«گانیمد» شرایط لازم را برای تشکیل حیات دارد

یک ستاره‌شناس و مخترع فناوری‌های حوزه نجوم گفت: در بررسی حیات بیگانه مسائل بسیاری مورد توجه قرار می‌گیرد، نبود امواج مخرب خورشید یکی از این مسائل است و خوشبختانه قمر گانیمد، تمام این شرایط را دارد.

تاریخ انتشار: 16:14 - سه شنبه 1402/02/5
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
«گانیمد» شرایط لازم را برای تشکیل حیات دارد

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری ایمنا، محسن منتظری با اشاره به مسائل حائز اهمیت در بررسی حیات بیگانه و احتمال وجود حیات در قمر گانیمد، اظهار کرد: با توجه به شرایط قمر گانیمد تک‌سلولی‌ها حتماً می‌توانند در آن قمر رشد کنند.

وی افزود: درواقع اگر وجود نمک در آب‌های قمر گانیمد به تأیید برسد، حتی اگر اکسیژن نیز به مقدار کافی وجود نداشته‌باشد، تک‌سلولی‌ها می‌توانند در آن مکان زندگی و رشد کنند.

این ستاره‌شناس و مخترع فناوری‌های حوزه نجوم ادامه داد: به طور کلی در بررسی حیات بیگانه مسائل بسیاری مورد توجه قرار می‌گیرد و وجود برخی از آیتم‌ها در یک سیاره برای تشکیل حیات الزامی است.

وی در رابطه با الزامات وجود حیات در یک جرم آسمانی گفت: یکی از مسائلی که در بررسی حیات بیگانه مورد توجه قرار می‌گیرد، وجود مواد آلی یا کربنی است.

منتظری در همین رابطه افزود: علاوه بر مواد آلی، آب مایع، هیدروژن و اکسیژن نیز باید در جرم مورد نظر وجود داشته‌باشد همچنین دمای جرم مورد نظر باید به حدی باشد که آب مایع در آن یافت شود.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از مسائلی که در بررسی حیات بیگانه حائز اهمیت است، نبود امواج مخرب خورشید است، این امواج شامل ماورای بنفش، ایکس و گاما می‌شود که خوشبختانه قمر گانیمد تمام این شرایط را دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه − 6 =