آرشیو سرویس مدیریت‌شهر
آتش‌نشانی روی ریل هوشمندسازی
10 ساعت قبل
لزوم بسترسازی برای به‌کارگیری آتش‌نشان زن در اصفهان:

آتش‌نشانی روی ریل هوشمندسازی

روز گذشته آتشپاد دوم ابراهیم مطلبی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان به همراه معاونانش در صدر سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی قرار گرفتند تا به مناسبت 7 مهر، روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این مجموعه، پاسخگوی پرسش‌های خبرنگاران باشند.

صمیمانه با سینماگران
08:35 - چهارشنبه
متولیان جشنواره فیلم کودک و نوجوان با هنرمندان سینما و تلویزیون به گفت‌وگو نشستند:

صمیمانه با سینماگران

درحالی‌که چندروز دیگر به برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان در اصفهان باقی‌ مانده است، عوامل جشنواره و مدیران شهری نشست صمیمانه‌ای با سینماگران در باشگاه شماره 2 شهرداری اصفهان برگزار کردند.

ارسالی از بهشت
08:34 - سه شنبه
طراحی تصاویر شهدا با هوش مصنوعی در اصفهان برای اولین بار در کشور:

ارسالی از بهشت

شهرداری اصفهان و شرکت پیام اصفهان‌زیبا در یک اقدام شایسته در هفته دفاع مقدس با نصب تابلوهایی با هوش مصنوعی مزین به تصاویر شهدا برآن شدند تا شهروندان را با کارهای جان‌برکفان روزهای نبرد بیشتر آشنا کنند.

دستگاه شهدا یک دستگاه حکمتی است
12:29 - پنجشنبه

دستگاه شهدا یک دستگاه حکمتی است

روایتگر دفاع مقدس و مجری برنامه «شب‌های پرستاره» گفت: دستگاه شهدا یک دستگاه حکمتی است و شهدا باید به‌عنوان چهره‌های شاخص معرفی شوند.

مهرانه‌های شهر
10:25 - چهارشنبه
مدیران شهری، اصفهان را برای بازگشایی مدارس تجهیز کردند:

مهرانه‌های شهر

همه مدیران مناطق، شهر را برای بازگشایی مدارس تجهیز کردند و در مناطق پانزده‌گانه شهرداری از ابتدای شهریور تاکنون تلاش می‌کنند تا با تجهیز خیابان‌ها و معابر تردد را برای دانش‌آموزان تسهیل کنند.

حیات دوباره سینمای کودک در شهر زندگی
08:53 - سه شنبه
پوستر سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان‌ونوجوانان در اصفهان رونمایی شد:

حیات دوباره سینمای کودک در شهر زندگی

سالنی مجهز و موزون برای رونمایی از پوستر سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان. مأمنی دل‌چسب در انتهای کتابخانه مرکزی اصفهان. آنجا که چهره‌ها به هم گره می‌خورد و لب‌ها به خنده گشوده می‌شود.

لزوم مشارکت شهروندان در مدیریت شهری
12:44 - دوشنبه

لزوم مشارکت شهروندان در مدیریت شهری

نیروی انسانی بدون تردید مهم‌ترین سرمایه هرجامعه‌ای است که باید برای بهره‌برداری از توانایی آن‌ها بتوان علاوه بر نیازهای مادی،‌ نیازهای روحی‌روانی‌شان را نیز به درستی تأمین کرد.

اصفهان می‌تواند به شهر ۱۵دقیقه‌ای تبدیل شود
13:10 - دوشنبه

اصفهان می‌تواند به شهر ۱۵دقیقه‌ای تبدیل شود

جنبش شهرهای ۱۵دقیقه‌ای طی چند سال اخیر نظر بسیاری از طراحان را به خود جلب کرده است؛ چرا که در آن مردم می‌توانند با طی‌کردن مسیری حداکثر ۱۵دقیقه‌ای به تمام امکانات موردنیاز خود از طریق دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی دست پیدا کنند.

چالش‌های بازآفرینی شهری
11:16 - یکشنبه
بیست‌ودومین نشست از سلسله‌نشست‌های تخصصی بازآفرینی شهری برگزار شد:

چالش‌های بازآفرینی شهری

نشست بیست‌ودوم از سلسله‌نشست‌های تخصصی بازآفرینی شهری با عنوان «چالش‌های تهیه طرح‌های مشارکتی بازآفرینی شهری» با ارائه دکتر فرشاد طهماسبی‌زاده، مدرس دانشگاه و پژوهشگر در حوزه برنامه‌ریزی شهری، به‌صورت برخط برگزار شد.

پروژه ساماندهی «دروازه اصفهان» در شیراز
12:00 - سه شنبه

پروژه ساماندهی «دروازه اصفهان» در شیراز

پروژه بازآفرینی مجموعه زندیه شیراز یکی از پروژه‌های ملی شهرداری شیراز است که برنامه‌ریزی برای آن از سال 1399 آغاز شده و تا به حال بخش‌هایی از پروژه به اجرا درآمده و فرایند اجرای سایر بخش‌ها هم در حال پیگیری است.

لزوم احداث مرکز جامع سلامت مادر و کودک
08:45 - دوشنبه
در صحن علنی شورای شهر از پزشکان و داروسازان اصفهان تجلیل شد:

لزوم احداث مرکز جامع سلامت مادر و کودک

هزار و ۵۰ بیمارستان در کشور داریم که هشت مجموعه آن تخصصی حوزه کودکان است و این نشان می‌دهد که کودکان در سیاست‌گذاری‌ها مدنظر قرار نگرفته‌اند.

تصفیه پساب فاضلاب به روش دانش‌بنیان
14:09 - پنجشنبه

تصفیه پساب فاضلاب به روش دانش‌بنیان

مدیر منطقه ۷ شهرداری اصفهان گفت: تا پایان سال ۵۰ لیتر بر ثانیه پساب به روش دانش‌بنیان تصفیه می‌شود و در روش سنتی ۱۴۰ لیتر بر ثانیه انجام می‌گیرد که این موضوع علاوه بر نجات منطقه از تنش آبی، مناطق 12،‌8 و 14 را نیز نجات خواهد داد.