آیت‌الله مهدوی:

حجاب پرچم برافراشته‌ای است که دشمن قصد دارد آن را زمین بیندازد

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: حجاب در جامعه اسلامی پرچمی برافراشته است که دشمن با تمام توان قصد دارد آن را زمین بیندازد و خواسته ما از مدیریت استان، نظارت بر اجرای مفاد دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور در حوزه حجاب و عفاف است تا شأن جامعه اسلامی حفظ شود.

تاریخ انتشار: 02:18 - چهارشنبه 1402/01/16
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
حجاب پرچم برافراشته‌ای است که دشمن قصد دارد آن را زمین بیندازد

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: حجاب در جامعه اسلامی پرچمی برافراشته است که دشمن با تمام توان قصد دارد آن را زمین بیندازد و خواسته ما از مدیریت استان، نظارت بر اجرای مفاد دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور در حوزه حجاب و عفاف است تا شأن جامعه اسلامی حفظ شود.

به گزارش فارس به نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی در دومین نشست شورای اداری استان که به‌صورت فوق‌العاده به تبیین رویکرد استان در موضوع عفاف و حجاب اختصاص یافت، اظهار کرد: انتظار همه مردم متدین، انقلابی و شهیدپرور ایران اسلامی ورود جدی دستگاه‌های مسئول به حوزه حجاب و عفاف است.

او ادامه داد: در این راستا، تصمیم‌های خوبی در وزارت کشور گرفته و دستورالعمل بیان شده در نشست شورای اداری استان، امیدبخش بود. آیت‌الله مهدوی با بیان اینکه در جامعه اسلامی رعایت حجاب در ملأعام برای همگان لازم است. ولو کسانی که مسلمان نیستند، ادامه داد: حجاب در جامعه اسلامی پرچمی برافراشته است که دشمن با تمام توان قصد دارد آن را زمین بیندازد و خواسته ما از مدیریت استان، نظارت بر اجرای مفاد دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور در حوزه حجاب و عفاف است تا شأن جامعه اسلامی حفظ شود.

اصرار بر اجرای مفاد دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور

استاندار اصفهان  نیز در این نشست اظهار کرد: از مدت‌ها قبل تلاش‌ بسیاری در حوزه عفاف و حجاب انجام شد و قریب به یک سال است به صورت مستمر، در قرارگاه «شهید شاه‌سنایی» در حوزه حجاب و عفاف، فعالیت می‌کنیم.

سیدرضا مرتضوی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل ۱۷ماده‌ای وزارت کشور در خصوص حجاب و عفاف، گفت: تا امروز تلاش ما بر اساس امکانات قانونی و ظرفیت‌های درون استانی بود. اما اکنون بر انجام مفاد ابلاغیه دستورالعمل وزارت کشور که در تاریخ ۱۲ فروردین صادر شد (که این ابلاغیه متأثر از دستور ریاست محترم قضا در تاریخ ۹ فروردین بود) تأکید داریم.

مرتضوی با بیان اینکه حجاب در جامعه به ابزاری تبدیل شده است تا دشمن با استفاده از آن در راستای تضعیف نظام تلاش کند، اظهار کرد: نوع مواجهه با بی‌حجابی در این دستورالعمل مشخص شده و با جدیت مفاد دستورالعمل ابلاغی اجرا خواهد شد. زیرا  اصرار داریم شئون جامعه اسلامی رعایت شود. استاندار اصفهان افزود: ورود به حوزه حجاب و عفاف به عنوان یک فریضه مهم الهی برای تحکیم بنیان خانواده، حفظ و توسعه اخلاق در جامعه بر همگان ضروری است.

تلاش دشمن برای تضعیف اعتقادهای دینی جامعه

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان نیز در این نشست ضمن تبیین اقدامات دولت و دستگاه‌های اداری در موضوع حجاب و عفاف اظهار داشت: در فتنه سال گذشته تمام گسل‌هایی که می‌توانست به ضد انقلاب میدان دهد، فعال شد. محمدرضا جان‌نثاری فتنه سال گذشته را نمونه بارزی از جنگ تمام‌عیار دشمن علیه ایران اسلامی خواند و افزود: هدف دشمن قطعا تضعیف و براندازی نظام جمهوری اسلامی بود.

او با بیان اینکه تمرکز دشمنان در این فتنه بر موضوع زنان بود، عنوان کرد: دشمن به این نتیجه رسیده که با تضعیف اعتقادی می‌تواند نظام را ضعیف کند ؛چرا که هویت اصلی مردم ما اعتقادی و دینی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه کلیدی‌ترین نقطه‌ای که دشمن بر آن دست گذاشته، حجاب است، بیان کرد: دشمن می‌داند حجاب ویترین اسلامیت مردم ماست. بر همین اساس این مسئله موضوعی نیست که بتوانیم به راحتی از آن بگذریم.

او با تأکید بر ورود جدی به مسئله حجاب، گفت: وزیر کشور دستورالعمل ۱۷ماده‌ای را در خصوص حفظ حجاب و عفاف ابلاغ و تکلیف همه را روشن کردند و این‌گونه هیچ عذری باقی نخواهد ماند. جان‌نثاری با بیان اینکه نباید به دشمن اجازه حمله به ارزش‌ها را بدهیم، متذکر شد: دستگاه‌های اجرایی باید در نظر داشته باشند شخص مدیر دستگاه، مسئول پاسخ‌گویی به دستورالعمل ابلاغی از وزیر کشور خواهد بود.

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 3 =