توصیه‌های وزیر بهداشت:

عابرین پیاده؛ بیشترین مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال/ توصیه‌های وزیر بهداشت به خانواده‌ها

وزیر بهداشت گفت: عابرین پیاده بیشترین آمار مصدومان حوادث آخر سال را به خود اختصاص داده‌اند.

تاریخ انتشار: 16:05 - دوشنبه 1401/12/22
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
عابرین پیاده؛ بیشترین مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال/ توصیه‌های وزیر بهداشت به خانواده‌ها

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری فارس، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت در حاشیه دیدار با وزیر بهداشت بورکینافاسو در جمع خبرنگاران با توجه به فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال گفت: یکی از حوادث بسیار بدی که در پایان هرساله شاهد آن هستیم موضوع چهارشنبه آخرسال است.

وی با بیان اینکه حوادث چهارشنبه سال استرس و سختی زیادی را برای گروه‌های مختلف پزشکی ایجاد میکند گفت: در برخی مواقع استفاده از وسایل آتش زا و انفجار را منجر به حوادث تلخی می‌شود.

عین‌اللهی ادامه داد: برخی از مردم فکر می‌کنند فقط افرادی که در این مراسم حاضر شده‌اند و از مواد محترقه استفاده می‌کنند دچار حادثه می‌شوند در صورتی که پرتاپ مواد محترقه نیز می‌تواند منجر به آسیب و مصدومیت عابران پیاده شود به طوری که بیشترین حادثه را عابرین می‌بینند.

وی ادامه داد: یکی از مسایلی که دلخراش است مصدومیت کودکان است، متاسفانه آسیب به چشم از حوادثی است که به راحتی درمان‌پذیر نیست و وقتی چشم آسیب ببیند به راحتی درمان نمی‌شود.

عین‌اللهی گفت: آسیب به چشم‌ها می‌تواند منجر به کوری یا ضعف بینایی افراد شود، خانواده‌ها از حضور در این مراسم در حادثه پرهیز کنند. وزارت بهداشت و بیمارستان های ما در آماده باش کامل قرار دارند تا در صورت وقوع حادثه خدمات لازم را ارائه کنند.

پایان پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × یک =