مدیر منطقه ۴ شهرداری اصفهان به مطالبات شهروندان پاسخ داد:

آسفالت‌ریزی منوط‌به فاضلاب‌کشی است

چندی پیش برخی از شهروندان این منطقه با مکاتبه‌ای که با اصفهان‌زیبا داشتند خواستار رفع معضلات این منطقه از سوی محسن زمانی، مدیر منطقه 4 شهرداری اصفهان شدند.

تاریخ انتشار: 10:49 - یکشنبه 1402/07/9
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
آسفالت‌ریزی منوط‌به فاضلاب‌کشی است

به گزارش اصفهان زیبا؛ اصفهان به‌عنوان یک کلان‌شهر و سومین شهر پرجمعیت کشور، چهار رینگ ترافیکی دارد که رینگ چهارم آن در حال احداث است و شهرداری نیز طبق نیاز شهر، اقداماتی همچون احداث مجموعه پل‌های شهید سلیمانی، مجموعه میدان استقلال و پل آفتاب را در دستور کار قرار داده تا بتواند علاوه بر مدیریت ترافیک، از گسترش بی‌رویه شهر جلوگیری کند.

آسفالت معابر یکی از نیازهای اصلی شهروندان است و طبق ماده۵۵ قانون شهرداری‌ها، ازجمله وظایف شهرداری است که آسفالت با وضعیت مطلوب را در اختیار شهروندان قرار دهد.

با توجه به اینکه رینگ‌های حفاظتی شهر توسط شهرداری ایجاد می‌شود، مدیریت و بهینه‌سازی آسفالت آن نیز توسط این نهاد شهری باید انجام شود که حدفاصل پل شهید فخری‌زاده تا پل شهید سلیمانی واقع در مسیر رینگ چهارم، وضعیت مطلوبی ازنظر آسفالت ندارد.

منطقه 4 با مساحت 133هزار و  731هکتار، از شمال به میدان احمدآباد در مسیر خیابان جی تا تقاطع خیابان همدانیان، از جنوب به پل اشکاوند در مسیر زاینده‌رود تا میدان بزرگمهر، از شرق به قسمتی از حدفاصل باغ‌رضوان تا جاده انرژی اتمی و قسمتی به کمربندی شرق و از غرب به میدان بزرگمهر در محور خیابان بزرگمهر تا میدان احمدآباد محدود می‌شود.

چندی پیش برخی از شهروندان این منطقه با مکاتبه‌ای که با اصفهان‌زیبا داشتند خواستار رفع معضلات این منطقه از سوی محسن زمانی، مدیر منطقه 4 شهرداری اصفهان شدند.

مدیر منطقه 4 شهرداری در گفت‌وگو با اصفهان‌زیبا و در پاسخ به گلایه ساکنان روشن‌دشت از وضعیت خاکی زمین و عدم آسفالت‌ریزی گفت: تنها می‌توانم وعده پیگیری بدهم؛ اما تا زمانی که این محدوده فاضلاب‌کشی نشود، نمی‌توان کاری انجام داد.

آسفالت‌ریزی منطقه روشن‌دشت اصفهان در حالی به مطالبه چندین‌ساله مردم این منطقه مبدل شده که شهردار منطقه 4 دلیل امتناع از  آسفالت‌ریزی را منوط به فاضلاب‌‌کشی روشن‌دشت توسط اداره آبفای استان می‌داند.

محسن زمانی گفت: به‌منظور حل مشکل مردم منطقه و رسیدگی به مطالبه بحق آن‌ها جلسات متعددی با متولیان امر گذاشته شده؛ اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم و این در حالی است که از سوی فرمانداری و بازرسی پیگیری‌های لازم انجام شده است.

او در پاسخ به این پرسش که آیا تا آخر سال وعده تحقق آسفالت منطقه روشن‌دشت را به مردم می‌دهید، تصریح کرد: تنها می‌توانم وعده پیگیری دهم و تا آبفای استان اصفهان فاضلاب‌کشی این محدوده را در دستور کار قرار ندهد، نمی‌توان کاری کرد.

مدیر منطقه 4 شهرداری اصفهان افزود: بخشی از بلوار گل‌ها آسفالت شده و آسفالت‌ریزی بخشی دیگر منوط به فاضلاب‌کشی است.

شهروند گلایه‌مند از وجود زمین خاکی بزرگی در محدوده روشن‌دشت خبر داد و گفت: در منطقه روشن‌دشت زمین‌های خاکی متعددی وجود دارد که آسفالت‌ریزی نشده و پیاده‌رویی برای عبور و مرور مردم در نظر گرفته نشده است و افراد پیاده در منطقه مجبور هستند از خیابان عبور کنند.

این شهروند از بی‌توجهی مسئولان به مطالبه ساکنان روشن‌دشت سخن گفت و  افزود: کوچه‌ها را به‌خاطر فاضلاب‌کشی خراب کردند؛ اما اقدامی برای فاضلاب‌کشی نشده است.

این شهروند با اشاره به اینکه طی تماس‌های متعدد با اداره آبفا پاسخی دریافت نکردیم، بیان کرد: مادی و کانال آبی روشن‌دشت پر از لجن و زباله و بوی تعفن آن آزاردهنده است.

نبود فضای سبز کافی از دیگر گلایه‌های مردم منطقه روشن‌دشت است که مدیر منطقه 4 شهرداری اصفهان  نیز دراین‌ارتباط خبر از فاز جدید احداث پارک و فضای سبز داد و گفت: در عرصه فضای سبز و گل‌کاری روشن‌دشت اقدامات بسیاری صورت گرفته است.

زمانی در حالی خبر از احداث پارک جنگلی از سمت شمال شرق شهرک زاینده‌رود می‌دهد که معتقد است سرانه فضای سبز شهروندان این منطقه کم نیست؛ اما هیچ آماری از وسعت فضای سبز و درخت‌کاری منطقه نداده است.

مدیر منطقه ۴ شهرداری اصفهان از سیستم قطره‌ای آب برای آبیاری درختان خبر داد و  افزود: توسعه فضای سبز نیازمند حفظ مخازن آبی است.

او در ادامه از تعریض پیاده‌روها و عملیاتی‌شدن پروژه روشنایی و آزادسازی و تملک اراضی تا یک ماه آینده برای احداث بلوار گل‌ها خبر داد و این درحالی‌ است که تا پیش‌ازاین وعده تحقق بلوار گل‌ها داده شده بود.

از سال گذشته آزادسازی و تملک اراضی در مسیر بلوار گل‌ها واقع در محدوده منطقه ۴ شهرداری اصفهان انجام شده و در سال جاری مراحل پایانی احداث آن پیگیری می‌شود.

زمانی با بیان اینکه پروژه بلوار گل‌ها حدود  ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به‌زودی بهره‌برداری می‌شود، تصریح کرد: معابر این پروژه احداث و پیاده‌روهای آن آسفالت‌ریزی شده است؛ همچنین بخشی از فضای سبز و رفیوژ میانی بلوار باقی‌ مانده که عملیات عمرانی آن رو به اتمام است.

مدیر منطقه 4 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه بلوار گل‌ها  گره‌های ترافیکی منطقه روشن‌دشت را باز می‌کند و به‌نوعی مرکز این محدوده را به بلوار رضوان متصل می‌کند، گفت: بخشی از بلوار گل‌ها از میدان
ولی‌عصر(عج) به روشن‌دشت و از سمت شرق به بلوار رضوان متصل می‌شود. او افزود: بلوار گل‌ها موجب سهولت دسترسی شهروندان می‌شود؛ همچنین دسترسی به بلوار رضوان و اتصال کمربندی شرق و باغ رضوان را به داخل محدوده روشن‌دشت آسان‌تر می‌کند.

زمانی با اشاره به اینکه تقاضای زیادی برای احداث پروژه میدان گل‌ها در طول سال‌های قبل داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: این پروژه برای شهرداری هزینه‌هایی از جمله تملک و احداث داشته که سازمان عمران شهرداری اصفهان هزینه‌ها و اجرای آن را بر عهده گرفته است.

او افزود: احداث بلوار گل‌ها، رضایتمندی و آرامش شهروندان را به همراه دارد و پاسخی به خواسته چندین‌ساله آن‌ها خواهد بود؛ همچنین شاهد تحرک و پویایی بیشتر منطقه خواهیم بود.

مدیر منطقه ۴ شهرداری اصفهان بیان کرد: محدوده شرق منطقه ۴ شهرداری اصفهان شامل انتهای بلوار سلمان فارسی، میدان شهدای هسته‌ای و بلوار روشن‌دشت که به انرژی اتمی متصل می‌شود، در طول سال‌های گذشته شاهد تحول، توسعه و پیشرفت قابل‌توجهی بوده است و شهروندانی که از آن مسیر عبور می‌کنند، شاهد این پیشرفت هستند.

زمانی ادامه داد: بلوار گل‌ها در تکمیل پروژه‌های قبلی که شامل تعریض خیابان اصلی روشن‌دشت، احداث میدان شهدای هسته‌ای و تعریض بلوار ارغوانیه بوده، اتفاق افتاده است.

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × یک =