معاون فرهنگی شهردار اصفهان مطرح کرد:

اجرای ۳۰ رویداد در نوروز با تکیه بر شناسایی نقاط آسیب سال‌های گذشته

معاون فرهنگی شهردار اصفهان گفت: ۳۰ رویداد مختلف ویژه تعطیلات نوروز و متناسب با ایام ماه مبارک رمضان در شهر اصفهان در حال اجرا است. از امروز(دوشنبه) ویژه‌برنامه «هم‌قسم»، بزرگ‌ترین محفل قرآنی با حضور قاریان قرآن بین‌المللی در سالن گلستان شهدا برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار: 19:27 - دوشنبه 1402/01/7
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
اجرای ۳۰ رویداد در نوروز با تکیه بر شناسایی نقاط آسیب سال‌های گذشته

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از دبیرخانه مشترک شهر، مجتبی شاهمرادی امروز _دوشنبه هفتم فروردین‌ماه_ در سومین جلسه هماهنگی ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان اظهار کرد: از لحظه سال‌تحویل جشن‌های بزرگی در گلستان شهدا، کمپ باغ فدک و پل خواجو در شهر اصفهان اجرا شد که بازتاب‌های خوبی در سطح ملی داشت. / ۳۰ رویداد

وی خاطرنشان کرد: ۳۰ رویداد مختلف ویژه تعطیلات نوروز و متناسب با ایام ماه مبارک رمضان در شهر اصفهان در حال اجرا است. از امروز نیز ویژه‌برنامه «هم‌قسم»، بزرگ‌ترین محفل قرآنی با حضور قاریان قرآن بین‌المللی در سالن گلستان شهدا برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی شهردار اصفهان افزود: تلاش ما در مجموعه شهرداری شناسایی نقاط آسیب سال‌های گذشته، با استفاده از فضای معنوی ماه مبارک رمضان بود تا بتوانیم این فضا را تغییر دهیم.

وی اظهار کرد: ویژه‌برنامه «هم‌آوا» به فرازخوانی زیر گنبدهای تاریخی شهر اصفهان اختصاص دارد که بازتاب خوبی در شبکه‌های اجتماعی داشته و هر بامداد و همچنین قبل از افطار در زیر گنبد مسجد شیخ لطف‌الله، مسجد جامع و مسجد امام اصفهان توسط قاریان اصفهانی اجرا می‌شود.

شاهمرادی در ادامه به برپایی نشست‌های جز خوانی قرآن مجید به همت سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و گفت: جز خوانی قرآن در محور چهارباغ و همچنین در همه محلات و مناطق دو محفل قرآنی برگزار می‌شود.

اختصاص تابلوهای شهروندی به مقوله عفاف و حجاب
وی تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ مجموعه مردمی برای فعالیت‌های قرآنی در مساجد حمایت‌هایی دریافت می‌کنند و تلاش شده است که همه مناطق پوشش داده شوند. همچنین کمپین متناسب با عفاف و حجاب در ماه رمضان به راه افتاده و تابلوهای شهروندی در مترو و فضاهای شهری به این موضوع اختصاص داده‌شده است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: مشکلی که همچنان وجود دارد افرادی هستند که اصرار بر رفتارهایی دارند که شایسته شهر اصفهان و در شأن ماه مبارک رمضان نیست؛ به نظر می‌رسد بخشی از این رفتارها سازماندهی‌شده بوده و از محدود اختیارات شهرداری خارج است. امیدواریم دادستانی و نیروی انتظامی برای حل این معضل ورود کنند.

وی با اشاره به اینکه فضاهایی برای صرف غذای مسافران نوروزی تعبیه‌شده است افزود: متأسفانه راهنمایان و افرادی که باید این افراد را به این مجموعه‌ها راهنمایی کنند وجود ندارند و به‌نوعی این فضاها بلااستفاده مانده است.

شاهمرادی تصریح کرد: جشن آغاز ماه مبارک که برای اولین بار در میدان امام اصفهان برگزار شد و بازتاب‌های ملی و بین‌المللی داشته است یکی از شاخص‌ترین فعالیت‌ها در این ایام بود. این رویدادها با همکاری شهرداری و دیگر نهادها برگزار می‌شوند.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 − 5 =