اسطوره‌ای از جنس پولاد سرد

ویژه‌برنامه سپاس اسطوره در سالن اجتماعات ورزشگاه ابرار میزبان سید مرتضی سیف‌زاده، پیش‌کسوت وزنه‌برداری اصفهان و جمعی از پیش‌کسوتان ورزشی استان بود.

تاریخ انتشار: 11:45 - یکشنبه 1401/12/7
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
اسطوره‌ای از جنس پولاد سرد

ویژه‌برنامه سپاس اسطوره که هر بار به بزرگداشت یکی از چهره‌های شاخص ورزش اختصاص دارد، در اولین روز از هفته جاری در سالن اجتماعات ورزشگاه ابرار میزبان سید مرتضی سیف‌زاده، پیش‌کسوت وزنه‌برداری و جمعی از پیش‌کسوتان ورزشی استان بود.

احسان بعیدی، معاون ورزش و تفریح سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تأکید کرد: زمانی که من و بسیاری از هم‌نسلانم به دنیا آمدیم، استاد سیف‌زاده ورزش قهرمانی را کنار گذاشته بود؛ اما کارهای بزرگی که او کرده، تا امروز به یادگار مانده است.

بعیدی با بیان اینکه قرن بیستم شروع فعالیت ورزش حرفه‌ای در دنیا و ایران بوده است، تصریح کرد: رشته‌های ریشه‌داری مانند کشتی و وزنه‌برداری در ورزش ایران از سابقه طولانی برخوردار ند و آنچه وزنه‌برداری اصفهان را به موقعیت کنونی رسانده، تلاش و مساعی افرادی چون استکی و سیف زاده بوده است.

او بیان داشت: عظمت کارهایی که در ورزش انجام‌شده، نوشته‌نشده و به تصویر درنیامده است؛ اما اگر چنین فعالیت‌هایی انجام‌نشده بود، وزنه‌برداری ما شرایط فعلی را تجربه نمی‌کرد.

بعیدی افزود: نام سیف‌زاده بر تارک وزنه‌برداری اصفهان حک‌شده و این اتفاق به‌واسطه چند دهه تلاش او برای رشد و توسعه و نمو این رشته بوده است.

امید سالدورگر، سرپرست هیئت وزنه‌برداری، از معاونت ورزش بابت برگزاری این برنامه تشکر کرد و گفت: صحبت درباره سیف‌زاده و کارهایی که او کرده، در شرح نمی‌گنجد و با توجه به زحماتی که او متحمل شده، به نام پدر وزنه‌برداری اصفهان نمی‌شناسند. او ابراز امیدواری کرد جامعه وزنه‌برداری استان با همدلی بیشتر گرد هم بیایند.

جواد محمدی، مدیرکل ورزش و جوانان نیز سخنران ویژه این مراسم بود که با تبریک اعیاد شعبانیه، حضرت ابوالفضل(ع) را الگویی برای جوانمردی و پهلوانی معرفی کرد. او با بیان اینکه استاد سیف‌زاده، عمر بابرکتش را صرف خدمت خالصانه به ورزش کرده است، اظهار کرد: طی دیداری که با ذاکر اصفهانی، استاندار سابق داشتم، او از پیگیری‌های زیاد سیف‌زاده برای احداث خانه وزنه‌برداری به نیکی یاد کرد.

محمدی ادامه داد: پیش‌تر بناهای ورزشی زیادی ساخته‌شده و در آینده هم ساخته خواهد شد. اما آنچه خانه وزنه‌برداری اصفهان را متمایز می‌کند، پیگیری و همت سیف‌زاده برای احداث این مجموعه است. او با اشاره به تلاش‌های سیف‌زاده برای وزنه‌برداری استان بیان داشت: تنها مدال المپیکی در رشته وزنه‌برداری به‌دست‌آمده و پرورش سهراب مرادی و سهراب مرادی‌های دیگر در ورزش اصفهان، مدیون زحمات افرادی چون سیف‌زاده است.

متولی ورزش استان با خواندن یک بیت شعر سخنانش را به پایان برد: نام نیکو گر بماند ز آدمی/ به کزو ماند سرای زر نگار.حسین مقامی، سرپرست دبیرکلی فدراسیون وزنه‌برداری به‌صورت تلفنی برای دقایقی مهمان این برنامه شد. او با بیان اینکه مرتضی سیف‌زاده، یکی از مفاخر وزنه‌برداری اصفهان است، تأکید کرد: باید قدر چنین افرادی بیشتر دانسته شود.

او افزود: وزنه‌برداری اصفهان از گذشته با نام‌های بزرگی عجین بوده و امیدوار هستیم همچنان پرقدرت باقی بماند.مرتضی سیف‌زاده نیز که این برنامه به جهت بزرگداشت او برپا شده بود، با ابراز تشکر از برگزاری این مراسم گفت: لایق این‌همه محبت نیستم و هر کاری کرده‌ام، به عشق مردم بوده است و خدا را شاکرم که مدت‌ها خدمتگزار ورزش بوده‌ام.

در ادامه، فیلمی از سیف‌زاده پخش شد. او به‌مرور زندگی‌اش از کودکی تا دوران قهرمانی و مربیگری و داوری پرداخت.سیف‌زاده با بیان اینکه سلیقه‌ها متفاوت است، اما هدف یکی است، از جامعه وزنه‌برداری درخواست کرد نفاق و اختلاف‌ها را کنار گذاشته و تلاش کنند این رشته را به جایگاهی که لیاقت آن را دارد، برسانند.

 

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × چهار =