تکرار یک مسیر خطا

از یکی دو روز مانده به برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت ژیمناستیک استان، شبهاتی در‌خصوص حق رأی یکی از اعضای مجمع وجود داشت و پس از انتخابات تا به امروز که چهار ماه از انتخابات رئیس هیئت سپری می‌شود، کماکان این ابهامات وجود دارد.

تاریخ انتشار: 17:55 - چهارشنبه 1401/09/9
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
تکرار یک مسیر خطا
 پیش از انتخابات قبلی هیئت ژیمناستیک استان که آبان 98 به انجام رسید و غلامرضا کریمیان برای دومین بار عهده دار مسئولیت هیئت شد. حاشیه‌های زیادی اطراف مجمع وجود داشت و نهایی‌شدن اعضای مجمع در نهایت با دخالت مستقیم وزارت ورزش و جوانان انجام شد.
با این حال اختلافات پس از مجمع و دودستگی در بین اهالی ژیمناستیک استان به حدی بالا گرفت که پس از حضور سید محمد طباطبایی در اداره ورزش و جوانان استان، تصمیم به ایجاد تغییرات در هیئت گرفته که در پی آن کریمیان از ریاست هیئت استعفا کرد و آرش ظفریان برای سرپرستی انتخاب شد.

با این حال پس از پایان دوره سرپرستی ظفریان، هیئت ژیمناستیک استان که درگیر اختلاف فدراسیون و اداره ورزش و جوانان استان شده بود، دچار چالش عجیبی شد که از آن به عنوان تعلیق هیئت یاد می‌شد و تاکنون در تاریخ ورزش استان سابقه نداشته است و حدود یک سال هیئت بدون رئیس یا سرپرست بلاتکلیف بود.

در نهایت پس از تغییرات در اداره ورزش و جوانان و حضور جواد محمدی در اداره کل، زمینه برای برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت فراهم شد؛ اما این بار هم اختلاف زیادی بر سر اعضای مجمع بود و افراد زیادی داعیه حضور در انتخابات و شرکت در تعیین‌تکلیف هیئت را داشتند.

این حواشی در خصوص نماینده مربیان بیشتر بود و در فضای مجازی شایعاتی مبنی بر نادرست بودن مدرک او منتشر شد که این موضوع باعث شد در آن مقطع مدرک او با دقت بیشتری بازبینی شود و در نهایت هم با تأیید صحت مدرک، این فرد در مجمع شرکت کرد.

برای انتخابات هیئت ژیمناستیک سه کاندیدا ثبت‌نام کرده بودند که دو بانوی کاندیدا در مجمع غیبت داشتند و سجاد نکویی، به عنوان تنها کاندیدا با کسب حداکثر آرا حائز بیشترین رأی شد؛ با این وجود تک‌کاندیدا بودن و عدم رقابتی بودن انتخابات هم باعث نشد حاشیه‌های اطراف مجمع جمع شود و کماکان حاشیه‌های مربوط به این عضو مجمع ادامه داشت.

در روزهایی که بحث ابطال انتخابات مجمع هیئت بدن‌سازی مطرح شده، در گروه‌های ژیمناستیک اصفهان نیز احتمالاتی در خصوص ملغی‌شدن مجمع به واسطه عدم تأیید مدرک مربیگری عضو مورد اشاره مجمع مطرح شده، اما پیگیری‌های اصفهان‌زیبا نشان می‌دهد صحت مدرک تأیید شده و اگر ایرادی در فرایند دریافت مدرک بوده، مسئولیت آن به عهده فدراسیون ژیمناستیک است.

با این حال موضوع اصلی اینجاست که فدراسیون ژیمناستیک شرایط عجیب ‌غریبی را تجربه کند و چند ماه یک بار یک نفر سرپرستی آن را برعهده می‌گیرد. آن طوری که آرش فرهادیان، مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها گفته، به‌زودی زمان ثبت نام انتخابات فدراسیون ژیمناستیک اعلام می‌شود.

 

گمانه‌زنی‌ها درباره لغو مجمع هیئت ژیمناستیک اصفهان - اصفهان زیبا

 

البته اختلاف اصلی در بحث اساسنامه فدراسیون بوده و هنوز معلوم نیست انتخابات قرار است با اساسنامه مدنظر وزارت ورزش و جوانان برگزار شود یا اساسنامه فدراسیون، سؤال و ابهامی است که مسئولان بهتر از هرکسی می‌توانند به آن پاسخ دهند. از زمان پایان دوره ریاست درگاهی در فدراسیون تا به امروز، او همواره بر تفاوت اساسنامه فدراسیون با اساسنامه وزارت ورزش و جوانان تأکید داشت و اختلاف در اساسنامه باعث شد تا اختلاف میان مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش ایجاد شود.

قاعدتا تا زمانی که فدراسیون ژیمناستیک به سر و سامان نرسد، نمی‌توان انتظاری داشت، وضعیت هیئت ژیمناستیک استان هم مشخص شود و ضروری است هر چه زودتر ابهامات اطراف موضوع به‌وجود‌آمده درخصوص مجمع انتخاباتی هیئت ژیمناستیک اصفهان تعیین تکلیف شود؛ زیرا در این وضعیت تیم مدیریتی هیئت‌تکلیف خود را نمی‌دانند.

در شرایطی که یک رئیس هیئت به واسطه بحث‌های انتخاباتی، تمرکز لازم را نداشته باشد، عملا نمی‌تواند برنامه‌ریزی لازم را داشته باشد که در این شرایط ضربه اصلی به آن رشته وارد می‌شود.

ژیمناستیک اصفهان طی سال‌های گذشته به واسطه درگیر‌بودن با مسائل مدیریتی و حواشی اطراف آن، فرصت‌های زیادی را از دست داده که ضربات جبران‌ناپذیری به این رشته مادر وارد کرده است، اما گویا آنچه برای فعالان این رشته اهمیت ندارد، وضعیت ژیمناستیک است و به نظر می‌رسد هر دسته و گروه تنها تفکرشان «برسر‌کار‌بودن» است و مهم نیست در میان این کشمش‌ها و اختلافات درونی و بیرونی، ژیمناستیک چقدر آسیب می‌بیند.

تا زمانی که جامعه ژیمناستیک به این اجماع نظر نرسد که راه آرامش و پیشرفت این رشته از تعامل می‌گذرد، این رشته راه به جایی نخواهد برد و اگر هر رئیسی که سر کار می‌آید، از همان اول عده‌ای به دنبال برداشتن او از مسئولیت باشند، این چرخه ادامه پیدا می‌کند؛ زیرا هر رئیسی که بیاید، به‌هرحال یک عده مخالف او هستند و در تلافی آنکه رئیس موافق آن‌ها را برداشته‌اند، برای برداشتن رئیس سرکار اقدام خواهند کرد.

ورود اداره ورزش و جوانان به اختلافات داخلی هیئت در دو سال قبل اقدام نادرستی بود که تبعات آن جایگاه ریاست در این هیئت را متزلزل کرد و انتظار می‌رود جامعه ژیمناستیک استان به جای اصرار بر ادامه این اپیدمی خطرناک، در یک نقطه آن را قطع کنند.

 

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × پنج =