22 بهمن امسال مظهر عزت و اتحاد مردم است

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه بیست‌و‌دوم بهمن امسال ان‌شاءاللّه به توفیق الهی مظهر حضور مردم، مظهر عزت مردم، مظهر اعتماد مردم به یکدیگر و مظهر اتحاد ملی است.

تاریخ انتشار: 23:32 - چهارشنبه 1401/11/19
مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
22 بهمن امسال مظهر عزت و اتحاد مردم است

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه بیست‌و‌دوم بهمن امسال ان‌شاءاللّه به توفیق الهی مظهر حضور مردم، مظهر عزت مردم، مظهر اعتماد مردم به یکدیگر و مظهر اتحاد ملی است، گفتند: توصیه‌ام به آحاد مردم عزیز این است که این راهپیمایی و روز بزرگ را مظهر اتحاد ملی و وحدت ملی قرار بدهند. به گزارش ایرنا، همزمان با سالروز حادثه ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ و بیعت تاریخی جمعی از همافران نیروی هوایی با امام‌خمینی(ره) نوزدهم بهمن ۱۳۵۷ در تقویم انقلاب اسلامی ایران روز نیروی هوایی نام گذاری شده است.

در این روز همافران نیروی هوایی ارتش با لباس نظامی و با حضور در مدرسه علوی که محل اقامت امام خمینی (ره) در آن روزها بود، به ایشان احترام نظامی ادا کرده و با او بیعت کردند و به این ترتیب ارتش شاه که با هدف وفاداری به نظام شاهنشاهی شکل گرفته بود، فروپاشید. روز گذشته (چهارشنبه) صدها تن از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش با فرمانده کل قوا دیدار کردند.

۲۲ بهمن یادآور پرشکوه‌ترین روز تاریخ ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با تجلیل از ارتش مؤمن، انقلابی، عزیز، مردمی و پیش‌برنده کارهای بزرگ و شگفت‌آور، حادثه ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ را عاملی مهم و موج‌آفرین در پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن آن سال و همچنان پیش‌قراول و روحیه‌بخش در ۲۲ بهمن‌های سال‌های پس از انقلاب دانستند و با تبیین هدف اصلی دشمن برای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی و از بین بردن آن از طریق ایجاد اختلاف و بی اعتمادی، تأکید کردند: مهم‌ترین وظیفه در مقابل این نقشه پلید، حفظ راهبرد وحدت است و به توفیق الهی ۲۲ بهمن امسال مظهر اتحاد و اعتماد ملی خواهد شد و مردم این پیام را به طور صریح به همه بدخواهان خواهند رساند که تلاش آن‌ها برای ایجاد بی‌اعتمادی و از‌بین‌بردن اتحاد ملی، خنثی شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حادثه ۱۹ بهمن را همچنان پیش‌درآمدی اثرگذار و روحیه‌بخش به مردم برای روز ۲۲ بهمن و نشان‌دادن عظمت و عزت ملت ایران خواندند و گفتند: ۲۲ بهمن، اوج قله حرکت پر افتخار ملت ایران و یادآور پر شکوه‌ترین روز تاریخ ملت ایران است؛ چرا که مردم در این روز عزت، عظمت و قدرت خود را به دست آوردند.

لازمه حیات انقلاب، توجه به رفع نیازهاست

ایشان با تأکید بر اینکه ۲۲ بهمن همچنانکه تاکنون زنده نگه داشته شده، باید در آینده نیز زنده نگه داشته شود، افزودند: انقلاب زنده، انقلابی است که پیرایه‌ها و آرایش‌های خود را زنده نگه دارد و در هر دوره، با شناخت نیازها و خطرات، آن نیازها را برطرف و خطرات را خنثی کند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای علت شکست یا بازگشت دیکتاتوری‌های سخت و تلخ در انقلاب‌های بزرگ جهان مانند انقلاب فرانسه و شوروی را غفلت از نیازها و خطرات اصلی و مشغول شدن به مسائل و دعواهای شخصی دانستند و خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامی خود را از این آفات مصون نگه داشت.

البته ما هم مشکلاتی داشتیم و همت‌ها و تشخیص‌ها در دولت‌های مختلف یکسان نبود؛ اما حرکت کلی، حرکت به سمت قله و پیشرفت مادی و معنوی بود. ایشان با اشاره به ابتکار، پیشرفت، دست پُر و منطق قوی ملت ایران در عرصه‌های گوناگون، به حضور برجسته جوانان دهه هشتادی در مراسم اعتکاف امسال به عنوان نمونه‌ای از رشد ملی پرداختند و گفتند: دیدید که چقدر راجع به دهه هشتادی‌ها لطیفه‌های مسخره‌آمیز تولید کردند اما در آمارها و گزارش‌های اعتکاف امسال بیان شد که جمع زیادی از آن‌ها، دهه هشتادی‌ها بودند.

رهبر انقلاب لازمه حیات و پویایی انقلاب را توجه به رفع نیازها دانستند و با تمرکز و تأکید بر یک نیاز اساسی و مهم یعنی «اتحاد ملی» گفتند: اتحاد ملی نقش بسیار مهمی در پیروزی و پیشرفت انقلاب داشت و سدّ و دیواره‌ای محکم و سر به فلک‌کشیده در برابر دشمن است که باید امروز هر چه ممکن است این وحدت افزایش پیدا کند.

ایشان، نقشه و هدف واضح دشمن علیه نظام اسلامی را به زانو درآوردن انقلاب خواندند و گفتند: البته آن‌ها خلاف این را می‌گویند؛ همچنان‌که حدود ۱۵ سال قبل رئیس‌جمهور وقت آمریکا صریحا در نامه‌ای به من نوشت که ما قصد تغییر نظام شما را نداریم؛ ولی ما همان زمان گزارش‌هایی داشتیم که در مراکز خود در حال طراحی برای از بین بردن جمهوری اسلامی بودند.

 

22 بهمن امسال مظهر عزت و اتحاد مردم است - اصفهان زیبا

باج‌ندادن به عنوان یک باور دینی است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بیان علت تلاش‌های بدخواهان برای از بین بردن جمهوری اسلامی گفتند: جمهوری اسلامی، این منطقه مهم، راهبردی و پر‌منفعت را از دست آن‌ها خارج کرده و علاوه بر آن، ندای استقلال و باج‌ندادن را نه‌فقط به عنوان یک مسئله سیاسی بلکه به عنوان یک باور و ایمان دینی بلند کرده است. رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ممکن است برخی کشورهای دیگر نیز خواهان سیاست استقلال از آمریکا باشند.

اما این سیاست با داد‌و‌ستد، گفت‌وگو، نشستن پشت میز مذاکره و احیانا پرداخت زیرمیزی به افراد مؤثر عوض می‌شود، همچنان‌که نمونه‌های آن را در دنیا می‌بینید اما استقلال و باج‌ندادن جمهوری اسلامی، برخاسته از ایمان و تأکید قرآن به اعتماد نکردن به مستکبران، و غیرقابل خرید و فروش است و کسی که حاضر به عبور از این عقیده ایمانی باشد ،صلاحیت اشتغال در نظام جمهوری اسلامی را از دست می‌دهد.

ایشان در بیان علت دشمنی‌ها، به تبیین راهبرد تحقق این هدف پرداختند و گفتند: راهبرد آن‌ها «ایجاد اختلاف» است؛ زیرا در این صورت، امید به آینده از بین خواهد رفت. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: ایجاد بدبینی میان دسته‌جات سیاسی، بی‌اعتمادی مردم به یکدیگر و به حکومت، و ایجاد بدبینی بین سازمان‌ها، جزو راهبردهای تحقق اهداف بدخواهان ایران است.

ایشان خاطرنشان کردند: اختلاف‌هایی قهرا وجود دارد؛ اما نباید آن‌ها را به گسل تبدیل کرد؛ همچنان‌که یک وقت مسئله زن را مطرح می‌کنند یک وقت مسئله شیعه و سنی، و زمان دیگر مسئله اختلاف نسلی را. رهبر انقلاب مهم‌ترین تاکتیک برای گسترش اختلاف را دروغ‌پردازی و شایعه‌سازی دانستند و تأکید کردند: وقتی دشمن، وحدت ملی را آماج حملات خود قرار داده باید با حفظ این اتحاد و وحدت، نگذاریم در خواسته پلید خود پیروز شود.

پیام ۱۹ بهمن ۵۷ نشان‌دادن ترکیب ارتش آینده انقلاب بود

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه اختلاف‌نظر و اختلاف سیاسی به طور طبیعی اشکالی ندارد، افزودند: اما این اختلاف‌ها نباید به زد‌و‌خورد و تهمت زنی و افترا به یکدیگر منتهی شود و در مقابل راهبرد دشمن، همه باید راهبرد وحدت را اتخاذ کنیم. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درخصوص حادثه ۱۹ بهمن ۵۷ گفتند: انتشار تصویر بیعت همافران با امام بزرگوار درآن روز، تغییری اساسی در اوضاع ایجاد کرد.

چرا که تنها ابزار رژیم حقیر و ظالم پهلوی برای سرکوب مردم، ارتش بود اما مردم و انقلابیون با دیدن هم‌جهتی ارتش با انقلاب روحیه گرفتند و در مقابل سران رژیم و پشتیبانان آمریکایی آن، شکست روحی مهمی خوردند. ایشان مهم‌ترین پیام ۱۹ بهمن ۵۷ را نشان دادن ترکیب ارتش آینده انقلاب خواندند و گفتند: حضور همافران در مدرسه علوی که هر روز هزاران نفر از مردم برای بیعت با امام به آنجا می‌آمدند، نشان داد که ارتش آینده، ارتشی مردمی، انقلابی، مؤمن، مقید به نظم و خطرپذیر است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: خطرپذیری جوانان ارتشی در مقابل متجاوزان آن روز یعنی رژیم آمریکا و عوامل پهلوی، آن هم در شرایطی که هنوز سرنوشت انقلاب معلوم نبود، در سال‌های متمادی پس از انقلاب نیز ادامه یافت و ارتش در مقابل همه متجاوزان سینه سپر کرد. ایشان، تصویر امام در روز ۱۹ بهمن را تصویر و مظهر قدرت، عزت، ایمان تزلزل‌ناپذیر، مستحکم همچون قله دماوند و در عین حال همراه با نگاه مهربانانه و پدرانه به جوان‌های متعلق به ارتش دوران پادشاهی دانستند و خاطرنشان کردند: ارتش در کنار مردم ایستاد و انقلابی ماند که این انقلابی بودن مسئله مهمی است.

زیرا بعضی‌ها انقلابی می‌شوند ولی انقلابی نمی‌مانند؛ اما ارتش جمهوری اسلامی امروز به مراتب انقلابی‌تر، مؤمن‌تر و خالص‌تر از روزهای اول است و هر جا لازم بوده با جوانمردی و از خودگذشتگی در کنار مردم نقش‌آفرینی، و برای دفاع از کشور ایستادگی کرده است.

مقایسه ارتش امروز با ارتش دوران پهلوی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقایسه ارتش امروز با ارتش دوران پهلوی را نشان‌دهنده قدرت و توانایی انقلاب برای تحقق کارهای بزرگ خواندند و با برشمردن نمونه‌هایی همچون متلاشی‌شدن چندساعته ارتش پر طمطراق و پر ادعای رضاخانی در مقابل تهاجم شهریور ۱۳۲۰، یا همدستی ارتش محمدرضا با جاسوس‌های آمریکایی و انگلیسی در ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ علیه دولت ملی و مردم گفتند: ارتش در آن دوره به حدی بی‌هویت، توسر‌ی‌خور و زیر یوغ بیگانگان بود که یک تیمسار ارتش جرئت حرف زدن در مقابل یک افسر جزء آمریکایی را نداشت.

ایشان ارتش امروز را نماد استقلال و استحکام و مورد اعتماد و عزیز در بین مردم و مسئولان خواندند و افزودند: امروز ارتش با مردم و در کنار مردم و جزو مردم است و اگر در گذشته حتی حق دست‌زدن به قطعه هواپیمای خریداری شده از آمریکایی‌ها را نداشت امروز با وجود تحریم، خودش سازنده و مبتکر هواپیما و رقم‌زننده کارهای شگفت‌آورو بزرگ و عزت‌آفرین برای مردم است که نمونه آن دیروز نمایش داده شد.

رهبر انقلاب، نتیجه معنوی این تلاش‌ها را دستیابی به بالاترین ارزش یعنی محبوب‌شدن نزد پروردگار دانستند و خطاب به ارتشیان گفتند: عزیزان افتخار کنید که جزو ارتش جمهوری اسلامی هستید. هم ملت و هم مسئولان قدر ارتش را می‌دانند و شما نیز با تقویت نقاط قوت و برطرف‌کردن نقاط ضعف سازمان، قدردان خود باشید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان سخنانشان با ابراز همدردی با مردم مصیبت‌زده از زلزله اخیر در سوریه و ترکیه و طلب رحمت برای جان‌باختگان، گفتند: مسئولان کشور ما نیز بحمدالله کمک‌هایی کرده و باز هم خواهند کرد. در ابتدای این دیدار، امیر سرتیپ خلبان واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش، گزارشی از تولیدات امیدآفرین و اقدمات اثربخش این نیرو در بخش‌های مختلف علمی و دانش‌بنیان، ساخت تجهیزات، آمادگی‌های رزمی، آموزش، سازندگی و امداد بیان کرد.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 1 =