نتانیاهو:

نتانیاهو دیکتاتورتر می‌شود؛ تصویب قانون ممنوعیت عزل نخست‌وزیر در کنست

پارلمان رژیم صهیونیستی قانونی را تصویب کرد که به مشاور قضایی کابینه اجازه عزل نخست‌وزیر و اعلام ناتوانی او در انجام وظایف را نمی‌دهد.

تاریخ انتشار: 18:06 - پنجشنبه 1402/01/3
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
نتانیاهو دیکتاتورتر می‌شود؛ تصویب قانون ممنوعیت عزل نخست‌وزیر در کنست

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری فارس، کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) سحرگاه امروز (پنجشنبه) طرحی را تصویب کرد که برکناری نخست‌وزیر و اعلام ناتوانی او برای انجام وظایف را ممنوع می‌کند. / نتانیاهو

بنابر گزارش پایگاه خبری «عرب۴۸»، تصویب این قانون، برکناری «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که متهم به فساد و خیانت در امانت است را دشوار می‌کند.

طرح یادشده با رأی ۶۱ نفر از اعضای کنست و در مقابل مخالفت ۴۷ عضو به تصویب نهایی رسید. «داوید بیتان» و «داوید امسالم» دو عضو حزب «لیکود» و «موشی ابوطبول» عضو حزب «شاس» در جلسه رأی‌گیری امروز غایب بودند.

طرح این قانون از سوی «اویر کاتس» از اعضای حزب لیکود (حزب نتانیاهو) ارائه شد که به موجب آن مشاور قضایی کابینه اجازه نخواهد داشت عدم توانایی نخست‌وزیری برای انجام مأموریت و کناره‌گیری او را اعلام کند.

در این قانون آمده است که اعلام ناتوانی در انجام وظایف تنها زمانی مجاز است که نخست‌وزیر توان بدنی یا روانی برای انجام مأموریت محول‌شده را نداشته باشد که در این حالت، نخست‌وزیر خود شخصا باید اعلام ناتوانی کند یا ۷۵ درصد از وزیران در یک رأی‌گیری تأیید کنند که نخست‌وزیر امکان انجام وظایف خود را ندارد.

در صورتی که نخست‌وزیر با رأی‌گیری وزرا مخالفت کند، تصمیم‌گیری در این خصوص به پارلمان رژیم صهیونیستی واگذار می‌شود که در این صورت نیز باید ۹۰ نفر از اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی عدم توانایی نخست‌وزیر را تأیید کنند.

در این قانون همچنین اشاره شده که دیوان عالی رژیم صهیونیستی امکان بررسی درخواست اعلام ناتوانی نخست‌وزیر در انجام وظایف را ندارد.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 + 18 =