سپاه مقابل زیاده‌خواهی مستکبران ایستاده است

امام جمعه موقت اصفهان گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از مسائلی است که دشمن آن را بر نمی‌تابد؛ چراکه سپاه در مقابل زیاده‌خواهی استکبار جهانی ایستاده‌است.

تاریخ انتشار: 09:07 - شنبه 1401/11/8
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
سپاه مقابل زیاده‌خواهی مستکبران ایستاده است

حجت‌الاسلام سید احمد محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به ماه‌های حرام خدا و تبریک میلاد باسعادت امام محمدباقر (ع)، اظهار کرد: در ایام دهه‌فجر مخصوصا در دوران امروز ما، باید وارد عرصه جهاد تبیین شویم و جشن‌های انقلاب ما پرمحتواتر و باشکوه‌تر برگزار شود. سپاه

یوم الله، روز هدف قراردادن پایگاه عین‌الاسد از سوی سپاه

امام جمعه موقت اصفهان افزود: دشمنان انقلاب و اسلام با دو رویکرد کتمان و تحریف، راهبردی اساسی را در پیش گرفته‌اند و وظیفه ما برای مقابله با این راهبرد، تبیین صحیح است تا از انحراف اذهان عمومی جلوگیری و در مسیر انقلاب قرار دهیم. محمودی ضمن بیان اینکه خداوند با آیات الهی به پیامبران دستور داده تا ایام‌الله را برای مردم بیان کنند خاطرنشان کرد: ایام‌الله روزی است که قدرت و دست الهی ظهور و بروز می‌کند و سرنوشت ملت‌ها را تعییر می‌دهد.

۱۵ خرداد، ۱۹ دی در قم، دهه فجر انقلاب، ورود حضرت امام (ره) به کشور و پیروزی انقلاب، هشت سال دفاع مقدس، ۱۳ آبان روز تسخیر لانه جاسوسی، ۱۲ فروردین که مردم پای صندوق رأی آمدند، فتنه ۸۸، تشییع پیکر مطهر سردار دل‌ها و حتی تشییع پیکر مطهر شهید حججی نمونه‌هایی از ایام‌الله است.
اوگفت: روزی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هدف قراردادن پایگاه عین‌الاسد، سیلی محکمی را بر پیکر آمریکایی‌ها زد، یوم‌الله است؛ بنابراین ما باید در این ایام فرایند انقلاب را مطرح و بدانیم که انقلاب ما در تاریخ کاملا ویژه است.

او افزود: نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی همان اوایل انقلاب اذعان داشت که انقلاب اسلامی ایران یک زلزله است که دنیا را متزلزل کرده و تکان داده‌است و حتی رئیس‌جمهور آمریکا می‌گفت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران کارهایی را انجام می‌دهد که فرصت را از ما گرفته‌است و ما زمانی برای تجزیه و تحلیل نداریم.

مسائل مورد نظر دشمنان در مذاکرات با ایران سپاه

محمودی بیان کرد: ما اگر تعبیرات سیاست‌مداران و تحلیلگران سیاسی اول انقلاب را ملاحظه کنیم می‌فهمیم که چه اتفاق عجیبی افتاده‌است که دشمن به تکاپو افتاده و در مذاکرات به دنبال سه مسئله بودند و گفتند با این‌ها نمی‌توانند کنار بیایند؛ اول ولایت فقیه بود، در صورتی که آن‌ها نمی‌دانند نظام حکومت اسلامی برگرفته از ولایت فقیه و مردم‌سالاری دینی، مبتنی بر مشروعیت دینی است و ولایت فقیه یک بحث کلانی و مبتنی بر مبانی اصول کلانی دینی است.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه دومین مسئله شورای نگهبان است، افزود: در مبانی دینی ما آمده‌است که امیرالمؤمنین(ع) به مالک اشتر نامه می‌نویسد که ‌«ای مالک با علما و فقها مشورت کن و خودسرانه کاری را انجام نده.» بنابراین نظام مردم سالاری ما مبتنی بر این قوانین است. او ادامه داد: سومین چیزی که بر نمی‌تابند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که چرا در کنار ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود دارد؛ چراکه سپاه در مقابل زیاده‌خواهی استکبار جهانی ایستاده‌است.

ما پای شعار خود ایستاده ایم سپاه

محمودی یادآورشد: بالاترین کتابی که در دنیا به زبان‌های متعدد ترجمه شده‌است کتاب سلمان رشدی بود که علیه اسلام و انقلاب نوشته‌شد؛ اما با فتوای تاریخی حضرت امام (ره) رو‌به‌رو شد و اکنون هم به قرآن، ارزش‌های دینی، پیامبران الهی و مرجعیت توهین می‌کنند. مسلمانان به پیامبر خود و ارزش‌های دینی خود حساس هستند. امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که در این ایام منفعلانه برخورد نکنیم؛ دولت، مردم و مسئولان نظام انقلابی در مقابل آن‌ها ایستاده‌اند و دشمنان باید بدانند که وقتی شعار می‌دهیم پای آن ایستاده‌ایم.

نماز باید همیشه در صدر اولویت‌ها قرار گیرد

او ادامه داد: اولین و آخرین خواسته‌های الهی در تقوا حاصل می‌شود؛ بیست‌و‌نهمین اجلاسیه نماز در این ایام برگزار شد و رهبر معظم انقلاب پیامی در این باره دادند که اشاره به این فریضه دینی داشت. محمودی افزود: یکی از مصادیق تقوا نماز است و نماز در قرآن مجید اهمیت بسیار زیادی دارد؛ به طوری که اگر نماز باشد مسائل دیگر هم خود‌به‌خود حل خواهدشد.

امام جمعه موقت اصفهان خاطرنشان کرد: نباید دست روی معلول بگذاریم؛ چرا که علت مهم‌تر است و تقدم علت بر معلول، تقدم حکمی است؛ نماز هم تأثیر ایجابی و هم سلبی دارد؛ به صورتی که انجام وظیفه به اوامر الهی انسان را از فحشا و منکر جدا می‌کند. او با اشاره به اینکه در قیامت بهشتیان از جهنمیان می‌پرسند برای چه مجرم و جهنمی شدید، افزود: جهنمیان چهار پاسخ به بهشتیان می‌دهند که در اولین می‌گویند، در بین این همه دستورات دینی ما اهل نماز نبودیم و ارتباط ما با خداوند قطع بود و فاصله گرفته‌بودیم و دچار گناه شدیم.

محمودی تأکید کرد: نماز مسئله مهمی است که مسئولان محترم باتوجه به بیانیه رهبر معظم انقلاب در اجلاسیه اخیر نماز، باید در این حوزه همت کنند که یکی از مصادیق آن نماز جمعه است و نماز باید همیشه در صدر اولویت‌ها قرار گیرد.

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × پنج =