معاون اشتغال کمیته امداد اصفهان خبر داد؛

بهره برداری از ۳۲ طرح پنل خورشیدی در نایین/اشتغال پایدار مددجویان

معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان گفت: ۳۲ پنل خورشیدی بر پشت بام منازل مددجویان نایین نصب و بهره برداری شد.

تاریخ انتشار: 16:02 - سه شنبه 1401/12/16
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
بهره برداری از ۳۲ طرح پنل خورشیدی در نایین/اشتغال پایدار مددجویان

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری مهر احمد رضایی در حاشیه افتتاح ۳۲ طرح پنل خورشیدی در پشت بام مددجویان کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان نائین در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در هفته احسان و نیکوکاری و در آستانه سالروز تأسیس نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار داریم که از رسالت‌های اصلی این نهاد، توانمند سازی از نظر اقتصادی و کسب و کارهای خرد و خانگی برای خانواده‌های تحت حمایت است.

وی ادامه داد: در حال حاضر یکی از مشاغل خرد که پیگیری آن برای خانواده‌های تحت حمایت انجام می‌شود، ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی است که هم اکنون در استان اصفهان نزدیک به ۴۰۰ نفر متقاضی نصب پنل خورشیدی وجود دارد که تقریباً ۳۵۰ نفر از آنها با شرکت برق قرارداد بسته‌اند.

معاون اشتغال کمیته امداد استان اصفهان اضافه کرد: در استان اصفهان تعداد ۲۵۵ نیروگاه در حال احداث و اجرا است که حدود ۱۵۵ نیروگاه به شبکه برق متصل هستند و درآمد حاصل از فروش نیروی تولید شده توسط نیروگاه‌ها در محل خریداری و استفاده می‌شود که بخشی از درآمد به منظور تأمین اقساط وام‌های اعطا شده و بخش دیگر به عنوان درآمد به خانواده‌ها داده می‌شود.

وی در ادامه گفت: قرارداد بسته شده میان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و شرکت برق با ضمانتی ۲۰ ساله بوده که این خانواده‌ها بتوانند پس از تأمین اقساط وام برای ایجاد نیروگاه، درآمدی پایدار را داشته باشند.

گفتنی است بازدهی نیروگاه‌های خورشیدی در شهرستان نائین به دلیل آفتابگیر بودن در بیشتر روزهای سال، بالاتر از دیگر مناطق است و قطعاً درآمد خوبی برای مددجویان و تولید انرژی برای شهرستان را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × چهار =