حمایت از فلسطین:

حمایت از فلسطین تا محو رژیم صهیونیستی از صفحه تاریخ ادامه دارد

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به حضور پرشور مردم اصفهان در راهپیمایی روز قدس گفت: این راهپیمایی نشان می‌دهد که ملت فلسطین تنها نیستند و ملت ایران و مردم جبهه مقاومت حامی آن‌ها هستند و تا روزی که رژیم غاصب صهیونیستی از صفحه تاریخ محو شود از فلسطینی‌ها حمایت خواهند کرد.

تاریخ انتشار: 02:49 - شنبه 1402/01/26
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
حمایت از فلسطین تا محو رژیم صهیونیستی از صفحه تاریخ ادامه دارد

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به حضور پرشور مردم اصفهان در راهپیمایی روز قدس گفت: این راهپیمایی نشان می‌دهد که ملت فلسطین تنها نیستند و ملت ایران و مردم جبهه مقاومت حامی آن‌ها هستند و تا روزی که رژیم غاصب صهیونیستی از صفحه تاریخ محو شود از فلسطینی‌ها حمایت خواهند کرد.

آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: استکبار جهانی بداند در مقابل اراده‌های مردمی جهان ذلیل خواهد بود و با مقاومت مردم به ناکامی و نابودی خواهند رسید و حضور ما در این مراسم بر این جهت است که بدانند ملت مظلوم فلسطین عقبه مردمی جهانی دارد.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه در خود اسرائیل هم نشانه‌هایی از افول وجود دارد اذعان داشت: امروز همه دنیا می‌دانند که شکست‌های پی در پی اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه، ۵۰ روزه و ۶ روزه نمونه‌هایی از اقتدار محور مردمی مقاومت است و نشان از افول رژیم غاصب صهیونیستی و نابودی آن تا قبل از ۲۵ سال آینده است.

نیت باید خالصانه و برای خدا باشد

در ادامه امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه در تقوا علاوه بر عمل، نیت هم باید خالصانه و برای خدا باشد و نه برای جلب توجه مردم گفت: داشتن مرید برای خود و حتی نیت نباید به گونه‌ای باشد که از منفعتی صرف نظر کرده تا به یک منفعت بالاتر دنیایی دیگری برسیم و بسیار مهم است که اگر انسان ترک محرمات می‌کند با نیت خدایی و خالصانه باشد. / فلسطین

اسلام بالاترین ارزش را برای زن قائل شده‌است

او در خطبه اول نیز با اشاره به موضوع زندگی عفیفانه میان آحاد جامعه اظهار داشت: اسلام و نظام اسلامی به تبع مکتب نورانی اسلامی، بالاترین ارزش و عدل را برای زن قائل شده‌ و به حقوق مرد و زن در همه مباحث و رسیدن به کمالات و انسانیت توجه کرده‌است.

مهدوی با اشاره به سخنان پیامبر درباره تفاوت خلقت زن و مرد افزود: اختلاف ظاهری برای شناسایی است و زن و مرد در زندگی مکمل یکدیگرند اما هدف از خلقت انسان تقواست که هر که تقوای بیشتر دارد نزد پروردگار ارزشمندتر است. / فلسطین

رعایت حجاب مانع اختلاف و ناامنی جامعه است‌

امام جمعه موقت اصفهان خاطرنشان کرد: ایران اسلامی با حضور زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و مدیریتی و دانشگاهی و علمی نه تنها مخالفتی ندارد بلکه راهکارهایی را فراهم کرده که حتی می‌تواند برای سایر کشور‌ها الگو باشد.

او بیان کرد: غربی‌ها با شعارهایی که به ظاهر فریبانه بود می‌خواستند ملت‌های دیگر را به خصوص در بحث عفاف و حجاب فریب دهند و تحمیل بی‌حجابی را علاوه بر کشور خود در دیگر کشورها ایجاد کنند که در این راستا لازم است مردم ما با هوشیاری و حفظ اتحاد و انسجام درونی نقشه دشمنان را در بی‌حجابی تحمیلی که امری بر خلاف عقل است نقش بر آب کنند.

مهدوی ادامه داد: رعایت حجاب نه‌تنها مانع حضور زنان در جامعه نیست، بلکه مصونیت اخلاقی آن‌هاست و مانع اختلاف و ناامنی جامعه است‌.

مدیران از ارائه خدمات به افراد بی‌حجاب خودداری کنند

مهدوی ادامه داد: کسانی که از حکم دین و شرع تخلف می‌کنند رفتار خود را اصلاح کنند. بناست مدیران و مسئولان نیز نسبت به حجاب پرسنل خود و همچنین از ارائه خدمات به افراد بی حجاب خودداری کنند.

اوافزود: آمران به معروف هم بدانند مردم با تمام وجود از آن‌ها حمایت خواهند کرد، امیدوارم با همکاری مسئولان و نیروهای ناجا که قرار است مسئولیت خود را آغاز کنند شاهد برطرف شدن این معضل باشیم.

عقل انسان را به رعایت و حفظ پوشش مناسب ملزم می‌کند

امام جمعه موقت اصفهان با تأکید بر اینکه دشمن در فکر تخریب زندگی عفیفانه و به دنبال از بین‌بردن هویت ملی ماست، گفت: مهم‌تر از دفع فساد، اقناع فکری است که باید با استدلال و بیان قانع‌کننده افرادی که اهلیت این کار را دارند، سعی کنند جوانان را به این امر سوق دهند.

او افزود: غربی‌ها اگر بی‌حجابی اجباری را با زور قانون جلو می‌برند پشتوانه عقلی ندارند؛ ولی ما علاوه بر قانون، پشتوانه عقلانیت و شریعت را هم داریم که حتی افرادی که مسلمان نیستند بدانند عقل از درون آن‌ها را به رعایت و حفظ پوشش مناسب ملزم می‌کند.

 

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 2 =