راهپیمایی روز جهانی قدس:

اسرائیل نمی‌تواند مانع تسلیح کرانه باختری شود

سلامی با اشاره به شکست نقشه‌های آمریکا در عراق، سوریه و یمن گفت: امروز آمریکا حتی نمی‌تواند از رژیم صهیونیستی حمایت کند و نتوانستن آمریکا به نخواستن او تبدیل شده است. مقامات رژیم صهیونیستی اذن ملاقات با رئیس‌جمهور آمریکا را هم ندارند.

تاریخ انتشار: 02:57 - شنبه 1402/01/26
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
اسرائیل نمی‌تواند مانع تسلیح کرانه باختری شود

راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور باشکوه ‌اقشار مختلف مردم شهرستان‌های استان اصفهان اسلامی ‌با شعار «مرگ بر اسرائیل ‌و مرگ بر آمریکا»‌ برای رساندن فریاد مظلومیت مردم فلسطین ‌به گوش جهانیان برگزار شد. /  رژیم صهیونیستی

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته (جمعه، ۲۵ فروردین‌ماه) در مراسم راهپیمایی روز قدس در اصفهان با اشاره به اینکه فرهنگ جهاد و شهادت سرشت اصلی و جوهره خلقت امام است، گفت: رژیم صهیونیستی پوسیده شده و در حال زوال و به سقوط نزدیک است و اولین نشانه این زوال این است که نظام سیاسی مستقر در این رژیم وجود ندارد و نظام سیاسی آن از کار افتاده است.

حسین سلامی، اظهار کرد: در این روز بزرگ که نسیم آزادی قدس وزیدن گرفته است‌، افتخار می‌کنم که در جمع شما راهپیمایان روز قدس در اصفهان به‌عنوان مهد فرهنگ، دیانت، فقاهت، صنعت و پیشرو در فرهنگ اسلامی ایرانی هستم.

او افزود: از چندماه گذشته که قدرت‌های شیطانی دنیا رؤیای فروپاشی نظام مقدس  اسلامی و شکست‌دادن مردم ایران را در سر می‌پروراندند، خواب‌های آشفته برای درهم‌شکستن اراده، امید و آرمان این ملت می‌دیدند و برای فریب جوانان ما، به خیابان کشاندن و مقابل نظام قراردادن آن‌ها تلاش کردند تا امروز که ضعف، از هم‌گسیختگی، افسردگی، پوسیدگی، شکست‌های آشکار و زوال عمر آن‌ها به وضوح دیده می‌شود، فاصله اندکی گذشته و ملت ایران به شکل معجزه‌آسایی در حمایت از آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) به میدان آمدند، رؤیاهای دشمن را ابطال کردند و با خیزش عظیم خود نشان دادند که قلب‌ها و اذهان جوانان این سرزمین میدان جولان و نفوذ اندیشه‌های باطل غرب نیست.

ایران به منبع مشروعیت جهانی تبدیل شده است

سلامی با اشاره به شکست نقشه‌های آمریکا در عراق، سوریه و یمن گفت: امروز آمریکا حتی نمی‌تواند از رژیم صهیونیستی حمایت کند و نتوانستن آمریکا به نخواستن او تبدیل شده است. مقامات رژیم صهیونیستی اذن ملاقات با رئیس‌جمهور آمریکا را هم ندارند. موضوعی که نشان می‌دهد شکست‌های این رژیم‌ها آنقدر آشکار است که انسجام آن‌ها از بین رفته و جبهه استکبار از هم‌گسیخته شده است. در این شرایط حتی همسایگانی که در پی ارتباط با آمریکا بودند به ما اقبال نشان می‌دهند.امروز جمهوری اسلامی که انتظار داشتند منزوی شود و مشروعیت سیاسی و بین‌المللی او سلب شود، به منبع مشروعیت جهانی و بین‌المللی تبدیل شده و واقعیت قدرت حیات جمهوری اسلامی به‌عنوان یک نظام مؤثر در تحولات جهانی پذیرفته شده است.

او ادامه داد: دشمن ما را در چهارراه تحریم، انزوا، تهدید نظامی، عملیات روانی و فشار برای از هم گسستن امنیت قرارداد و فشارهای زیادی به کشور اعمال کرد؛ اما ایران اسلامی از تمامی موانع گذشت، اراده دشمن را زیر پا گذاشت و ایستاد. زمانی که بخشی از کشورهای همسایه برای رابطه با اسرائیل از هم سبقت می‌گرفتند، عکس‌گرفتن با مقامات این رژیم به افتخار تبدیل شده بود و مقامات صهیونیستی مغرورانه در پایتخت این کشورها ژست می‌گرفتند و در تصور اعمال فشار بر ما بودند. اما امروز تمام آن کشورها روابط را رها کرده و پشیمان شدند. زیرا نمی‌توان به تکیه‌گاه سستی که موریانه از درون آن را نابود کرده و به‌زودی استخوان‌هایش شکسته خواهد شد، تکیه کرد.

سردار سلامی تصریح کرد: این آشفتگی سیاسی در رژیم صهیونیستی و اینکه می‌بینیم هر شب صدها هزارنفر از مردم در این کشور به خیابان‌ها می‌آیند، پدیده نادر و جدیدی است که نشان می‌دهد تسلط آن‌ها بر کشور خود ازبین‌رفته و این همان وعده خداست که مکر آن‌ها را به داخل سرزمین خودشان بازگرداند. آن‌ها می‌خواستند خیابان‌های ما را مملو از جمعیت معترض ببینند. اما امروز خیابان‌های این رژیم مملو از جمعیتی است که استقرار سیاسی آن‌ها را با خطر مواجه کرده و آن‌ها را در انزوای سیاسی کامل قرارداده است. سقوط نزدیک است و آرمان آزادی قدس به واقعیت نزدیک و در دسترس بدل شده است.

معمای امنیت برای رژیم صهیونیستی پیچیده‌تر شده است

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این سیر زوال بازگشت‌ناپذیر است. زیرا همه قوایی که تا امروز این رژیم را نگه‌داشته بودند، تحلیل رفته و ناتوان شدند و توان پرداخت هزینه‌های سنگین بقای رژیم را ندارند. نهضت فلسطین جان تازه‌ای گرفته و کرانه باختری با دستان غیبی مسلح شده است. امروز معمای امنیت برای رژیم صهیونیستی پیچیده‌تر شده و از لبنان، سوریه و غزه آتش بر سر رژیم صهیونیستی می‌بارد و آن‌ها توان پاسخ ندارد.

او افزود: عملیات‌ها در کرانه باختری و تل‌آویو در حالی انجام می‌شود که این رژیم همچون پادگانی مخوف از به‌روزترین سامانه‌های ضدنفوذ برخوردار است. اما نمی‌تواند مقابل فلسطینیان ایستادگی کند. قدس راه آزادی خود را پیموده و فلسطینیان که تا ماه‌ها قبل به دفاع ازخود می‌پرداختند، امروز در افق‌های بلند نگاهشان‌، خانه‌های غضب‌شده خود را می‌بینند. وعده‌های الهی نزدیک است و هر حرکت این رژیم نقطه شروعی بر پایان آن‌هاست.

 

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 − نوزده =