اجرای طرح نظارت بر بازار نوروز و ماه رمضان

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان لنجان گفت: در قالب این طرح، بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت، با همراهی برخی نهادهای دیگر در مراکز عرضه و توزیع کالا حاضر شده و با گران‌فروشان و احتکارکنندگان احتمالی کالا برابر قانون به‌شدت برخورد خواهند کرد.

تاریخ انتشار: 12:20 - پنجشنبه 1401/12/11
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
اجرای طرح نظارت بر بازار نوروز و ماه رمضان

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری ایمنا حسین طرفی با اشاره به داغ‌شدن تب بازار نوروزی اظهار کرد: با توجه به قرارگرفتن در هفته‌های پایانی سال و ایام باقی‌مانده به عید نوروز، تکاپو در بازار افزایش دوچندانی یافته است، از این رو برای جلوگیری از بروز تخلفات احتمالی، بازرسان به صورت صبح و بعدازظهر وضعیت بازار شهرستان لنجان را رصد می‌کنند.

وی افزود: با توجه به تقارن ایام مبارک ماه رمضان با عید نوروز و در راستای اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار کالاهای اساسی، بازرسی‌ها به صورت ویژه و با دقت و حساسیت روند توزیع اقلام مورد نیاز شهروندان را بررسی می‌کنند، به همین دلیل این طرح بیش از یک‌ونیم ماه طول می‌کشد.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان لنجان تصریح کرد: در قالب این طرح، بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت، با همراهی برخی نهادهای دیگر از جمله جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی، شبکه بهداشت و درمان و اتاق اصناف شهرستان در مراکز عرضه و توزیع کالا حاضر شده و با گران‌فروشان و احتکارکنندگان احتمالی کالا برابر قانون بشدت برخورد خواهند کرد.

طرفی با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این ایام، گروه‌های مختلف توزیعی و خدماتی مورد بررسی ویژه بازرسان قرار می‌گیرند، اضافه کرد: در این بازرسی‌ها علاوه بر بازدید و بررسی روند فعالیت واحدهای صنفی توزیعی که وظیفه توزیع سبد خانوار را بر عهده دارند، حوزه خدمات همچون خشک‌شویی‌ها و قالی‌شویی‌ها، مراکز تفریحی و اقامتی، غذاخوری‌ها و رستوران‌ها هم مورد بازرسی ناظران بازار قرار می‌گیرند.

وی مطرح کرد: بخش قابل توجهی از اصناف و بازاریان طبق اصول اسلامی و قانونی اقدام به خرید و فروش کالا می‌کنند و هیچ مشکلی در عرضه و توزیع کالا ندارند، ولی برخی تخلفات بعضاً سهوی و در برخی موارد عمدی در بازار رخ می‌دهد که این بازرسی‌ها برای جلوگیری از ادامه این‌گونه تخلفات احتمالی انجام می‌شود.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان لنجان همراهی شهروندان برای مقابله با تخلفات احتمالی برخی اصناف را بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: شهروندان شهرستان لنجان می‌توانند هرگونه تخلف و شکایت در خصوص گران‌فروشی، کم‌فروشی، احتکار، تقلب، درج‌نشدن قیمت و دیگر مؤلفه‌های اقتصادی را به سامانه ۱۲۴ اطلاع‌رسانی کرده تا بازرسان در اسرع وقت نسبت به رسیدگی موضوع اقدام کنند.

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

8 − یک =