کاشت بیش از ۵ هزار اصله درخت در منطقه ۹ اصفهان

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان گفت: به منظور افزایش سرانه فضای سبز منطقه در سال جاری ۵۶۱۵ اصله درخت شامل نارون چتری، توت زینتی، زرشک، شمشاد طلایی، یاس هلندی، میخک هندی و سرو لاوسن در سطح این منطقه کاشته شده است.

تاریخ انتشار: 15:53 - شنبه 1401/12/6
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
کاشت بیش از ۵ هزار اصله درخت در منطقه ۹ اصفهان

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری ایمنا سیدسلمان قاضی‌عسگر اظهار کرد: احداث و توسعه فضاهای سبز شهری با تأثیرگذاری بر کیفیت محیط زیست شهری و ایجاد فضایی برای افزایش تعاملات اجتماعی، نقش با اهمیتی در توسعه پایداری شهری ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه ایجاد فضای سبز مطلوب علاوه بر ارتقای کیفیت منظر شهر در زیباشناسی و ادراک هویت مؤثر است، افزود: هزینه کل فضای سبز منطقه شامل احیا، نگهداری، ساماندهی، آبرسانی و عملیات عمرانی ۱۳۴ میلیارد ریال است.

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان با بیان اینکه افزایش سرانه فضای سبز منطقه در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری قرار دارد، گفت: مساحت کل فضای سبز منطقه یک میلیون و ۲۵۱ هزار و ۷۲۴ متر مربع بوده که با اجرای طرح‌های جدید ۹۷۹۲ متر مربع به مساحت کل فضای سبز منطقه افزوده شده است.

وی تعداد کل درختان موجود در فضاهای سبز منطقه را ۱۶۹ هزار و ۲۸۳ اصله اعلام کرد و افزود: به منظور زیباسازی فضای شهری و افزایش سرانه فضای سبز منطقه در سال جاری ۵۶۱۵ اصله درخت شامل نارون چتری، توت زینتی، زرشک، شمشاد طلایی، یاس هلندی، میخک هندی و سرو لاوسن در سطح منطقه ۹ اصفهان کاشته شده است.

قاضی‌عسگر با بیان اینکه ۵۷ هزار اصله از درختان سطح منطقه را درختان چنار تشکیل می‌دهد، گفت: چنار خیابان میرزاطاهر شرقی با ۴۰۰ سال قدمت، چنارهای خیابان‌های کوهانستان و عشوریون هر کدام با ۳۰۰ سال قدمت از کهنسال‌ترین درختان در منطقه ۹ اصفهان است.

وی با بیان اینکه حفظ و نگهداری درختان از اولویت‌های مهم حوزه فضای سبز برای مناسب‌سازی چهره شهر است، اضافه کرد: مشارکت شهروندان در حفظ و نگهداری از درختان و پوشش‌های گیاهی در هر شهر باید به صورت یک فرهنگ نهادینه و از فضای سبز شهری به عنوان یک گنجینه ارزشمند محافظت شود.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − یازده =