هنرمندان توان‌خواه اصفهانی روی سکوی فجر

اصفهانی‌های تئاتر در چهل‌ودومین جشنواره فجر امسال حضور متفاوتی داشتند.

تاریخ انتشار: 10:56 - چهارشنبه 1402/11/11
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
هنرمندان توان‌خواه اصفهانی روی سکوی فجر

به گزارش اصفهان زیبا؛ اصفهانی‌های تئاتر در چهل‌ودومین جشنواره فجر امسال حضور متفاوتی داشتند.

به طور کلی وجود بخش فراگیر در این جشنواره حال و هوای خاصی به این رویداد هنری بخشید و هنرمندان اصفهانی توانستند جوایز متعددی را در قسمت‌های گوناگون آن کسب کنند.

ویژگی این بخش از جشنواره حضور هنرمندان دارای مشکلات جسمی گوناگون بود که هرکدام به نحوی محدودیت‌های خود را زیر پا گذاشته و درخشیدند. از بین اصفهانی‌ها، تئاتر «مغازه شماره 13» در بخش نمایش‌های صحنه‌ای جشنواره درخشید و دو نمایش «رومئو B ژولیت» و «تسویه نقدی» نیز در بخش نمایش‌های خیابانی جشنواره حضور موفقی را تجربه کردند.

در بخش بازیگری زن تئاتر صحنه‌ای جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مهتاب نفیسی برای بازیگری نمایش «مغازه شماره 13» رسید. نفیسی از هنرمندان روشن‌دل اصفهانی است که با بازی درخشان خود روی صحنه، توانست نظر مثبت داوران این بخش را جلب کند.

اما درخشش اصلی اصفهانی‌ها در بخش فراگیر تئاتر صحنه‌ای چهل و دومین جشنواره تئاتر فجر، مربوط به بخش «بازیگران زن سالمند» می‌شود. جایی که سه هنرمند بانوی اصفهانی درخشیدند! لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به «ماه منیر رحمانیان» و «شهناز مؤذن صفایی» برای بازیگری نمایش «مغازه شماره 13» رسید. دیپلم افتخار و جایزه نقدی دیگری نیز به «بتول نیکفر» برای بازی در این نمایش اهدا شد.

در بخش خیابانی این جشنواره نوبت به کارگردانان اصفهانی رسید تا افتخارآفرینی کنند. تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نساء سلیمانی برای کارگردانی نمایش «رومئو B ژولیت» از خمینی‌شهر اصفهان اهدا شد؛ همچنین مجتبی خلیلی برای کارگردانی نمایش «تسویه نقدی» موفق به دریافت لوح تقدیر جشنواره و جایزه نقدی این بخش شد. در بخش بازیگری زن تئاتر خیابانی، «سلیمه سادات حسینی» برای بازیگری نمایش «رومئو B ژولیت» موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی شد. حسینی، از هنرمندان بانوی اصفهانی است که با وجود مشکلات حرکتی، توانست با بازی خوب خود مورد تحسین داوران جشنواره تئاتر فجر قرار بگیرد.

اما او تنها بانوی هنرمند اصفهانی که موفق به درخشش در چهل و دومین جشنواره تئاتر فجر شد نبوده و «اکرم کریمی» برای بازیگری نمایش «تسویه نقدی» موفق به کسب جایزه نقدی و لوح تقدیر شد. کریمی هم مانند مهتاب نفیسی، از هنرمندان روشن‌دل اصفهانی بوده که توانستند در این جشنواره بدرخشند.

در بخش بازیگری مرد تئاتر خیابانی نیز، «پویا عباسعلی» برای بازی در نمایش «تسویه نقدی» موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش فراگیر جشنواره شد؛ همچنین در همین بخش، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به «محمدجواد کوچکی» برای بازی در نمایش «رومئو B ژولیت» رسید. عباسعلی و کوچکی هردو از هنرمندان دارای مشکلات حرکتی بوده که نشان دادند ذوق و توانایی هنری آن‌ها هرگز پشت این محدودیت‌های ظاهری مخفی نخواهد ماند. در بخش بازیگر همراه نیز، «محمدمحسن شفیعی» برای بازیگری در نمایش «تسویه نقدی» موفق به کسب لوح تقدیر و جایزه نقدی شد.

موسیقی اصفهانی‌ها هم در بخش فراگیر تئاتر خیابانی جشنواره موفق به کسب جوایز گوناگون شد. دیپلم افتخار و جایزه نقدی به علی خاتمی برای موسیقی نمایش «تسویه نقدی» و لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به علی ابوترابی برای موسیقی نمایش «رومئو B ژولیت» رسید.

در قسمت پوستر و بروشور جشنواره نیز، لوح تقدیر و جایزه نقدی به «حسین کاظمی» برای طراحی پوستر و بروشور نمایش «تسویه نقدی» اهدا شد.

درنهایت نیز نمایش برگزیده در بخش تئاتر خیابانی فراگیر، یک تئاتر اصفهانی بود! تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به گروه نمایش «رومئو B ژولیت» به کارگردانی نساء سلیمانی از خمینی‌شهر رسید.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 + چهارده =