تولید ۱۰۰۰ واگن در کشور در سال جاری

مدیرکل صنایع ریلی و دریایی وزارت صمت با بیان این که ظرفیت تولید واگن در کشور 3500 واگن در سال است گفت: از این ظرفیت به صورت کامل استفاده نشده و امسال بیش از هزار دستگاه تولید کردیم.

تاریخ انتشار: 16:45 - سه شنبه 1401/12/23
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
تولید ۱۰۰۰ واگن در کشور در سال جاری

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری فارس سعید جعفری امروز در یک نشست خبری در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ظرفیت تولید واگن در کشور حدود 3500 واگن در سال است اما از این ظرفیت به صورت کامل استفاده نشده است و امسال بیش از هزار دستگاه تولید کردیم البته از واردات واگن نیز با توجه به ظرفیت های بالای تولید جلوگیری شده است.

مدیرکل صنایع ریلی و دریایی وزارت صمت اظهار داشت: در سال 1400 بخشی از ظرفیت به تولید رسید اما قبل از آن حدود 85 درصد از ظرفیت تولید واگن خالی بود.

جعفری افزود: در حوزه لوکوموتیو در 40 سال گشته سفارش گذاری نشده و تقاضای انباشته وجود دارد ولذا این تقاضای انباشته برای اینکه منجر به بحران نشود مصوباتی از مرجع مربوطه اخذ شده تا بتوانیم همزمان با تولید داخل بخشی را نیز وارد کنیم.

وی اظهار داشت: ظرفیت تولید 100 تا 120 دستگاه لوکوموتیو در سال در کشور وجود دارد.

مدیرکل صنایع ریلی و دریایی وزارت صمت با اشاره به توان تولید شناورها در کشور اظهار داشت: در خش تولید کشتی، از قایق های کوچک تا کشتی های  پهن پیکر بطور کامل توان تولید وجود دارد و از شناورهای کوچک تا پهن پیکر را تولید و تامین می کنیم.

وی افزود: امسال 25 شنانور و تانکر با ظرفیت 300 هزار تن تعمیر کرده ایم و شناور 115 هزار تنی مربوط به ونزوئلا تحوییل شد و برای شناور دیگری نیز قرارداد منعقد شده است.

جعفری اظهار داشت: کشتیرانی جمهوری اسلام ایران نیز در ابعاد مختلف نیازهای خود را اعلام کرده است.

پایان پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − یک =