افتتاح پروژه‌های 166میلیارد تومانی در منطقه 6 شهر اصفهان

روز گذشته پروژه‌های منطقه 6 اصفهان و مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد در قالب دهمین برنامه «به احترام مردم اصفهان» با حضور شهردار اصفهان، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری به بهره‌برداری رسید.

تاریخ انتشار: 00:01 - سه شنبه 1401/11/18
مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
افتتاح پروژه‌های 166میلیارد تومانی در منطقه 6 شهر اصفهان

روز گذشته پروژه‌های منطقه 6 اصفهان و مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد در قالب دهمین برنامه «به احترام مردم اصفهان» با حضور شهردار اصفهان، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری به بهره‌برداری رسید. این پروژه‌ها شامل تقاطع غیرهمسطح شهرک شهید کشوری، مجموعه سالن‌های نمایشی جنـوب شهر، مجموعه ورزشی «بابافولاد» و دیگر پروژه‌های عمرانی با اعتباری معادل ۱۶۶میلیارد و ۵۲۵میلیون تومان است.

اصلاح هندسی تقاطع‌ها و روان‌سازی عبـور و مرور، عملیات زیرسازی و آسفالت معابر، پروژه‌های مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد و گلستان شهدا، پیاده‌روسازی و مناسب‌سازی پیاده‌روها، توسعه و اجرای فضای سبز، سامان‌دهی مسیر بی‌آرتی تقاطع فرایبورگ و ایستگاه‌های اتوبوس، ایمن‌سازی معابر، روشنایی و نورپردازی و زیباسازی، همچنین آمفی تئاتر پارک پردیس هنر از دیگر پروژه‌هایی است که به بهره‌برداری رسید.

مشکل اسکان کارتن‌خواب‌های اصفهان به صورت زیربنایی رفع می‌شود / منطقه 6 

شهردار اصفهان با اشاره به افتتاح پروژه مجموعه توانمندسازی باغ فدک ویژه کارتن‌خواب‌های شهر اصفهان، گفت: با افتتاح این مجموعه مجهز، مشکل اسکان کارتن‌خواب‌های شهر به‌صورت زیربنایی رفع می‌شود. علی قاسم‌زاده اظهار کرد: در ایام‌الله دهه فجر بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و ورزشی برنامه‌ریزی شده است. در این راستا امروز نیز شاهد افتتاح پروژه‌های منطقه 6 و مجموعه فرهنگی مذهبی تخت‌فولاد بودیم.

او با اشاره به وجود تنوع در پروژه‌های افتتاح‌شده به‌عنوان یک شاخصه مهم گفت: پروژه‌هایی که امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت شامل طرح‌های ورزشی، عمرانی، فرهنگی و هنری بود که از نگاه جامعی حکایت دارد که باید به اتفاقات و نیازهای شهر داشته باشیم. شهردار اصفهان تصریح کرد: امروز در مجموع ۱۶۶میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان برای افتتاح پروژه‌های منطقه 6 شهرداری اصفهان هزینه شده که بخشی از آن در راستای رفع مشکلات مردم اجرایی شده است و از آن جمله می‌توان به افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح شهیدکشوری اشاره کرد.

او تأکید کرد: پروژه تقاطع غیرهمسطح شهیدکشوری در راستای پاسخ مثبت به مطالبات مردم ساکن در شهرک شهیدکشوری انجام شد که در طول یک‌سال گذشته به‌طور مکرر جهت اجرای این پروژه به شهرداری مراجعه می‌کردند و بنا به دلایل مختلف اجرای آن معطل مانده بود؛ اما امروز به همت مدیران شهری این معضل رفع شد.

قاسم‌زاده خاطرنشان کرد: از دیگر پروژه‌های شاخصی که امروز در منطقـه6 افتتاح شد، مجموعه سالن‌های نمایشی پردیس هنر بود که برای پاسخ مثبت به یک نیاز قدیمی در عرصه هنرهای نمایشی و تئاتر شهر اصفهان انجام شد و اینسالن‌ها می‌تواند هدیه‌ای بسیار ارزشمند برای هنرمندان اصفهان، خاصه هنرهای نمایشی باشد.

او با اشاره به افتتاح پروژه مجموعه توانمندسازی باغ فدک ویژه کارتن‌خواب‌های شهر اصفهان با حضور مسئولان کشوری گفت: پروژه مجموعه توانـمنـدسازی باغ فـدک در راستای پاسخ اساسی به یکی از نیازهای شهر، یعنی اسکان کارتن‌خواب‌ها انجام شده است. شهردار اصفهان ادامه داد: همه از حضور کارتن‌خواب‌ها در سطح شهر رنج می‌بریم؛ از این رو با تلاش‌های ‌انجام‌شده، هماهنگی و تعامل ایجادشده بین‌دستگاهی در ایام‌الله دهه فجر شاهد افتتاح محل مناسب و مجهز برای اسکان کارتن‌خواب‌ها هستیم.

او با بیان اینکه مجموعه توانمندسازی باغ فدک با تعـامل صورت‌گرفته بین شهرداری اصفهان، استانداری، بهزیستی و سپاه پاسداران راه‌اندازی شده است، افزود: با افتتاح این مجموعـه مجهز، مشکل اسکان کارتن‌خواب‌های شهر به صورت زیربنایی رفع می‌شود. بنابراین امیدواریم این ناهنجاری از چهره شهر اصفهان رخت بربندد.

رفع مشکلات شهرک شهید کشوری با رایزنی امرای ارتش و استانداری / منطقه 6

قاسم‌زاده با اشاره به درخواست عده‌ای از ساکنان شهرک شهیدکشوری و مشکلی که در زمینه ساخت مسکن‌ها با بنیاد تعاون ارتش پس از گذشت ۲۰ سال در این شهرک ایجاد شده بود، گفت: جلسات متعددی بین ارتش جمهوری اسلامی و فرماندهان ارتش، شهرداری و استانداری برای رفع این موضوع برگزار شده است.

او تأکید کرد: پروژه‌ای که شامل مرور زمان شود، ناخودآگاه دچار چنین مشکلاتی می‌شود؛ از این رو پروژه ساخت مسکن توسط بنیاد تعاون ارتش در شهید کشوری نیز به علت طولانی‌شدن زمان و تغییر مدیریت‌ها در شهرداری و ارتش دچار مشکلاتی عدیده‌ای شده که جز با رایزنی و هماهنگی بین‌دستگاهی میان امرای ارتش و استانداری رفع نخواهد شد.

شهردار اصفهان اظهار کرد: رفع مشکلات شهرک شهیدکشوری همت و اراده استانداری، ارتش و شهرداری را می‌طلبد.

اجرای ۲۰۰ برنامه فرهنگی و ورزشی در ایام دهه فجر

مجتبی شاه‌مرادی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان اظهار کرد: در دوره جدید مدیریت شهر تلاش کردیم تا ظرفیت‌های راکد شهر را فعال کنیم. در این راستا امسال در دهه فجر بیش از ۵۰۰ مجموعه مردمی به میدان آمدند تا در برگزاری رویدادهای شهر در دل محله‌ها مشارکت کنند.

او با بیان اینکه ۲۰۰ برنامه مختلف در گوشه‌گوشه شهر به مناسبت دهه فجر از سوی شهرداری در حال برگزاری است، ادامه داد: برگزاری جشن نورباران هر شب در میدان امام حسین (ع)، برگزاری کنسرت با حضور خوانندگان جوان در پنج شب، اتفاقات ورزشی و رویدادهای قرآنی از جمله این برنامه‌هاسـت.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه برای فعال‌کردن ظرفیت‌های شهر تلاش کردیم هر کجا شمعی روشن است پرفروغ شود، تصریح کرد: توسعه سرانه فرهنگی و ورزشی در شهر همواره مدنظر مدیریت شهری بوده و در این راستا در همه افتتاحیه‌ها یک طرح زمین روباز ورزشی وجود داشته که با حمایت مدیران شهری و شورا رخ داده است.

او با بیان اینکه افتتاح مجموعه سالن‌های نمایش جنوب شهر پاسخی به تقاضای جامعه هنری برای افزایش سالن نمایش بوده است، اظهار امیدواری کرد که در آینده سرانه‌ها در حوزه فرهنگی، هنری و ورزشی افزایش یابد. شاه‌مرادی خاطرنشان کرد: سالن‌های نمایشی و پلاتوها یکی از نیازهای جدی شهر اصفهان بود که با مشارکت منطقه 6 این امکان در مجموعه پردیس هنر فراهم شده است؛ بنـابراین امیدواریم شاهد اجرای برنامه‌های خوب فرهنگی در این مجموعه باشیم.

اجرای 98 طرح شاخص در تخت‌فولاد در سال جاری

ابراهیم عمرانی، مدیر مجموعه تاریخی فرهنگی و مذهبی تخت‌فولاد شهرداری اصفهان در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های مجموعه فرهنگی مذهبی تخت‌فولاد اظهار کرد: این مجموعه از نظر جایگاه معنوی بعد از وادی‌السلام، به‌عنوان دومین قبرستان جهان تشیع محسوب می‌شود. او با بیان اینکه شهر به اخلاق و معنویت نیاز دارد و تخت‌فولاد می‌تواند به‌عنوان قلب اصفهان این پیام معنوی را تزریق کند، ادامه داد: این مجموعه با برخورداری از بقعه‌ها و به لحاظ دارابودن جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی، معماری و عناصر آرامگاهی کانون توجه گردشگران نیز به‌شمار می‌رود.

مدیر مجموعه تاریخی فرهنگی و مذهبی تخت‌فولاد شهرداری اصفهان تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی این مجموعه نیز به‌دلیل قرارگرفتن در داخل محله‌های کم‌برخوردار، از حیث تعریف و اجرای پروژه‌های شاخص مورد توجه مدیریت شهری است، در این راستا در این دوره پروژه‌های محله‌محوری در تخت‌فولاد هزینه شده است.

او از تشکیل هیئت اندیشه‌ورز و انجام مطالعات در حوزه تخت‌فولاد خبر داد و افزود: در کمیته عالی تخت‌فولاد پس از تعیین سیاست‌ها مثلثی در سه‌محور دعوت شایسته، میزبانی شایسته و بهره شایسته تعریف و ذیل آن ۱۸ کلان‌پروژه برای تخت‌فولاد تعیین شده که منجر به اجرای ۹۸ اقدام در سال جاری در این مجموعه شد. عمرانی با اشاره به پروژه خانه‌سازی تخت‌فولاد که دارای ۱۶ اقدام است، گفت: همچنین طرح ایجاد اتاق میزبان به‌عنوان یک رویکرد برای راهنمایی زائر و گردشگر در این مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی اجرایی می‌شود.

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت‌فولاد شهرداری اصفهان با بیان اینکه ایجاد زیرساخت گردشگری صوتی از دیگر طرح‌های این مجموعه است، تصریح کرد: راه‌اندازی شش گنجینه موضوع‌محور، ایجاد عکاس خانه، اتاق پیشخوان و موزه اسناد از جمله اقدامات در دستور کار این مجموعه است. عمرانی با بیان اینکه فاز نخست طرح مستندسازی قبور تخت‌فولاد در دست اجراست، خاطرنشان کرد: طرح ایجاد زیرساخت مجازی گردشگری مجموعه تخت‌فولاد تا عید نوروز اجرایی می‌شود؛.

بنابراین مجموعه این اقدامات منجر به حضور زائر و گردشگر در تخت‌فولاد بدون حضور راهنما خواهد شد. او با بیان اینکه در کتابخانه دیجیتال هشت‌هزار سند از تخت‌فولاد بارگذاری شده و همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: مطالعات فاز دوم مستندسازی قبور تخت‌فولاد آغاز شده است و تا خردادماه سال آینده مستندسازی قبور چهار تکیه به پایان می‌رسد.

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت‌فولاد شهرداری اصفهان با اشاره به پروژه ورزشگاه «بابا فولاد» گفت: این ورزشگاه به نام «بابا فولاد» از عرفای قرن دهم نام‌گذاری شده است. مزار این عارف در تخت‌فولاد به دلیل قرارگرفتن در مجموعه مخابرات مهجور واقع شده که در این راستا رایزنی‌هایی برای اینکه بتوانیم در سال آینده دسترسی به مزار این عارف را فراهم کنیم، انجام شده است.

عمرانی افزود: امسال ۱۱ تکیه در تخت‌فولاد مرمت جزئی و اساسی داشته است. این مجموعه به‌دلیل اینکه در بافت تاریخی قرار دارد نیازمند مراقبت دائمی و مستمر است. او تصریح کرد: ایجاد تحول در شب‌های تخت‌فولاد با اجرای پروژه‌های نورپردازی و روشنایی یکی دیگر از اقدامات این مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی است.

پیش‌بینی اجرای پروژه‌های محله‌محور در منطقه ۶

حمیـدرضا فــرهنگ، مـدیر منطقه 6 شهرداری اصفهان نیز در این مراسم اظهار کرد: به‌دنبال اجرای طرح ارتقای کیفیت زندگی در محله‌های محدوده منطقه 6 اصفهان برای سه محله محروم پینارت، دنارت و فیزادان پروژه‌های محله‌محوری در سال آینده پیش‌بینی شده است. او با بیان اینکه در سال جاری نیز پروژه‌های محله‌محور در محدوده تخت‌فولاد و محله احمدیه اجرایی شد، ادامه داد: آزادسازی محله احمدیه جزو پروژه‌های محله‌محوری بود که بودجه خوبی به آن اختصاص داده شد.

همچنین برای تکمیل مجموعه فرهنگی‌مذهبی احمدیه با مساحت بیش از هشت‌هزار متر مربع، سال آینده بودجه خوبی اختصاص می‌یابد. مدیر منطقه 6 شهرداری اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۱۶۶میلیارد تومان برای بیش از ۱۴۰ پروژه کوچک و بزرگ در منطقه هزینه شده است، گفت: از شاخص‌ترین این پروژه‌ها، ورزشگاه «بابا فولاد» به مساحت ۱۲۰۰مترمربع، تقاطع غیرهمسطح شهید کشوری به‌طول ۹۲۰ متر و مجموعه پردیس هنر است که در نوع خود در کشور کم‌نظیر است.

فرهنگ با بیان اینکه بودجه منطقه 6 با ۱. ۱۷۰میلیارد تومان بیشترین رقم بودجه را در بین مناطق پانزده‌گانه شهرداری دارد، خاطرنشان کــرد: ۷۳۰ میلیارد تومان از این بودجه به پروژه‌های عمرانی شامل پروژه‌های آزادسازی اراضی و تملک و همچنین سالن همایش‌های بین‌المللی اصفهان اختصاص دارد و برای سال آینده این بودجه به ۱. ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

او با اشاره به افتتاح مجموعه پردیس هنر گفت: افتتاح دو سال نمایشی« بلک‌باکس» برای اجرای هنرهای نمایشی کار بی‌نظیری در سطح شهر اصفهان است. مدیر منطقه 6 شهرداری اصفهان تصریح کرد: فاز نخست مجموعه پردیس سال ۱۳۹۷ شامل آمفی‌تئاتر روباز با ظرفیت ۳۵۰۰ صندلی افتتاح شد که به مناسبت دهه فجر امسال فاز دوم پردیس هنر شامل دو سالن نمایش با ظرفیت ۱۸۰نفر، اتاق تمرین نمایش، اتاق گریم، همراه با یک گالری هنری در مساحت ۱۱۰۰متر مربع افتتاح می‌شود.

فرهنگ با بیان اینکه این مجموعه هنری با هزینه‌ای بالغ بر ۱۵میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است، خاطرنشان کرد: صندلی‌های سالن‌های نمایش متحرک بوده و امکان چندسویه‌شدن سالن به فراخور نمایش در این سالن‌ها وجود دارد. او اظهار کرد: تجهیزات نور و صوت سالن‌های نمایش از جدیدترین و به‌روزترین تجهیزات نمایشی است و هم‌زمان اجرای دونمایش در مجموعه امکان‌پذیر است.

مدیر منطقه 6 شهرداری اصفهان تأکید کرد: منطقه 6 بیشترین اراضی نظامی را در خود دارد و اجرای پروژه در آن نیازمند مشارکت سایر نهادها و دستگاه‌هاست که تاکنون این مشارکت به نحو مطلوبی انجام شده است.

احداث تقاطع غیرهمسطح شهید کشوری با ۳۳۰میلیارد ریال

ناصر کریمی، رئیس اداره عمران منطقه 6 شهرداری اصفهان، نیــز در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های منطقه 6 و مجموعه فرهنگی، مذهبی و تـاریخـی تخـت‌فـولاد اظهار کرد: تقاطع غیرهمسطح شهید کشوری از پروژه‌های شاخص منطقه 6 شهرداری اصفهان محسوب می‌شود که نقش مهمی در تردد روان خودروها در محدوده بزرگ‌راه شهیدکشوری و مجموعه پل‌های دفاع مقدس دارد.

او با اشاره به مشخصات فنی این پروژه گفت: تقاطع غیرهمسطح شهیدکشوری ۹۲۰متر طول دارد و سطح کل آن ۱۲هزار مترمربع است. رئیس اداره عمران منطقه 6 شهرداری اصفهان با بیان اینکه مساحت سازه پل ۱۶۰۰ مترمربع و طول سازه پل ۱۴۰ متر است، تصریح کرد: شهرداری اصفهان به‌منظور تسهیل در تردد شهروندان برای احداث این تقاطع ۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه کرده است.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ده + دوازده =