وضعیت نماینده اصفهان در لیگ برتر فوتبال ساحلی بلاتکلیف است:

عملیات ویژه برای حفظ یک سهمیه

با اینکه تیم فرش حداد در قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال ساحلی شرکت داده شد و طبق برنامه هفته آینده باید در اولین دیدار به مصاف تیم چادرملوی اردکان برود، انصراف این تیم از حضور در فصل جدید لیگ قطعی است.

تاریخ انتشار: 11:37 - دوشنبه 1402/02/18
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
عملیات ویژه برای حفظ یک سهمیه

به گزارش اصفهان زیبا؛ با اینکه تیم فرش حداد در قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال ساحلی شرکت داده شد و طبق برنامه هفته آینده باید در اولین دیدار به مصاف تیم چادرملوی اردکان برود، انصراف این تیم از حضور در فصل جدید لیگ قطعی است. اما در حالی که تکلیف ماندن سهمیه یا رفتن آن از استان قطعی نشده، تلاش‌ها برای حفظ سهمیه در اصفهان قوت گرفته است.

مالک باشگاه فرش حداد که با سرمایه بخش خصوصی اداره می‌شود، تصمیمش برای انصراف از لیگ قطعی است و به طور حتم تیمی با این نام در لیگ باشگاهی فوتبال ساحلی که قرار است از هفته آینده شروع شود، حضور نخواهد داشت. اما اینکه اصفهان نماینده‌ای در این رقابت‌ها داشته باشد یا خیر، موضوعی است که کلیت و جزئیات آن تا لحظه زیرچاپ رفتن روزنامه هنوز مشخص نشده بود.

آن طوری که حمیدرضا دادخواه، دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان می‌گوید یک تیم از شمال و یک تیم از کرمان خواهان در اختیار‌گرفتن سهمیه تیم فرش حداد هستند، اما سیاست هیئت فوتبال حفظ این سهمیه در استان است.

به گفته او برای استانی که علی نادری، سرمربی تیم ملی را داشته و امیرحسین اکبری، مهدی شیرمحمدی و رضا دیری ملی‌پوشانش هستند، خوب نیست، نماینده‌ای در لیگ نداشته باشد.

انتقال سهمیه تیم فرش حداد به نماینده‌ای از اصفهان، اولویت مهمی پیش روست و هیئت فوتبال استان نیز رایزنی‌هایی با باشگاه‌های بزرگ استان برای تحت حمایت قراردادن این تیم انجام داد که نتیجه‌ای نداشت. اما شنیده‌ها حاکی است باشگاه خصوصی پادما یدک که چند سالی است در ورزش فعالیت دارد، برای خرید سهمیه تیم اعلام آمادگی کرده است.

با این حال عمده مشکل تیم فرش حداد طی چند فصلی که در لیگ برتر فوتبال ساحلی حضور داشت، نبود زمین استاندارد ساحلی در شهر اصفهان بود و با توجه به عدم تأیید زمین ساحلی ناژوان، این تیم ناچار بود مسابقات تیمش را به شهرهای یزد و تیران منتقل کند که این موضوع علاوه بر تحمل بار مالی سنگین، سختی‌های زیادی را برای این تیم به همراه داشت و در نهایت هم مالک تیم عطای تیم‌داری را به لقای آن بخشید و پادما یدک یا هر تیم دیگری از شهر اصفهان نیز بخواهد در لیگ برتر شرکت کند، با این معضل مواجه خواهد بود.

دادخواه که مربی فوتبال ساحلی است و اولین سابقه تیم‌داری استان در لیگ باشگاهی با مربیگری او رقم خورده، تأکید دارد طی سال‌های گذشته پیگیری‌های زیادی بابت تکمیل و آماده‌سازی زمین ساحلی ناژوان انجام شده که نتیجه‌ای نداشته است.

آن طوری که دبیر هیئت فوتبال استان می‌گوید، در دیدارهایی که با مدیریت ساماندهی ناژوان داشته، قول‌های مساعدی داده‌اند اما موانعی بر سر آن بوده است.

دادخواه در این باره می‌گوید: افزایش سطح نور یکی از مهم‌ترین اقدامات برای استانداردسازی زمین ساحلی ناژوان است. ضمن اینکه ماسه آن به دلیل استفاده زیاد کیفیتش را از دست داده و باید تعویض شود.

اما می‌گویند به دلیل قرار‌گیری زمین ساحلی ناژوان در حریم رودخانه، اجازه ساخت و ساز جهت ساخت رختکن و سرویس بهداشتی داده نمی‌شود. این در صورتی است که زمین ساحلی ناژوان از لحاظ موقعیت جغرافیایی شرایط بسیار خوبی دارد.

در زمان مدیرکلی سید محمد طباطبایی در اداره ورزش و جوانان استان، اعلام شد در مجموعه آزادی، زمینی برای احداث زمین ساحلی در نظر گرفته شده و قرار است هزینه‌های آن توسط بخش خصوصی تأمین شود. با این حال حاشیه‌هایی که بعدها درباره این موضوع به وجود آمد، باعث شد تا این موضوع به فراموشی سپرده شود.

دادخواه از اجرا نشدن طرح احداث زمین ساحلی در ارغوانیه هم گلایه و تأکید کرد: فوتبال ساحلی رشته‌ای است که سرمایه‌گذاری در آن زود نتیجه می‌دهد و هزینه تیم‌داری در آن از تیم فوتسال هم کمتر است و با وجود باشگاه‌های حرفه‌ای زیاد در استان، حیف است در این رشته تیم نداشته باشیم.

دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان با بیان اینکه هفته آینده فرش حداد باید به مصاف تیم چادرملو اردکان برود، می‌گوید: هنوز معلوم نیست این دیدار چه سرنوشتی پیدا کند. اصفهان باشگاه‌های بزرگی دارد که می‌توانستند به تیم‌داری در رشته فوتبال ساحلی ورود کنند. اما برایشان اهمیتی نداشت. بازیکنان اصفهانی که در دیگر تیم‌های لیگی بازی می‌کنند، برای بازگشت به اصفهان ابراز تمایل کرده و مداوم سراغ وضعیت نماینده استان را می‌گیرند.

فاصله کوتاهی تا شروع فصل جدید لیگ برتر فوتبال ساحلی باقی مانده و برای حفظ سهمیه استان در لیگ، نیاز است همه افرادی که به نحوی در این موضوع دخیل هستند، همتی به خرج دهند و در صورتی که سهمیه ماندنی شود و باشگاهی خواهان استفاده از آن شود، امکان استفاده از زمین تیران وجود دارد.

اما بحث مهم اینجاست اگر قرار به ثبات روند تیم‌داری اصفهانی‌ها در رشته فوتبال ساحلی باشد، باید فکری برای زمین استاندارد اصفهان شود و می‌طلبد مدیران ورزشی و شهری به موضوع ورود کنند و اگر به هر دلیلی امکان استانداردسازی زمین ناژوان به دلیل ملاحظات قانونی وجود ندارد، برای احداث کمپ ساحلی اقدام کنند؛ زیرا با وجود تنوع رشته‌های ساحلی و موقعیت خوب اصفهان در این رشته‌ها، وجود چنین کمپی ضرورت دارد.

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × دو =