6000میلیارد ريال برای پروژه‌های محله‌محور

در فصل بودجه‌ریزی و در هفتاد و دومینجلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان جزئیات اختصاص بودجه به بخش‌ها و مراکز شهرداری تشریح شد.

تاریخ انتشار: 11:55 - سه شنبه 1401/10/27
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
6000میلیارد ريال برای پروژه‌های محله‌محور

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۲ را تشریح کرد و گفت: برای پروژه‌های محله‌محوری ۶۰۰میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که ۵۰ درصد رشد نسبت به سال قبل دارد.

سعید ابراهیمی در حاشیه تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۲ شهرداری در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: بودجه شهرداری اصفهان برای سال آینده بدون احتساب سازمان‌ها از منظر منابع و مصارف ۱۸هزار و ۹۷۴ میلیارد تومان پیش بینی شده است و اگر بودجه سازمان‌ها و شرکت‌ها با مالکیت بیش از ۵۰ درصد را که دوهزار و ۱۶۰میلیارد تومان است به رقم قبلی اضافه کنیم، این میزان به همراه سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته ۲۱هزار و ۱۳۳ میلیارد تومان خواهد بود.

او ادامه داد: ۱۴هزارمیلیاردتومان بودجه به درآمدهای عمومی و اختصاصیو دوهزار و ۱۳۳میلیارد تومان به بخش واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای اختصاص دارد.

 

دو هزار و ۸۳۷میلیارد تومان واگذاری دارایی‌های مالی است

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه دوهزار و ۸۳۷میلیارد تومان واگذاری دارایی‌های مالی است خاطرنشان کرد: پنج‌هزار و ۴۸۰میلیارد تومان نیز اعتبارات هزینه‌ای است که از آن به عنوان هزینه‌های جاری نام برده می‌شود.

ابراهیمی تصریح کرد: ۱۲هزار و ۳۴۴ میلیارد تومان نیز به املاک دارایی سرمایه اختصاص دارد که از آن به پروژه‌های عمرانی یاد می‌شود و هزار و ۱۵۰میلیارد تومان نیز تملک دارایی‌های مالی برای بازپرداخت وام و دیون است.

او با تأکید بر اینکه از منظر رشد بودجه در مجموع کلان‌شهرها نسبت ۲۰ تا ۸۰ درصدی پیش‌بینی شده بود، گفت: بودجه ۱۴۰۲ شهرداری اصفهان با رشد ۶۰درصدی روبه‌رو است و بیشترین سهم از بودجه را حوزه حمل‌و‌نقل با ۳۹درصد داراست.

 

بودجه ریزی به روایت آمار

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان اظهار کرد: در بودجه سال آینده حوزه خدمات شهری با ۲۱درصد، مالی اقتصادی ۱۳درصد، معاونت برنامه‌ریزی ۱۲درصد، فرهنگی و اجتماعی ۹درصد، معاونت عمران شهری 2درصد و حوزه شهردار یک‌درصد و شهرسازی 3 درصد سهم دارند.

ابراهیمی با بیان اینکه امسال فرایند بررسی پروژه‌ها را زودتر آغاز کردیم، گفت: با اینکه بخشنامه هفته دوم آبان‌ماه ابلاغ شد؛ اما در شهرداری اصفهان از ۱۸ تیرماه بررسی پروژه‌های ۱۴۰۲ را آغاز کردیم. در این راستا جلسات شورای راهبری تشکیل شد و از مناطق درخواست کردیم تا پروژه‌های خود را احصا کنند.

بر این اساس آبان‌ماه به‌صورت کامل پروژه‌های مناطق را بررسی کردیم. او با بیان اینکه در تدوین بودجه هماهنگی میان معاونت برنامه‌ریزی، حوزه شهرسازی و اداره کل طراحی از اتفاقات خوب امسال بود، افزود: بر این اساس ناهماهنگی‌هایی که در گذشته اتفاق می‌افتاد، قبل از تدوین بودجه رفع شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه رشد ۶۰درصد در بودجه رقم بالایی است اما این رشد از منظر هزینه عدد معقول و قابل‌دفاعی است، اظهار کرد: افزایش‌هایی در هزینه‌های جاری و پروژه‌های عمرانی داریم که به‌شدت بیش از این عدد و رقم است.

بنابراین سعی می‌کنیم در حوزه هزینه‌ای با انضباط مالی پیش برویم و در بحث درآمد نیز از ظرفیت ملی استفاده کنیم و از کمک دولت در پروژه‌های کلان بهره‌مند شویم.

او با تأکید بر اینکه برای پروژه‌های مشارکتی بالغ بر دوهزار میلیارد تومان اعتبار در بودجه دیده شده است، ادامه داد: در حوزه تاریخ و گردشگری به‌صورت متمرکز ۱۵۰میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است؛ از این رو انتظار می‌رود تا دوهزار میلیارد تومان پروژه در این خصوص از طریق مشارکت جذب شود.

 

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × یک =