انتشار نتیجه تحقیقات درباره مبادلات مالی خانواده بایدن از سوی جمهوری‌خواهان

جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا آنچه را که می‌گویند رکوردهایی از پرداخت ۱۰ میلیون دلار به اعضای خانواده بایدن از سوی نهادهای خارجی است، منتشر کرده‌اند.

تاریخ انتشار: 16:17 - پنجشنبه 1402/02/21
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار نتیجه تحقیقات درباره مبادلات مالی خانواده بایدن از سوی جمهوری‌خواهان

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری ایسنا، جیمز کُمِر، رئیس کمیته نظارتی این مجلس گفت که بستگان جو بایدن از نام خانوادگی خود برای ثروت‌اندوزی استفاده کرده‌اند و رئیس جمهور نیز “درگیر” بوده است. / جمهوری‌خواهان

این گزارش ادعاهای خود را با ذکر دلیل ثابت نمی‌کند. به علاوه این گزارش مدعی وقوع اقدامات غیرقانونی از سوی خانواده بایدن نمی‌شود.

کاخ سفید این گزارش را “تلاشی بی‌پایه برای القاء» تصوری غلط توصیف کرده است.

رهبران حزب جمهوری‌خواه بعد از در اختیار گرفتن کنترل مجلس نمایندگان در انتخابات میان‌دوره‌ای گذشته قول دادند که با قدرت درباره بایدن، دولت او و خانواده‌اش تحقیق کنند.

کُمِر از درون حزب تحت فشار بوده است یافته‌های تحقیقات کمیته نظارتی درباره خانواده بایدن را منتشر کند.

او در ماه ژانویه گفت که درباره «عرضه نفوذ» توسط خانواده بایدن تحقیق خواهد کرد. «عرضه نفوذ» در اینجا به معنی اعمال نفوذ در تصمیم‌های دولتی در ازای دریافت سود مالی است.

گزارش روز چهارشنبه مفصل‌ترین شرح از آن چیزی است که جمهوری‌خواهان می‌گویند تا اینجا کشف کرده‌اند.

این گزارشِ تقریبا ۳۰ صفحه‌ای به جزئیات آنچه قانون‌گذاران می‌گویند شرکت‌ها و سوابق مالی مختلف مرتبط با اعضای خانواده بایدن، از جمله پسر او هانتر و عروس او هالی بایدن است، می‌پردازد.

این گزارش حاوی سوابق مبادلات بانکی است که از طریق احضاریه به دست آمده و قانونگذاران جمهوری‌خواه ادعا می‌کنند با رومانی و چین مرتبط هستند.

کُمِر روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: «ما معتقدیم که رئیس جمهور از همان ابتدا در این امر دخالت داشته است. معلوم است که بررسی‌ها را ادامه خواهیم داد.»

این گزارش همچنین شواهد صریحی برای حمایت از ادعای اصلی قانونگذاران جمهوری‌خواه دایر بر اینکه خانواده بایدن به دنبال ثروت‌اندوزی با استفاده از نام خانوادگی خود بوده‌اند، یا اینکه این معاملات تجاری بر بایدن تاثیر داشته است، ارائه نمی‌کند.

کُمر و همکارانش از طرح ادعای وقوع فعالیت غیرقانونی خودداری کردند.

ایان سَمز، سخنگوی کاخ سفید، در بیانیه‌ای به بی‌بی‌سی گفت: «آقای کمر در بازی با حقایق و القاء ادعاهای بی‌پایه سابقه دارد. این درحالی است که از انجام به اصطلاح ‘تحقیقات’ به صورتی مشروع خودداری می‌کند.»

او افزود: «او اطلاعاتی را از نظرها پنهان کرده تا به صورت گزینشی، روایت‌های دست‌چین‌شده‌اش را در تلاش‌ برای انجام حملات شخصی به رئیس‌جمهور و خانواده‌اش نشت دهد و ترویج کند.»

پس از آنکه در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، دموکرات‌ها در کنگره دو بار به تحقیق در مورد او پرداختند و او را استیضاح کردند، جمهوری‌خواهان قول دادند که به شدت درباره رئیس‌جمهور بایدن و خانواده‌اش تحقیق کنند.

آنها کنترل مجلس نمایندگان را در انتخابات میان دوره‌ای سال گذشته از دست دموکرات‌ها خارج کردند که به آنها امکان هدایت کمیته‌ها و توانایی انجام تحقیقات و نظارت بر دولت بایدن را می‌دهد.

جمهوری‌خواهان بر پسر کوچکتر بایدن، هانتر، و معاملات تجاری خارجی او تمرکز داشته‌اند.

دادستان‌های فدرال در حال حاضر در حال تحقیق درباره هانتر بایدن در مورد مسائل مربوط به مالیات و خرید اسلحه هستند. فعالیت‌های او از سال ۲۰۱۸ موضوع تحقیقات بوده است.

هانتر بایدن به طور علنی با اعتیاد دست و پنجه نرم کرده است و به دلیل معاملات تجاری شخصی خود زیر ذره بین قرار داشته است.

کاخ سفید پافشاری می کند که جو بایدن در کارهای او دخالتی نداشته و از آن سودی نبرده است.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 − 14 =