محمد نورصالحی مطرح کرد:

اقتصاد اولویت نخست کشور، فرهنگ اولویت نخست شهرها

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اگر بنا به ضرورت، مباحث اقتصادی در کشور اولویت اول است، در شهرها، در کنار دیگر مسئولیت‌ها باید مباحث فرهنگی در اولویت باشد.

تاریخ انتشار: 14:10 - چهارشنبه 1402/02/6
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
اقتصاد اولویت نخست کشور، فرهنگ اولویت نخست شهرها

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، محمد نورصالحی در نخستین نشست هم‌اندیشی رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرهای مراکز استان کشور و چهارمین اجلاس شهرهای حماسه‌ساز انقلاب اسلامی اظهار کرد: برگزاری اولین نشست روسای کمیسیون فرهنگی مراکز استان های کشور به نوعی خبری ناراحت کننده و از جهتی خوشحال کننده است. نخست اینکه بابت برگزاری این جلسه برای اولین‌بار ناراحت هستیم اما میزبانی اصفهان از این نشست خوشحال‌کننده است.

وی با بیان اینکه امیدوارم از دو روز برگزاری این نشست حداکثر استفاده صورت گیرد، افزود: اهمیت حوزه فرهنگی در شرایط امروزه کشور را بیشتر از قبل می‌دانیم و هر چه پیش می‌رویم با آسیب‌ها و خطراتی که متوجه آن است آشنا می‌شویم. بنابراین نیازمند آن هستیم که مجموع کل حاکمیت و ما که متولی شوراها هستیم، یکی از وجوه همت و دغدغه‌های اصلی‌مان توجه به مباحث فرهنگی در شهرها باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اگر بنا به ضرورت، مباحث اقتصادی در کشور اولویت اول است، در شهرها، در کنار دیگر مسئولیت‌ها باید مباحث فرهنگی در اولویت باشد. بنابراین شوراهای اسلامی شهرها باید کار روی موضوعات فرهنگی را ضرورت و اولویت خود بدانند.

وی با اشاره به مزیت برگزاری چنین نشست‌هایی گفت: مزیت چنین جلساتی به اشتراک گذاشتن تجربیات و هم فکری و هم افزایی و ارائه راهکار متناسب شرایط امروز است تا با هم افزایی شرایط بهتری در فضای فرهنگی کشور و شهرها رقم بزنیم.

نورصالحی خاطرنشان کرد: مردم ظرفیت‌های فراوان دارند که می‌توانند به وسیله آن به مدیریت‌های شهری و شورا کمک کنند، در اصفهان نیز به حوزه فرهنگ توجه ویژه وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر چه مدیریت‌ها دوره محدود دارند اما مردم، مراکز فرهنگی و دینی، حوزه‌های علمیه و مساجد ظرفیت بی‌انتها و عظیم و خودجوش دارند. این ظرفیت‌ها با خلوص نیت همراه است، اگر از آنها پشتیبانی کنیم و توجه ما صرف تقویت نهادسازی در این مراکز شود برای شهر ماندگار خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: امروز فرصت تبادل تجربیات به صورت غیر حضوری فراهم است و کارهای نو و خلاقانه و ارزشمند را می‌توان به اشتراک گذاشت.

وی با تأکید بر اینکه توجه به مباحث خانواده از ضروریات مهم کشور است، گفت: در چنین نشست‌هایی باید برای حوزه خانواده کارگروه و کمیسیون خاص تشکیل شود.

نورصالحی ادامه داد: تحکیم بنیان و اصالت خانواده نیز از دیگر موضوعاتی است که باید به آن توجه شود زیرا ارزش‌هایی که پیرامون این موضوع در گذشته داشتیم اکنون کم رنگ شده و باید آن‌ها را احیا کنیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مسائل جوانان و بانوان در شهرها گفت: این حوزه باید در اولویت شوراهای اسلامی شهرها قرار گیرد تا برای حل مشکلات قشر عظیمی از جامعه گام برداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم این اجلاس در دو روز برگزاری، دستاوردهای خوبی به همراه داشته باشد و نتایج آن پیگیری و اجرا شود.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 3 =