اتمام ۶۶ پروژه‌ عمرانی منطقه ۸ اصفهان تا پایان سال‌ جاری

مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان گفت: پیشرفت پروژه‌های عمرانی و خدماتی این منطقه طبق زمان‌بندی‌های انجام شده بالای ۸۵ درصد بوده است و در حال حاضر به غیراز دو پروژه از مجموع ۶۸ پروژه عمرانی، سایر موارد عملیاتی شده است.

تاریخ انتشار: 15:12 - دوشنبه 1401/12/8
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
اتمام ۶۶ پروژه‌ عمرانی منطقه ۸ اصفهان تا پایان سال‌ جاری

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری ایمنا با بیان اینکه ۶۸ پروژه در سال ۱۴۰۱ به عنوان پروژه‌های عمرانی در ردیف‌های بودجه منطقه هشت شهرداری اصفهان پیش‌بینی شده بود، اظهار کرد: در حال حاضر ۶۸ پروژه منطقه عملیاتی شده و دو پروژه دیگر در حال طراحی است که امیدواریم هرچه سریع‌تر طرح آن آماده، پیمانکار تعیین و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی با بیان اینکه برای اجرای ۶۸ پروژه منطقه هشت ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است، افزود: ۱۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار مربوط به بحث تملکات و سایر آن‌ها شامل حوزه‌های حمل‌ونقل و ترافیک با ۲۸ مورد، حوزه خدمات شهری ۲۰ مورد، حوزه شهرسازی شش مورد و حوزه فرهنگی چهار مورد می‌شود.

مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان تصریح کرد: امسال در این منطقه، ۱۵ هزار متر مربع، ساماندهی معابر و پیاده‌روسازی در خیابان‌های پنج آذر، شهید خلیفه‌سلطانی، بهارستان، فروغی، کاوه و خیابان عادل‌پور با اعتباری بالغ بر ۷.۵ میلیارد تومان، ۷۰ هزار مترمربع و آسفالت، زیرسازی و لکه‌گیری معابر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در معابر فرعی منطقه هشت نیز ۱۵ هزار متر مربع پیاده‌روسازی انجام شده است، افزود: تاکنون بیش از ۹۰ درصد این پروژه تکمیل شده است و باقی‌مانده آن تا پایان سال انجام خواهد شد.

باقری از احداث مسیرهای سلامت با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان در سه محله از این منطقه خبر داد و گفت: این سه مسیر در خیابان‌های اطلس، خیابان اصفهان-ویلا و مسیر سلامت شمیم در خانه اصفهان ایجاد و بیش از ۹۵ درصد آن انجام شده است و تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

وی با اشاره به یکی از پروژه‌های درخواست شده از سوی شهروندان منطقه هشت در باغ‌نوش خاطرنشان کرد: ساخت یک مجموعه فرهنگی و تفریحی در این منطقه در دست اقدام است و این مجموعه با رویکرد استفاده کودکان در سه طبقه با زیربنای هزار متر مربع احداث خواهد شد.

مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان با بیان اینکه این مجموعه فرهنگی تعیین پیمانکار شده و تحویل زمین آن صورت گرفته است، گفت: این مجموعه با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان سال آینده تکمیل خواهد شد و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: امسال در منطقه هشت شهرداری چهار پاتوق شهری نیز با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان در میدان جمهوری، بازارچه رباط و کنار ایستگاه‌های متروی ۲۵ آبان و چمران ایجاد شده است.

باقری تاکید کرد: پیشرفت پروژه‌های منطقه هشت طبق زمان‌بندی‌های انجام شده بالای ۸۵ درصد بوده است و امیدواریم در زمان باقی مانده تا پایان سال و ابتدای سال آینده پروژه‌های در حال احداث، تکمیل شود تا بتوانیم خدمات خوبی را به شهروندان ارائه دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو + 20 =