وزیر ارتباطات در گفتگو با مهر خبر داد:

آخرین وضعیت اجرای طرح تماس تصویری روی موبایل

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رایزنی با وزارت صمت و امور خارجه برای فعال سازی تماس تصویری خبر داد و گفت: امکان ارتباط روی اپراتورها فراهم شده است.

تاریخ انتشار: 14:25 - شنبه 1402/02/9
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
آخرین وضعیت اجرای طرح تماس تصویری روی موبایل

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری مهر، عیسی زارع پور در خصوص آخرین جزئیات طرح امکان تماس تصویری روی اپراتورهای موبایل گفت: امکان ارتباط تصویری از طریق شبکه ارتباطی کشور به صورت آزمایشی در دو اپراتور تلفن همراه راه اندازی شده است اما برای اجرای این طرح باید قابلیتی در گوشی‌های موبایل هم فعال شود۔

وی افزود: در برخی از مدل‌های گوشی هنوز این قابلیت فعال نشده است بنابراین نمی‌توان ارتباط تصویری برقرار کرد۔

وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به رایزنی‌های انجام شده در خصوص فعال شدن این امکان در مدل‌های مختلف گوشی‌های همراه تصریح کرد: در حال حاضر از طریق وزارت صمت و وزارت امور خارجه رایزنی می‌کنیم که این قابلیت برای برخی برندها فعال شود تا کاربران ایرانی هم بتوانند از قابلیت تماس تصویری روی اپراتورهای موبایل استفاده کنند۔

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص زمان دقیق اجرایی شدن کامل این طرح و استفاده آن توسط کاربران موبایل افزود: چون حوزه واردات گوشی و تجهیزات الکترونیکی با وزارت صمت است باید منتظر نتیجه رایزنی‌های وزارت امور خارجه و وزارت صمت بود.

وی افزود: ما همچنان پیگیری می‌کنیم و امیدواریم که زودتر این مساله حل و انجام شود۔

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 + 1 =