‌شوند.

نورصالحی بیان کرد: مالکان برخی مجتمع‌های مسکونی سال‌ها درگیر این موضوع بودند و این دستور فرصت خوبی برای حل مشکلات شهروندان است. او با تأکید بر اینکه با توجه به کارگروه ایجادشده، به همه این پرونده‌ها رسیدگی می‌شود، گفت: این قانون محدودیت زمانی دارد و تا آذرماه امسال باید تکلیف ساختمان‌های موردنظر روشن شود. امیدواریم شهرداری اصفهان در اجرای این دستور پیشتاز باشد.

او افزود: حدود ۱۲ مورد تأکید در جلسه تلفیق هفته گذشته از سوی همکاران مطرح شد که در قالب نامه‌ای به شهردار اصفهان ارسال شده است. بر اساس این تأکیدها، دستور موردنظر باید به نفع مردم و شهرداری و به نحو مطلوب اجرا شود.

گسترش نگاه فرهنگی در جامعه، تکلیف اساسی ماست

در ادامه، نماینده کاروان زیر سایه خورشید در این جلسه با بیان اینکه کلمه ولاء ۷۰۰ بار در قرآن آمده است، گفت: تکلیف اساسی ما گسترش نگاه فرهنگی در جامعه است. جمهوری اسلامی یعنی یک نگاه فرهنگی و تک‌تک ما امروز در جامعه بابت این موضوع تکلیف برعهده داریم.

حجت‌الاسلام زحمتکش تصریح کرد: از روز پنجشنبه در قالب دو کاروان زیر سایه خورشید، هرکدام متشکل از دو خادم، مداح، روحانی و مبلغ در استان اصفهان حضور پیدا کردیم. او افزود: در قالب جشن‌های زیر سایه خورشید همراه با این کاروان در شش استان حضور پیدا کردیم و برنامه‌های زیادی در شهرها و روستاهای کشور اجرا شده است.

نماینده کاروان زیر سایه خورشید تصریح کرد: انگیزه اولیه این کاروان، گسترش حرم مطهر رضوی به سراسر پهنه کشور است. در هر نقطه‌ای که باشیم، ارتباط قلبی ما با امام رئوف برقرار می‌شود. او صدای ما را می‌شنود و ناگفته‌های ما را می‌داند و این انگیزه اولیه زیر سایه خورشید در شانزده سال اخیر بوده است.

او با بیان اینکه امسال این کاروان یک انگیزه محوری هم دارد، گفت: «جمعمان جمع است زیر پرچمت» شعار امسال کاروان است. ما با اختلاف‌سلیقه‌ها و گرایش‌ها یک نقطه محوری داریم و آن، جمع‌شدن زیر پرچم امام‌رضا(ع) است.

حجت‌الاسلام زحمتکش خاطرنشان کرد: در روایتی از امام‌رضا(ع) آمده است که محبوب‌ترین راه برای نزدیک‌شدن به درگاه پروردگار عالم، دو گام است: گام اول، گامی است که یک مؤمن برمی‌دارد برای تقویت بنیادها و صف مؤمنان و دوم، گامی است که انسان برای نزدیک‌کردن قلوب مؤمنان به هم برمی‌دارد. گامی که شورای اسلامی شهر اصفهان برداشت و از دختران عزیز نخبه تجلیل کرد، در همین راستاست. نماینده کاروان زیر سایه خورشید بیان کرد: در هر نقطه‌ای که در این جامعه حضور داریم باید ولای اجتماعی را گسترش دهیم. سعی ما این است که در کاروان زیر سایه خورشید این موضوع را رنگ تحقق بدهیم.

قانون و ساختارهای قانونی باید فصل‌الخطاب همه ما باشد

سخن‌گو و عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر اینکه اعتقادمان این است که باید قانون و ساختارهای قانونی فصل‌الخطاب همه ما باشد، گفت: همکارانم در شهرداری و همه شهروندان عزیز اصفهانی، باور داشته باشید که با همه توان، اجازه نخواهیم داد تلاش‌های جهادی و خدمات فردفرد خانواده بزرگ مدیریت شهری نادیده بماند یا ظلمی برخلاف قانون و مقررات به احدی وارد شود.

علی صالحی در نطق میان‌دستور هشتادوهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: هم‌اکنون به اعتراف همه متخصصان و اهالی باسابقه در مدیریت شهری، شورای ششم و شهرداری دارای ویژگی‌‌های بارزی است که در گذشته وجود نداشته است. از بازکردن گره‌های پنجاه و بیست‌ساله، شفافیت، فسادستیزی و پرکاری تا مردم‌مداری و همه‌جانبه‌بودن بخشی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این دوره از مدیریت شهری است. البته این به معنای بی‌عیب‌بودن نیست و قطعا اشکال‌های خرد و کلانی متوجه عملکرد همه ماست.

او افزود: آنچه در این شرایط اولویت دارد، این است که لحظه‌به‌لحظه اقدام‌ها و تصمیم‌ها را رصد کنیم و در خصوص رفع اشکال‌ها و تقویت دستاوردها قدم برداریم. این مستلزم این است که ما به‌عنوان ناظر بر شهرداری و منتخب مردم، با اشراف کامل اقدامات مثبت را تقویت و اقدامات مخرب را کنترل کنیم.

پایبندی به اصول ارزیابی عملکرد و حراست از استقلال و شأنیت شورای شهر برآمده از رأی مردم

سخن‌گو و عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در همین راستا به همه همکارانم در مجموعه بزرگ شهرداری و هم دغدغه‌مندان و شهروندان که در روزهای اخیر به برخی تحولات در شهرداری ابراز نگرانی، سؤال یا همراهی داشته‌اند، عرض می‌کنم، به‌عنوان عضوی از شورای اسلامی شهر قطعا به اصول پایه ارزیابی عملکرد و حراست از استقلال و شأنیت شورای اسلامی شهر برآمده از رأی مردم و نیز نهاد خدمت‌رسان و باسابقه شهرداری پایبند هستیم.

او تصریح کرد: مطمئن باشید که به‌دقت تحرکات و تحولات شهرداری و تصمیم‌های شهردار اصفهان را رصد کرده و در چارچوب قانون و اختیارات شورا تلاش خواهیم کرد که حرکت شتاب‌گرفته مدیریت شهری با تصمیم‌ها، مداخله‌ها یا مواجهه‌های غیر سازنده به چالش کشیده نشود. اعتقادمان این است که باید قانون و ساختارهای قانونی فصل‌الخطاب همه ما باشد و با پایبندی به همه وجوه آن درنهایت هم‌گرایی و تعامل از همه ۸۰۰ روز باقی‌مانده خدمت در دولت و مدیریت شهری به نفع مردم استفاده کنیم.

او در پایان از زحمات محسن رنجبر، معاون سابق مالی و اقتصادی شهردار اصفهان که از جانبازان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس و نخبه علمی است و همچنین مجتبی شاهمرادی معاون فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تقدیر و تشکر کرد.

تأکید بر رسیدگی به پرونده‌های دارای رأی تخریب قطعی در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰

سخن‌گوی شورای اسلامی شهر اصفهان طرح‌ها و لوایح بررسی‌شده در جلسه هشتادوهشتم شورای اسلامی شهر را تشریح کرد.

علی صالحی در گفت‌وگوی خبری پس از هشتادوهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) اظهار کرد: در ابتدای جلسه به برکت دهه کرامت اتفاق‌های خوبی را شاهد بودیم. بیش از بیست نفر از دختران نخبه و فرهیخته شهر اصفهان در همه ابعاد به نمایندگی از آسمان پرستاره دختران افتخارآفرین نصف‌جهان در صحن علنی شورای اسلامی شهر مورد تجلیل قرار گرفتند.

او افزود: این میهمانی باید هفته گذشته رخ می‌داد. شاید تقدیر این بود که این عزیزان میهمان حریم رضوی باشند و با حضور خادمان حریم رضوی دقایقی در خدمت آن‌ها بودیم؛ همچنین نکاتی را مطرح کردند و شنونده آن بودیم و در پایان مورد تجلیل قرار گرفتند.

سخن‌گوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در ادامه جلسه، لایحه دوفوریتی در خصوص مجوز اعمال ماده هشت در خصوص یکی از املاک در مسیر حلقه چهارم ترافیکی بررسی شد که دو فوریت و اصل آن به تصویب رسید.

او ادامه داد: همچنین لایحه دوفوریتی در راستای توافق شهرداری با مدیریت ارشد استان و اداره‌کل تأمین اجتماعی در خصوص احداث یک بیمارستان جدید بررسی شد.

صالحی خاطرنشان کرد: جمع‌بندی این بود که با توجه به دو فوریت موضوع و اینکه تعهداتی باید از سوی اداره‌کل تأمین اجتماعی در خصوص شهرداری انجام شود، این لایحه در فرصت دیگر بررسی شود. فعلا یک‌فوریت این لایحه رأی آورد و پس از انجام بررسی‌ها این توافق‌نامه بررسی خواهد شد تا هم ارزش‌افزوده به شهر استفاده شود و هم از منافع ملی برای شهر بهره گرفته شود.

او خاطرنشان کرد: توضیحاتی در خصوص بند «ت» تبصره ۶ بودجه ۱۴۰۲ دولت توسط رئیس شورا در نطق پیش‌ازدستور مطرح شد. بر این اساس آمادگی خوبی در شهرداری برای رسیدگی به پرونده‌های دارای رأی تخریب قطعی کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ هست. امیدواریم با این رأی بتوانیم گره‌ای از این پرونده‌ها باز کنیم. اطلاع‌رسانی به کسانی که پرونده‌هایی در این خصوص مربوط به قبل از سال ۱۴۰۰ دارند باید صورت گیرد و همکاران ما این کار ویژه را در زمان مناسب اجرایی کنند.

سخن‌گوی شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص اجازه برگزاری مناقصه تنظیف معابر و جمع‌آوری پسماند تصریح کرد: با توجه به استفاده از ظرفیت فضای مجازی و مکانیزه‌کردن رفت‌وروب و توجه به قراردادهای کارگری و افزایش جمع‌آوری پسماند و خشک و تر، این لایحه به تصویب شورا رسید و تأکیدهایی نیز بیان شد تا در صورت اجرایی‌شدن این قرارداد شاهد تحولات خوبی در حوزه تنظیف معابر باشیم.

او ادامه داد: توافق‌نامه واگذاری یک ملک در طرح عمرانی کمربند شمالی شهر در منطقه ۱۰ بررسی شد و با توجه به لایحه و ضرورت طرح به تصویب رسید. او بیان کرد: نطق‌های اعضا عمدتا مربوط به تحولات در شهرداری بود. تأکید و امیدواری همه ما بر این است که شهرداری با شتاب ایامی که پشت سر گذاشته به حرکت خود ادامه دهد و با تدبیر مناسب سرعت و کیفیت خدمت‌رسانی بیشتر شود.

 

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 + 8 =