پرورش:

برگزاری نمایشگاه «مهر نوروزی» در منطقه ۹ اصفهان

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان گفت: در نمایشگاه «مهر نوروزی» که در آستانه سال نو در این منطقه برپا شده است، زنان هنرمند این منطقه صنایع دستی و تولیدات خانگی خود را به نمایش گذاشته‌اند.

تاریخ انتشار: 16:35 - سه شنبه 1401/12/23
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
برگزاری نمایشگاه «مهر نوروزی» در منطقه ۹ اصفهان

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری ایمنا سیدسلمان قاضی‌عسگر اظهار کرد: بی‌شک هنر زنان هر شهر از پخت نان‌های محلی تا دوخت‌های دستی و هنری، صنایع دستی و کشت گل و گیاه ظرفیت‌های پنهانی است که می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد درآمدهای پایدار در شهرها باشد. / مهر نوروزی

وی ایجاد زمینه اشتغال بانوان و توانمندسازی آن‌ها را از اولویت‌های مهم در حوزه زنان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار دانست و افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه شناسایی و معرفی هنرمندان ناشناخته، رونق صنایع دستی، حمایت از تولید محصولات خانگی و ایجاد اشتغال خانگی است.

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: در نمایشگاه مهر نوروزی، بانوان هنرمند صنایع دستی و تولیدات خانگی خود را از جمله میناکاری، فیروزه‌کوبی، مس، شمع، ادویه‌جات، زیورآلات، سفره‌های هفت‌سین و انواع شیرینی خانگی به نمایش گذاشته‌اند.

وی برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی را به عنوان فرصتی برای عرضه توانمندی و ظرفیت بانوان در عرصه‌های مختلف تولیدی، اشتغال و درآمدزایی دانست و افزود: این نمایشگاه تا بیست‌وششم اسفند از ساعت ۱۰ تا ۲۰ در خیابان آتشگاه، خیابان قدس نبش کوچه ۱/‏۱۹ برای بازدید عموم دایر است.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 5 =