عضو شورای اسلامی شهر اصفهان:

نقش پرداخت عوارض در آبادانی شهر/ دغدغه شورا تکمیل خط دو قطار شهری و رینگ چهارم

رئیس کمیسیون حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اهمیت پرداخت به‌موقع عوارض در عمران و آبادانی شهرها، گفت: هر مقدار که مردم برای شهر هزینه کنند، تا ۱۰ برابر ارزش افزوده برای آن‌ها به‌دنبال دارد.

تاریخ انتشار: 14:28 - چهارشنبه 1402/02/20
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
نقش پرداخت عوارض در آبادانی شهر/ دغدغه شورا تکمیل خط دو قطار شهری و رینگ چهارم

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، عباس حاج‌رسولی‌ها اظهار کرد: نهاد شوراها در سرنوشت شهرها مؤثر است و تاکنون بیشتر تصمیم‌های گرفته شده در ادوار شوراها ثمراتی برای شهرها به دنبال داشته است. / عوارض

وی با بیان اینکه عقب افتادن تشکیل شوراها پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، به‌دلیل دوران دفاع مقدس بود، افزود: شوراها سال ۱۳۷۸ تشکیل شد و دوره‌های مختلف همچون دونده‌های دوی با مانع، پرچم را به فرد دیگر و دوره بعد می‌دهند تا این مسیر ادامه پیدا کند.

رئیس کمیسیون حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: این کمیسیون بیشتر ساختار درآمد و هزینه‌های شهر را دنبال می‌کند تا نیازهای شهر با عوارضی که دریافت می‌شود، هماهنگ باشد و نصف‌جهان توسعه یابد.

وی با تاکید بر اهمیت پرداخت به‌موقع عوارض در عمران و آبادانی شهرها، گفت: هر مقدار که مردم برای شهر هزینه کنند، تا ۱۰ برابر ارزش افزوده برای آن‌ها به‌دنبال دارد؛ به‌عنوان مثال وقتی شهرداری خیابانی را احداث می‌کند، ارزش افزوده زیادی را برای شهروندان اطراف به همراه دارد.

حاج‌رسولی‌ها با بیان اینکه شهروندان با پرداخت عوارض به پویایی شهر و محل زندگی خود کمک می‌کنند، ادامه داد: در این راستا می‌توان پروژه‌هایی همچون مترو که در دوره ششم بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان برای آن سرمایه‌گذاری شده است را به سرانجام رساند زیرا دغدغه شورای ششم اصفهان تکمیل خط دو قطار شهری و رینگ چهارم است.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 + 2 =