سومین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، کارآفرینی و تولیدات مشاغل خانگی خانواده طلاب:

کارآفرینی به توان طلاب

سومین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، کارآفرینی و تولیدات مشاغل خانگی خانواده طلاب بیست‌ونهم شهریورماه تا هفتم مهرماه در حسینیه شهدای بسیج واقع در خیابان پاسداران برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه خانواده طلاب توانمندی‌هایشان را در عرصه‌های مختلف به نمایش می‌گذارند.

تاریخ انتشار: 10:49 - سه شنبه 1402/06/28
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
کارآفرینی به توان طلاب

به گزارش اصفهان زیبا؛ سومین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، کارآفرینی و تولیدات مشاغل خانگی خانواده طلاب بیست‌ونهم شهریورماه تا هفتم مهرماه در حسینیه شهدای بسیج واقع در خیابان پاسداران برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه خانواده طلاب توانمندی‌هایشان را در عرصه‌های مختلف به نمایش می‌گذارند.

خانواده طلاب و روحانیون به‌واسطه دوره‌هایی که دیده‌اند، در راه‌اندازی فعالیت‌های اقتصادی برای کمک به معیشت خانواده و ثمربخشی به منویاتی که مقام معظم رهبری در راستای خوداتکاکردن جامعه مطرح کرده‌اند و بخشی از آن به تولیدات خانگی ارتباط پیدا می‌کند، قدم برداشته‌اند؛ علاوه بر این طلاب و روحانیون در این شرایط اقتصادی برای کمک به معیشت و اقتصاد خانواده‌هایشان هدایت می‌شوند.

برای تحقق این هدف، دوره‌هایی برگزارشده و خانواده طلاب و روحانیون، همسران و فرزندان طلاب و روحانیون در برخی مشاغل موردحمایت قرار گرفته‌اند تا دوره‌هایی را بگذرانند.

اگر در سیاست‌های کلان نه‌فقط خانواده طلاب و روحانیون، بلکه اقشار مختلف به کمک اقتصاد و معیشت خانواده بیایند، بسیاری از مشکلات کاهش پیدا می‌کند. این نکته را باید همواره مدنظر قرار داد که برای هر کاری ازجمله کارآفرینی و اشتغال‌زایی حمایت‌های اندک منجر به خلق آثار بزرگ می‌شود.

نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، کارآفرینی و تولیدات خانگی طی دو دوره پیشین با عملکردها و کارکردهای مراکز حوزه علمیه در اصفهان همراه شده و مورداقبال عموم نیز قرار گرفت. نمونه کارهای ارائه شده در نمایشگاه دوره‌های پیشین قابل‌تقدیر بود.

در سومین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی کارآفرینی و تولیدات مشاغل خانگی خانواده طلاب نیز که در ادامه برگزار خواهد شد، شاهد عرضه تولیدات خانگی توسط خانواده طلاب و روحانیون هستیم.

خانواده طلاب در زمینه تولیدات خانگی به مرحله بلوغ رسیده‌اند که نشان می‌دهد خانواده طلاب اراده خوبی برای کارآفرین‌شدن دارند.

چهار محور اصلی نمایشگاه

درباره محورهای برگزاری سومین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی کارآفرینی و تولیدات مشاغل خانگی، معاون فرهنگ و معیشت مرکز خدمات حوزه علمیه استان اصفهان به «اصفهان زیبا» می‌گوید: در این نمایشگاه توانمندی و کارآفرینی خانواده طلاب در چهار بخش اصلی حجاب و عفاف، صنایع‌دستی، محصولات غذایی و گل و گیاه در نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

احمد حیدرنام تصریح می‌کند: به‌واسطه آموزش‌ها و توافق‌هایی که با سازمان فنی و حرفه‌ای داشته‌ایم خانواده طلاب در مسیر کارآفرینی توانمند می‌شوند و محصولات تولیدی‌شان را برای عرضه در نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهند داد.

نمایشگاهی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی

حیدرنام خاطرنشان می‌کند: در بخش کارآفرینی دوهدف را دنبال می‌کنیم؛ نخستین هدفمان تحقق اقتصاد مقاومتی است. در این شرایط اقتصادی افراد باید بتوانند درآمدزایی کرده و به این واسطه نیاز خودشان را برطرف کنند و سپس وارد بازار کار شوند که این مهم از طریق کارآفرینی میسر می‌شود. دومین هدفمان نیز ترویج کسب‌وکارهای خانگی برای خانواده طلاب است تا این خانواده‌ها همواره پویا و فعال باشند.

معاون فرهنگ و معیشت مرکز خدمات حوزه علمیه استان اصفهان اذعان می‌کند: خانواده‌ها در ازای هزینه‌هایی که می‌کنند باید درآمد داشته باشند؛ بنابراین باید به این سمت‌وسو حرکت کنند که کسب‌وکار خانگی راه‌اندازی کنند. در این صورت هم به درآمدزایی می‌رسند و هم از حالت خستگی و خمودگی بیرون می‌آیند.

استفاده از توانمندی دانش‌بنیان‌های حوزوی در نمایشگاه

حیدرنام بیان می‌کند: طلبه‌ها در روستاها و شهرهای کوچک همان‌طور که مبلغ دین هستند، می‌توانند در بخش کشاورزی نیز مشغول کار شوند و کمک‌حال خانواده‌هایشان باشند؛ در این صورت اثرپذیری کارشان نزد مردم هم بهتر خواهد شد.

معاون فرهنگ و معیشت مرکز خدمات حوزه علمیه استان اصفهان خاطرنشان می‌کند: به‌واسطه ارتباطی که با ستاد اجرایی حضرت امام(ره) و بنیاد برکت داریم، کارگاه‌هایی از خانواده طلاب که موردتأییدمان است را به دولت معرفی می‌کنیم تا بتوانند از تسهیلات استفاده کنند.

او عنوان می‌کند: در سومین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی کارآفرینی و تولیدات مشاغل خانگی خانواده طلاب حدود 100 غرفه و میز برای خانواده طلاب در نظر گرفته شده است. فعالیت برخی از افراد در حد تشکیل غرفه نبوده؛  به خاطر همین میز در اختیارشان گذاشتیم. برخی هم به خاطر اینکه تولیداتشان بیشتر است غرفه در اختیارشان گذاشته شده است.

معاون فرهنگ و معیشت مرکز خدمات حوزه علمیه استان اصفهان می‌گوید: به‌خاطر هم‌زمانی سومین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی کارآفرینی و تولیدات مشاغل خانگی خانواده طلاب با مهرماه و آغاز فعالیت مدارس، نوشت‌افزار ایرانی و اسلامی و غرفه‌های کیف و کفش نیز در این نمایشگاه فعال می‌شوند و با قیمت مناسب و مطابق با تولیدات ایرانی کالاهایشان را عرضه خواهند کرد.

او خاطرنشان می‌کند: در سومین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی کارآفرینی و تولیدات مشاغل خانگی از توانمندی حوزه‌ها استفاده شده است. از مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، خدمت مراکز دانش‌بنیان حوزوی هستیم تا از خلاقیت و فناوری‌های حوزه استفاده شود و شرکت‌های دانش‌بنیان توانمندی خودشان را در اختیار عموم مردم قرار دهند.

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 2 =