فوتبال ایران در انتظار رأی قاطعانه پرونده فساد؛

دردسرهای مس ادامه دارد

در شرایطی که مس رفسنجان عصر فردا پنجشنبه بازی فینال جام حذفی فوتبال ایران در مقابل سپاهان را برگزار خواهد کرد، هنوز اخبار مختلفی درباره جرائم و احکام مربوط به ماجرای فساد مالی فوتبال ایران منتشر می‌شود که البته هیچ‌کدام تأییدشده نیست.

تاریخ انتشار: 12:02 - چهارشنبه 1403/03/30
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
دردسرهای مس ادامه دارد

به گزارش اصفهان زیبا؛ در شرایطی که مس رفسنجان عصر فردا پنجشنبه بازی فینال جام حذفی فوتبال ایران در مقابل سپاهان را برگزار خواهد کرد، هنوز اخبار مختلفی درباره جرائم و احکام مربوط به ماجرای فساد مالی فوتبال ایران منتشر می‌شود که البته هیچ‌کدام تأییدشده نیست.

ولی بااین‌وجود انتظار می‌رود که همه مسببان و مرتبطان با این پرونده مالی هر چه زودتر به مجازات اعمال خودشان برسند. صحبت از محرومیت چند داور و چند مدیر و یک سرمربی است که البته می‌توان با اشراف به پرونده اسامی این افراد را هم حدس زد؛ ولی بااین‌وجود تا زمانی که حکم قطعی صدر نشده، باید منتظر ماند و دید که درنهایت این پرونده فساد بعدازاین همه حرف‌وحدیث گریبان چه افرادی را خواهد گرفت.

در این چند روز خبر رسید که عاملان اصلی این پرونده با وثیقه از بازداشت خودشان را رها کرده‌اند و در انتظار صدور اخبار جدید در این پرونده هستند. ازیک‌طرف باشگاه پیکان به‌عنوان تیم پانزدهم لیگ برتر که به لیگ دسته اول سقوط کرده خواهان بقا در لیگ است و از طرف دیگر فجر سپاسی که امسال در لیگ دسته اول رقابت را به چادرملو و خیبر خرم‌آباد واگذار کرد تلاش می‌کند تا خودش را به لیگ برتر برساند.

جالب اینجاست که مس کرمان هم که در فصل صعود مس رفسنجان به لیگ برتر با این تیم در کورس بود امروز مدعی است که در صورت سقوط مس رفسنجان باید این سهمیه همچنان در استان کرمان باقی بماند و این اخبار کار را برای همه سخت کرده است. البته موضع فدراسیون هم دراین‌ارتباط مشخص است و مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال هفته گذشته با ارسال نامه‌ای به دادستانی استان کرمان آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با این مرجع قضایی جهت بررسی تمام ابعاد مرتبط با پرونده فساد در فوتبال عنوان کرد.

این پرونده که پیش‌ازاین باعث برکناری خداداد افشاریان از ریاست کمیته داوران و همچنین سهیل مهدی از مسئولیت در کمیته مسابقات سازمان لیگ شده بود با جلسه ویژه دادستانی کرمان با دو تن از اعضای کمیته استیناف فدراسیون فوتبال همراه بوده است.

حسن‌زاده: پرونده هفت متهم دارد

حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی در ارتباط با این پرونده گفت: طبق اطلاع‌رسانی ریاست محترم دادگستری استان کرمان، کلا این پرونده در خصوص هفت نفر تشکیل شده و تحقیقاتی در این زمینه صورت گرفته است و به‌موازات آن، در کمیته اخلاق ما هم پرونده‌ای تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

سه نفر از متهمان مرتبط با فدراسیون و سازمان لیگ هستند و دو نفر مرتبط با باشگاه مس رفسنجان و دو نفر هم مرتبط با رسانه‌های آزاد هستند. به‌جز آن دو نفر که مرتبط با رسانه‌های آزاد هستند، برای آن پنج نفر دیگر در کمیته اخلاق پرونده تشکیل شده است و همان‌طور که در سایت رسمی فدراسیون هم اعلام شد، صحبت‌های اخیر عضو کمیته انضباطی صرفا دیدگاه شخصی ایشان بوده و هیچ ارتباطی به ارکان قضایی و کمیته انضباطی ندارد.

ما اینجا هیچ اسناد و مدارکی در اختیار نداریم و اگر هم اسنادی وجود داشته باشد، باید در اختیار دادسرای رفسنجان قرار داشته باشد. دوستانی که فکر می‌کنند با شلوغ‌کاری رسانه‌ای می‌توانند نقشی در صعود و سقوط تیم‌ها داشته باشند، باید بگویم که تمام اعمال آن‌ها رصد می‌شود و اگر هم قرار باشد تصمیمی در این خصوص گرفته شود، تنها مرجع دارای صلاحیت کمیته اخلاق است.

بیانیه مس رفسنجان

باشگاه مس رفسنجان با انتشار بیانیه‌ای نسبت به انتشار برخی مطالب در روزهای اخیر واکنش نشان داد که در زیر می‌خوانید:

پیرو انتشار اخبار، شایعات و برخی اظهارات بی‌اساس درباره اتفاقات ماه‌های اخیر، باشگاه صنعت مس رفسنجان لازم می‌داند در راستای حفاظت از آرامش روانی اعضای باشگاه، هواداران فهیم و مردم عزیز و فوتبال‌دوست رفسنجان نکاتی را به استحضار عموم علاقه‌مندان به فوتبال برساند.

باشگاه صنعت مس رفسنجان در راستای عمل به وظایف و مسئولیت‌های شرعی، اخلاقی و حرفه‌ای خود در موضوع پرونده مطرح‌شده، پیش‌قدم در فسادستیزی، نهایت همکاری را در این زمینه داشت و فشارهای بیرونی هیچ خللی در اراده این باشگاه در حفاظت از منافع و سرمایه مردم عزیز رفسنجان و زحمات کارگران شریف مس سرچشمه ایجاد نخواهد کرد.

دوم اینکه تنها دلیل سکوت مسئولان باشگاه و عدم موضع‌گیری در ماه‌ها و هفته‌های اخیر توجه به حساسیت موضوع و ضرورت طی روند رسیدگی به پرونده در فضایی آرام و به دور از تنش بوده که متأسفانه این قاعده از جانب برخی فرصت‌طلبان در روزهای اخیر نقض شده است؛ لذا پیرو انتشار برخی اخبار کذب، مواضع نادرست، تحرکات و مکاتبات غیرحرفه‌ای و اظهارات غیرمسئولانه افراد غیرمرتبط همچنین فرصت‌طلبی تأسف‌برانگیز برخی باشگاه‌ها که اصول جوانمردانه ورزش را زیر پا گذاشته‌اند بدین‌وسیله اعلام می‌شود از تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که نسبت به انتشار اخبار خلاف واقع و اظهارنظرهای نادرست مبنی بر شایعه بی‌اساس سقوط این باشگاه اقدام کرده‌اند، به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق مراجع قانونی همچنین کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، شکایت خواهد شد.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده + 11 =