۱۵۰‌میلیارد تومان اعتبار برای جاده ترانزیت اردستان اختصاص یافت

فرماندار اردستان گفت: سال گذشته با پیگیری‌های انجام شده و حمایت سازمان برنامه و بودجه ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای روکش آسفالت جاده ترانزیت این شهرستان اختصاص یافته است.

تاریخ انتشار: 12:49 - چهارشنبه 1402/01/30
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
۱۵۰‌میلیارد تومان اعتبار برای جاده ترانزیت اردستان اختصاص یافت

فرماندار اردستان گفت: سال گذشته با پیگیری‌های انجام شده و حمایت سازمان برنامه و بودجه ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای روکش آسفالت جاده ترانزیت این شهرستان اختصاص یافته است.

 سید محمد هادی احمدی طبا زواره در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این مبلغ بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان برای روکش آسفالت راه‌های روستایی پیش‌بینی شده، که آسفالت راه‌های روستاهایی دهستان‌های ریگستان، گرمسیر و برزاوند در اولویت قرار دارند.

او با اشاره به اینکه امسال نهضت آسفالت را در اردستان ادامه می‌دهیم، اظهار کرد: عملیات روکش آسفالت یک و نیم کیلومتر راه روستای چاهریسه در بخش مرکزی با کمک دولت و مشارکت معدن داران آن منطقه آغاز شده است. ضمنا معدن داران ۶۰۰ میلیون تومان برای روکش آسفالت روستای چاهریسه پرداخت کرده‌اند.

فرماندار اردستان بیان کرد: امسال نهضت کار عمرانی را نیز خواهیم داشت و در این راستا یکی از خواسته‌های مردم که‌ راه اندازی استخر شنای اردستان است پس از چند سال تعطیلی با اختصاص سه میلبارد تومان اعتبار تا پایان بهمن ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

او گفت: در بحث مدارس نیز امسال سه مدرسه با همکاری خیران به بهره برداری خواهد رسید، همچنین طرح گازرسانی به روستای داوران در بخش مرکزی از هفته آینده عملیاتی می‌شود.

احمدی طبا در خصوص احداث مسکن در شهرستان افزود: ساخت مسکن در سال جاری در شهرستان رونق می‌گیرد و در این راستا طرح ساخت مسکن کریمان و نهضت ملی در شهر اردستان نسبت به سال گذشته شتاب بیشتری گرفته است، تعدادی از واحدها هم به مرحله نازک‌کاری رسیده است، مسکن کریمان شهر مهاباد تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، همچنین طرح ساخت مسکن کریمان و نهضت ملی در شهر زواره در نیمه نخست سال جاری آغاز می‌شود.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: سال گذشته ۳۴ مرحله بازرسی از اداره‌های سطح شهرستان برای ارزیابی عملکرد آنها انجام شد و نتیجه این سرکشی‌ها منجر به تغییر تعدادی از مدیران شد.

فرماندار اردستان افزود: سال گذشته ۲۲ بازدید از صنایع و معادن منطقه انجام شد و از نزدیک با مسائل و موضوع‌های بخش کارگری آشنا و اقدام لازم برای رفع مشکلات این بخش انجام شد.

او در ادامه با بیان اینکه از زمان تصدی مسئولیت فرمانداری اردستان تاکنون اولویت کاری خود را در سه محور فرهنگی، عمرانی و اشتغال قرار داده است، گفت: در حوزه فرهنگی کارهای قوی و خوبی از جمله کارهای مؤثر رسانه‌ای با همکاری اصحاب رسانه انجام شده است.

همچنین ساخت مستند ۱۲ قسمتی« اردستان سرای من»، راه اندازی سایت گردشگری اردستان و حمایت از ورزش شهرستان از دیگر اقدام‌هاست.

فرماندار اردستان اضافه کرد: در بخش عمرانی نیز کارهای خوبی انجام شده است و این کار ادامه خواهد داشت.

او ادامه داد: اعتبارهای مناسبی در بخش اشتغال به شهرستان اختصاص یافته است و با توجه به اینکه در سال گذشته‌، یکی ۲ تا از کارخانه‌ها تعدیل نیرو داشتند ولی با پیگیری‌های انجام شده این افراد جذب دیگر واحدها شده‌اند. بنابراین کاهش اشتغال چندانی نداشتیم.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 2 =