دانش‌بنیان‌های اصفهان در رقابتی هوشمند

رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان و شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان و مرکز کارآفرینی فناورانه نوپا با محوریت مجتمع گردشگری صفه برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار: 23:40 - یکشنبه 1401/11/16
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
دانش‌بنیان‌های اصفهان در رقابتی هوشمند

رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان و شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان و مرکز کارآفرینی فناورانه نوپا با محوریت مجتمع گردشگری صفه برگزار می‌شود.

سعید ساکت درباره برگزاری رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند اظهار کرد: همان‌طور که سال ۱۴۰۱، از سوی رهبر معظم انقلاب، «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری شده است، توجه به شرکت‌های مبدع و خلاق و بهره‌مندی از این ظرفیت‌های فناورانه برای تسهیل و بهبود امور در بخش‌های مختلف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

او افزود: همچنین در راستای بهره‌مندی ویژه مردم از خدمات هوشمند و فناوری‌های نوین، حرکت در مسیر ارائه خدمات بر پایه دانش روز و هوشمندسازی از نکات قابل توجهی است که ضرورت دارد در دستور اجرا و پیشبرد امور قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان ادامه داد: در این راستا به همین منظور تعامل با سایر سازمان‌ها و مجموعه‌های مؤثر و بهره‌مندی از ظرفیت‌های داخلی در مسیر پیشرفت و تحقق شعار سال امری ضروری محسوب می‌شود.

او خاطرنشان کرد: با برگزاری جلسات مختلف مقرر شد رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان و مرکز کارآفرینی فناورانه نوپا برگزار شود.

ساکت با بیان اینکه موقعیت پایلوت به منظور اجرای عملیاتی این رویداد، مجتمع بزرگ گردشگری صفه تعیین شده، در تشریح جزئیات این رویداد، تصریح کرد: با بررسی‌های صورت‌گرفته علاوه بر شناسایی و احصای چالش‌های موجود در این منطقه، راهکارهای مورد انتظار نیز تعیین و اعلام شده که می‌تواند مسیر روشنی را برای شرکت‌کنندگان ترسیم کند.

شناسایی چالش ها

او درخصوص چالش‌های موجود در این حوزه در مجتمع گردشگری صفه گفت: تشکیل صف طولانی و افزایش زمان انتظار در محل ورود به پارکینگ، فروش بلیت تله‌کابین و سوار شدن به آن، عدم اطلاع‌رسانی مناسب در راستای امکانات مجموعه، مسیرهای قابل دسترسی و علائم راهنما و هشداردهنده و استفاده‌نکردن از فضاهای تبلیغاتی موجود، هزینه زیاد حامل‌های انرژی شامل آب، برق و گاز، با توجه به شرایط استقرار مجموعه و عدم شناسایی و بهره‌برداری مناسب از ظرفیت‌های پنهان مجموعه از جمله مهم‌ترین چـالش‌های شناسایی شده در این مجموعه است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان درباره راهکارهای مورد انتظار این رویداد، افزود: مدیریت زمان و صف انتظار و هوشمندسازی ورود و خروج پارکینگ مجموعه و فروش آنلاین و هوشمند بلیت و امکان استفاده بهینه از ظرفیت‌های مختلف مجموعه، دسترس‌پذیرکردن خدمات در بستر شبکه‌های بی‌سیم (وای‌فای و…) و نصب تجهیزات اطلاع‌رسانی و هشداردهنده هوشمند در مسیر، هوشمندسازی مدیریت مصرف انرژی، ارائه راهکارهای خلاقانه و فناورانه به منظور توسعه خدمات قابل ارائه از قبیل ایجاد سایت‌های عکاسی، نصب المان‌های هوشمند و ایجاد فضاهای بازی‌های هوشمند محیطی و … نیز به عنوان مهم‌ترین راهکارهای این رویداد شناسایی و تعیین شده است.

او با اشاره به مهلت ثبت‌نام در این رویداد تا تاریخ دوشنبه، ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ اظهار کرد: همچنین به دنبال برگزاری بازدید و تور فناوری در تاریخ یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱، این رویداد فناورانه در تاریخ ۲۳ الی ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

ساکت گفت: یکی از مهم‌ترین رویکردهای شرکت توسعه سیاحتی سپاهان در پیشبرد اهداف و برنامه‌های آن، استقبال از حضور جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق است که در این رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند از جوانان، شرکت‌های دانش‌بنیان دعوت به عمل می‌آوریم تا با حضور در این رویداد نقش ویژه‌ای در تسهیل چالش‌های یکی از اماکن تحت مدیریت شرکت توسعه سیاحتی سپاهان داشته باشند.

جذب مشارکت نخبگان و فعالان عرصه فناوری در رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند

مهدی شایق، رئیس اداره ارتباط با صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند با اشاره به شعار سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: با توجه به رویکرد ارزشمند شورای اسلامی شهر و شهردار فرهیخته اصفهان مبنی بر استفاده حداکثری از توان و ظرفیت نخبگان و فعالان اکوسیستم کارآفرینی و زیست بوم فناوری شهر اصفهان در رفع مسائل و چالش‌های مدیریت شهری و در راستای عملیاتی‌سازی تفاهم‌نامه‌های منعقدشده بین شهرداری اصفهان با شهرک علمی و تحقیقاتی، دانشگاه آزاد اسلامی استان و بنیاد نخبگان، رویدادی تحت‌عنوان «رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند» از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه انسانی شهرداری اصفهان، شرکت توسعه سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان و مرکز کارآفرینی فناورانه نوپا برگزار می‌شود.

او افزود: در این رویداد تلاش بر این است با جذب مشارکت نخبگان و فناوران و طبقه خلاق شهر برخی از چالش‌های حاکم بر فضاهای موجود در شرکت توسعه سپاهان و مجتمع بزرگ گردشگری صفه به عنوان محل پایلوت این رویداد، با اولویت خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان بررسی و راهکار مناسب انتخاب شود.

رئیس اداره ارتباط با صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان شهرداری اصفهان با بیان اینکه علاوه بر چالش‌های مطرح‌شده ظرفیت‌های موجود در ایــن پهنه‌ها نیز به اکوسیستم معرفی تا طرح‌های خلاقانه و فناورانه شرکت‌کنندگان بتواند در قالب یک فضای واقعی به مخاطبان عرضه شود، خاطرنشان کرد: در واقع در یک پهنه فناورانه یک اتاق ارائه برای فناوری‌های مختلف به صورت حمایت ویژه در اختیار فعالان خواهد بود که امکان نصب محصولات و بهره‌برداری و تحلیل در شرایط واقعی برای آن‌ها فراهم می‌شود.

شایق تصریح کرد: با توجه به جامعه مخاطب گسترده این پهنه، امکان ارزیابی دقیق محصولات فراهم شده و مدیران به سادگی می‌توانند از بین این محصولات به انتخاب بهترین‌ها دست زنند. این فرایند به‌عنوان فصلی نو در حمایت از زیست‌بوم فناوری شهر می‌تواند زمینه‌ساز رشد و شکوفایی فعالان این بخش شود و با نگاه حمایتی مدیران شرکت توسعه و مدیریت ارشد شهر بستر مناسبی برای آن فراهم آید.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × پنج =