برخی قوانین و دستورات در جهت کاهش اختیارات شوراها است

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امروزه نه تنها موضوع مدیریت یکپارچه شهری در بین دولتمردان مطرح نیست، بلکه با برخی از قوانین و اصرار ورزی ها در جهت کاهش اختیارات شوراهای اسلامی شهرها گام برداشته می‌شود.

تاریخ انتشار: 16:55 - سه شنبه 1401/12/23
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
برخی قوانین و دستورات در جهت کاهش اختیارات شوراها است

به گزارش اصفهان زیبا؛  اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، رسول میرباقری در دیدار با برخی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: امروز در بسیاری از مسائل شهری، انگشت اشاره‌ها و سوالات به سمت و سوی شهرداری‌ها است. / اختیارات 

وی با بیان اینکه در هر مسئله و آسیب فرهنگی و اجتماعی نخستین اشاره مسئولان یا شهروندان به سمت شهرداری‌ها است، افزود: این در حالی است که این موارد جز وظایف و اختیارات مدیریت شهری نیست، از سوی دیگر شاهد آن هستیم که شورای اسلامی شهر در حقیقت شورای شهر نیست بلکه در نهایت کار، شورای اسلامی شهرداری است.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: شوراهای اسلامی شهرها امروز به سختی در این عرصه فعالیت می‌کنند و حتی در مسیر تحقق اهداف و مطالبات به حق شهروندان خود با انبوهی از مشکلات و چالش‌ها روبه‌رو هستند.

وی افزود: امروز شاهد هستیم که از سوی حاکمیت‌ها اختیارات و وظایف شوراهای اسلامی شهرها تضعیف شده و همواره بر کاهش آنها اصرار می‌ورزند، امروزه نه تنها موضوع مدیریت یکپارچه شهری در بین دولتمردان مطرح نبوده، بلکه با برخی از قوانین و دستورات در جهت کاهش اختیارات شوراهای اسلامی شهرها گام برداشته می‌شود.

میرباقری خاطرنشان کرد: برگزاری منظم نشست‌هایی مانند اجلاسیه‌های فصلی کمیسیون‌های شهرسازی و حمل‌ونقل شوراهای اسلامی شهرها، فرصتی مناسب برای همت بیشتر به منظور رفع چالش‌های پیش روی شهرهای کشور است.

وی با بیان اینکه بر اساس مطالبات مردمی و چالش‌های پیش بینی شده پیش‌روی کلانشهر اصفهان برای سال آینده بیش از نصف بودجه شهر به حمل‌ونقل و ترافیک اختصاص یافته است، گفت: بر اساس یک نگاه اجمالی به شهرهای پیشرفته جهان در می‌یابیم که مهمترین شاخصه این شهرها استقرار پیشرفته‌ترین سیستم‌های حمل‌ونقل شهری است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امروزه به عنوان مثال در شهر مسکو بیش از ۳۰ خط مترو فعال است، بنابراین فعالیت روز افزون شوراهای شهر و مدیریت شهرها در راستای توسعه حمل‌ونقل عمومی شهر شایسته و بایسته است.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 + ده =