داوران پشت دروازه فقط برای دربی حذفی

دربی حذفی روز چهارشنبه به طور حتم با استفاده از داوران پشت دروازه برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار: 15:40 - دوشنبه 1402/03/8
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
داوران پشت دروازه فقط برای دربی حذفی

به گزارش اصفهان زیبا؛ نقل از خبرگزاری ورزش سه، بعد از اعتراض باشگاه استقلال به اشتباهات صورت گرفته علیه این تیم در بازی‌های لیگ برتر و اشاره به اینکه کمیته داوران می‌بایست، در جام حذفی از داور خارجی یا علیرضا فغانی استفاده کند، اعضای کمیته داوران در نشست‌هایی که با هم داشتند، تصمیم گرفتند برای بازی روز چهارشنبه از داور پشت دروازه استفاده کنند. پدیده‌ای که در فوتبال اروپا مرسوم بوده، اما سال‌هاست جای خود به کمک داوران ویدئویی داده است.

اشاره استقلال به استفاده از داور خارجی در بازی دربی یا علیرضا فغانی به این خاطر است که آبی‌پوشان هنوز بر این عقیده‌اند که پیام حیدری می‌بایست برخورد توپ به دست گولسیانی را پنالتی اعلام می‌کرد، چون توپ به دست غیرحمایتی این بازیکن برخورد کرده و در صحنه‌های مشابه جهانی داور به سود تیم مهاجم پنالتی اعلام کرده است. هر چند که برخی از کارشناسان داوری تصمیم پیام حیدری مبنی بر ادامه بازی را درست می‌دانستند.

به هر صورت نظر کمیته داوران استفاده از داوران پشت دروازه در این دیدار است تا دو داور اضافی اتفاقات درون محوطه جریمه را رصد و به داور در قضاوت این بازی حساس کمک کنند. اما در این بازی استنائا از داوران پشت دروازه استفاده می‌شود و به بازی‌های لیگ برتر در فصل آینده موکول نخواهد شد. به خصوص که قرار است در فصل آینده تعداد تیم‌های داوری کاهش یابد و به استانداردهای جهانی نزدیک شود و از سویی کمیته داوران خوب می‌داند در صورت استفاده از داوران پشت دروازه در بازی‌های لیگ برتر پروژه اجرایی کردن VAR کلا مسکوت می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × یک =