هفتمین گردهمایی تشکل‌های دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در اصفهان

مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان اصفهان گفت: هفتمین گردهمایی تشکل‌های دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در اصفهان از ۱۶ تا ۲۰ اسفند ماه برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار: 14:00 - شنبه 1401/12/13
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
هفتمین گردهمایی تشکل‌های دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در اصفهان

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری مهر علی‌اکبر کجباف ظهر شنبه در نشست خبری هفتمین گردهمایی سراسری تشکل‌های دانشجویی دانشگاه فرهنگیان که از ۱۶ تا ۲۰ اسفندماه به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود، اظهار داشت: نظام تعلیم و تربیت موتور پیشران جامعه بوده و در این بین بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان وظیفه پویایی هرچه بیشتر و ارتقای فعالیت تشکل‌های دانشجویی را به عهده دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان در راستای نهادینه کردن هویت تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی، خود را ملزم به بسترسازی برای فعالیت‌های رسمی دانشجویی می‌داند، افزود: جشنواره‌های دانشجویی از چند سال پیش زمینه ارتقای شایستگی، تقویت و پیشرفت دانشجومعلم‌ها را فراهم کرده که در هفتمین دوره آن تمام جشنواره‌ها به‌صورت متمرکز برگزار می‌شود تا توانمندسازی و ترغیب به فعالیت‌های گروهی و ارائه ابتکارات دانشجویی در یک گردهمایی سراسری بروز و ظهور پیدا کند.

مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان اصفهان تصریح کرد: در هفتمین گردهمایی سراسری تشکل‌های دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور چهار برنامه برگزار خواهد شد که جشنواره رویش ویژه کانون‌های فرهنگی اجتماعی، جشنواره حرکت ویژه انجمن‌های علمی، دوره توانمندسازی دبیران تشکل‌های اسلامی و دوره توانمندسازی دبیران کانون‌های مهدویت را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در حاشیه این گردهمایی نمایشگاه ظرفیت‌ها و دستاوردهای استانی کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی نیز در ۲ بخش آقایان و بانوان برگزار می‌شود که امیدواریم منتج به تقویت بنیه فعالیت‌های دانشجویی و سبب الگو و ایده گرفتن تشکل‌ها از یکدیگر شود.

کجباف تصریح کرد: رقابت غرفه‌ها بدون رتبه‌بندی بوده و داوری نمی‌شود اما با ارزیابی شرکت‌کنندگان، غرفه برتر مشخص خواهد شد.

وی به وضعیت دانشگاه فرهنگیان نیز اشاره و اضافه کرد: در سال جاری ۲ هزار و ۳۰۰ نفر ظرفیت پذیرش دانشجوی جدید به دانشگاه فرهنگیان اصفهان اختصاص یافت که این اختصاص بدون پیش‌بینی زیرساخت مناسب ما را با مشکل روبه‌رو می‌کرد. در نهایت با حمایت هیئت امنای دانشگاه، شورای آموزش و پرورش و مدیران استانی بخشی از ظرفیت‌های اداره آموزش و پرورش و بخشی از دانشگاه‌های علمی کاربردی، پیام نور و آزاد و همچنین سازمان‌ها و نهادهایی که امکان تحصیص فضای آموزشی و خوابگاهی را داشتند از مهرماه در اختیار دانشگاه فرهنگیان قرار گرفت تا با تجهیز و آماده‌سازی آن در آذر و دی آماده پذیرش دانشجویان باشیم. حدود ۲۰۰ نفر نیز به دلیل نبود شرایط اسکان به‌صورت مجازی پذیرش شدند.

مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان اصفهان با بیان اینکه حذف دانشگاه فرهنگیان جذب معلم تراز انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: در نشست هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان برنامه‌های راهبردی دانشگاه تا ۱۴۰۶ مطرح و ساختار جدید تصویب شده است که به تدریج مدیریت امور پردیس‌ها به ریاست دانشگاه و پردیس به دانشکده تبدیل خواهد شد.

وی افزود: میزان آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد به موادمخدر میان دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به دلیل آنکه از طریق مصاحبه و گزینش جذب می‌شوند کمتر است. در اغتشاشات اخیر نیز حضور دانشجویان این دانشگاه به دلیل شرایط و نگاه ویژه‌ای که دارند بسیار کمرنگ بوده است.

دانشگاه فرهنگیان تربیت محور است

مجید یاری، دبیر هفتمین گردهمایی سراسری تشکل‌های دانشجویی دانشگاه فرهنگیان نیز گفت: گردهمایی از عصر سه‌شنبه هفته جاری با جشن نیمه شعبان که در پردیس فاطمه زهرا (س) برگزار می‌شود آغاز و با کارگاه‌های توانمندسازی و نمایشگاه‌ها در چهار محور ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: ۹۰ نفر از دبیران کانون‌های مهدویت سراسر کشور نیز در این گردهمایی حضور دارند که بنیاد مهدویت و آینده‌پژوهی اصفهان سه کارگاه تخصصی و بازدید از نمایشگاهای مهدویت والشمس و چراغ راهنما را برای آن‌ها در نظر گرفته است.

یاری اضافه کرد: در این گردهمایی دبیران تشکل‌های دانشجویی نیز در نشست‌های تخصصی با اساتید دعدغه‌های خود را مطرح می‌کنند و سعی می‌شود با برگزاری کارگاه‌هایی که در راستای اخلاق و کار تشکیلاتی، شبکه سازی، سواد رسانه و جهاد تبیین است، به تقویت تشکل‌ها کمک کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر دبیران کانون‌های مهدویت، ۴۰۰ دبیر کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی و ۴۸ نفر دبیران تشکل‌های سیاسی نیز در این گردهمایی حضور دارند که از هر استان دو نفر سرپرست آن‌ها همراهی می‌کنند تا در زمان گردهمایی میزبان حدود ۶۰۰ نفر از سراسر کشور باشیم.

دبیر هفتمین گردهمایی سراسری تشکل‌های دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه مشکلات و تجارب دوره‌های گذشته برای برگزار هرچه بهتر این دوره در نظر گرفته شده است، گفت: دانشگاه فرهنگیان تربیت محور بوده و بهترین شیوه برای ارتقای دانشجومعلمی که قرار است نسل آینده را تربیت کند، حضور در برنامه‌های فرهنگی است. این فعالیت‌ها خودانگیخته است و برگزار گردهمایی‌ها و جشنواره‌ها می‌تواند بیانگر فعالیت یکساله کانون‌ها و تشکل‌ها باشد.

وی با اشاره به جزئیات برگزاری نمایشگاه در حاشیه این گردهمایی، تصریح کرد: هر استان یک غرفه از گزارش عملکرد یک ساله خود برپا کرده و در کنار آن ستاد مبارزه با موادمخدر و کانون دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان نیز در این نمایشگاه عرفه دارند.

وی ادامه داد: همچنین کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و بازدید از گلستان شهدا و اصفهان‌گردی برای تمام کانون‌ها در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 1 =