گروهی به رنگ قوتبال

گروه هشتم جام جهانی 2022 قطر با حضور اروگوئه و پرتغال، در کنار کره جنوبی و غنا برای فوتبال دوستان با رنگ و بوی خاصی همراه است. دو تیم بزرگ این گروه با اینکه شاید جز مدعیان اصلی فتح جام نباشند، اما همیشه برای علاقمندان به فوتبال به شکلی خاص محبوب بوده اند و خاطرات تلخ و شیرین بسیاری را به یادگار گذاشته اند. این گروه البته کمی‌ نیز آمیخته به فضای انتقام است و تیم‌های این گروه می‌توانند نبرد انتقامی در مقابل یکدیگر داشته باشند. در ادامه مروری بر وضعیت تیم‌های حاضر در این گروه خواهیم داشت:

تاریخ انتشار: 20:29 - یکشنبه 1401/08/29
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
گروهی به رنگ قوتبال

پرتغال به دنبال تکمیل ویترین افتخارات خود

تیم ملی پرتغال پس از فتح یورو 2016 و لیگ ملت‌های 2019، سعی دارد با قهرمانی در جام جهانی 2022 قطر ویترین افتخارات خود را کامل کنند. شاگردان فرناندو سانوس در 9 دیدار اخیر خود تنها یک مرتبه شکست خورده اند و با سبک بازی مخصوص به خودشان به دنبال پیروزی در مسابقات هستند.
سبک تدافعی آن‌ها با تکیه بر بازی سرعتی و فشار بر دفاع حریف در یک سوم پایانی زمین که دو قهرمانی بسیار مهم را برای سلسائو اروپا به همراه داشته است؛ تاکنون به خوبی جواب داده و نتایج آن را می‌توان در بازی‌های اخیر این تیم نیز مشاهده کرد. تیم ملی پرتغال دوران آماده سازی خوبی را در ماه‌های اخیر پشت سرگذاشته است و آن‌ها سعی دارند در آخرین جام جهانی کریستیانو رونالدو به نتیجه خوبی همراه با او دست پیدا کنند.
روبن دیاژ، ژوآئو کانسلو، برونو فرناندز، رافائل لیائو و ژوائو فلیکس از بازیکنان نام آشنای ترکیب پرتغال هستند که در کنار بازیکنان با تجربه ای همچون رونالدو، پپه و پاتریسیو می‌توانند بار دیگر پرتغال را به موفقیت برسانند. دیگو ژوتا بزرگترین غایب تیم پرتغال در جام جهانی قطر است.
او به واسطه مصدومیتی که در تیم لیورپول برایش ایجاد شد جام جهانی را از دست داد تا یکی از مهره‌های مهم و تاثیر گذار خط حمله پرتغال در این جام از خانه نظاره گر جام جهانی باشد. شاگردان فرناندو سانتوس باید در نخستین دیدار خود با غنا دیدار کنند که می‌تواند شروع مناسبی جهت افزایش آمادگی آن‌ها برای ادامه جام باشد
.
                                         پرتغال به دنبال فتح جام جهانی - اصفهان زیبا

اروگوئه، آماده برای پایانی خوش

ترکیب تیم ملی اروگوئه در این جام جهانی را بازیکنانی با تجربه که آخرین جام جهانی خود را تجربه می‌کنند؛ در کنار بازیکنان جوانی که در اوج آمادگی خود به سر می‌برند تشکیل داده است. بازیکنان با تجربه ای همچون لوئیز سوارز، ادینسون کاوانی و دیگو گودین همراه جوانانی مانند فدریکو والورده و داروین نونیز باعث ایجاد ترکیبی پرقدرت شده اند. اروگوئه در جام جهانی گذشته نیز با پرتغال روبرو شد و توانست در مرحله یک هشتم نهایی آن‌ها را شکست دهد.
اما در نهایت در مرحله یک چهارم نهایی از دور رقابت‌ها حذف شدند. آمادگی ستارگان این تیم در مسابقات باشگاهی و نیز نتایج دیدار‌های اخیرشان بیانگر این است که یکی از آماده ترین تیم‌های تاریخ اروگوئه پای به این مسابقات خواهد گذاشت. آن‌ها پس از برزیل و آرژانتین به عنوان سومین تیم از منطقه آمریکا جنوبی به جام جهانی قطر راه پیدا کردند.
دوست داران تیم ملی این کشور با توجه به شرایط بسیار مطلوب این تیم، امیدهای بسیاری برای درج سومین ستاره بر لباس این تیم دارند. تیم دیگو آلونسو با توجه به مهاجمان خطرناکی که در ترکیب خود دارد در یک سوم پایانی زمین بسیار تهدید آمیز عمل کرده و دروازبانان تیم‌های حریف باید خود را آماده حملات مهاجمان سطح اول این تیم کنند. تیم ملی اروگوئه در بازی نخست خود با تیم کره جنوبی بازی خواهد کرد و باید نظاره گر شروع این تیم قدرتمند در جام جهانی 2022 قطر باشیم.

کره جنوبی، به دنبال امید صعود

با حضور پرتغال و اروگوئه شاید امید چندانی برای تیم‌های دیگر این گروه نباشد؛ اما شاگردان پائولو بنتو در تیم ملی کره جنوبی ثابت کرده اند که در برابر هیچ حریفی به سادگی شکست را نمی‌پذیرند. سون هیونگ مین و هوانگ هی چان دو ستاره نام آشنای ترکیب ببرهای آسیایی هستند که در سطح اول فوتبال اروپا در چند سال اخیر نمایش‌های قابل توجهی از خود ثبت کرده اند.
کره جنوبی مسیر دشواری را برای صعود به جام جهانی سپری نکرد و در گروه نخست انتخابی جام جهانی در قاره آسیا همراه تیم ملی کشورمان حضور داشت که در نهایت به عنوان تیم دوم گروه مجوز حضور در رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر را کسب کرد.
گرچه آن‌ها در بخش تهاجمی ‌بسیار توانا هستند و برای بسیاری از تیم‌ها می‌توانند ‌دردسر ساز شوند؛ اما دفاع نقطه ضعف بزرگ آن‌ها است. این موضوع چه در مسابقات انتخابی و نیز در دیدارهای تدارکاتی این تیم به وضوح مشخص بوده است و باید صبر کنیم اقدامات پائولو بنتو را درباره این موضوع مشاهده کنیم. تیم ملی کره جنوبی در نخستین دیدار خود باید به مصاف اروگوئه برود که قطعا مسابقه دشواری برا ی آن‌ها خواهد بود.

غنا، سعی در شگفتی سازی مقابل مدعیان

همانطور که گفته شد به دلیل اختلاف سطح میان دو قدرت اصلی این گروه و تیم‌های غنا و کره جنوبی، تشخیص دو تیم صعود کننده این گروه آنچنان دشوار نیست؛ اما تیم ملی غنا در گذشته نیز نشان داده است که توانایی حذف تیم‌های قدرتمند را خواهد داشت. در جام جهانی 2010 بهترین نسل فوتبال غنا در آستانه تاریخ سازی قرار داشت و توانسته بود در آن جام در برابر تیم‌های بزرگی به پیروزی دست یابد.
گرچه در نهایت با خطای هند سوارز و شکست در ضربات پنالتی از آن جام حذف شدند اما به همگان اثبات کردند که نباید به سادگی از نام آن‌ها عبور کرد. آندره آیو، توماس پارتی و اینیاکه ویلیامز، بازیکنی که به تازگی انتخاب کرده است برای تیم ملی غنا به میدان برود از مهم ترین نام‌ها در لیست تیم ملی این کشور برای جام جهانی 2022 قطر هستند.
تیم ملی غنا برای دریافت مجوز حضور در جام جهانی قطر، تیم ملی نیجریه را به سختی و تنها به واسطه قانون گل زده در خانه حریف حذف کرد و به جای این تیم در بین 32 تیم این رقابت‌ها حضور یافت. غنا در ماه های اخیر روند خوبی را تجربه نکرده است و در دیدار های اخیرشان پیروزی خاصی به دست نیاورده است که می تواند برای طرفداران تیم ملی این کشور نگران کننده باشد. تیم ملی غنا در بازی اول خود با تیم قدرتمند پرتغال بازی خواهد داشت و آن‌ها امیدوار هستند تا جام را با ایجاد یک شگفتی شروع کنند.

برنامه دیدار‌های گروه هشتم رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر:

3 آذر اروگوئه- کره جنوبی ساعت 16:30 ورشگاه اجوکیشن سیتی
3 آذر  پرتغال – غنا ساعت 19:30 ورزشگاه 974
7 آذر کره جنوبی- غنا ساعت 16:30 ورزشگاه اجوکیشن سیتی
7 آذر پرتغال- اروگوئه ساعت 22:30 ورزگشاه لوسیل
11 آذر غنا- اروگوئه  ساعت 18:30 ورزشگاه الجنوب
11 آذر پرتغال- کره جنوبی  ساعت 18:30 ورزشگاه اجوکیشن سیتی
برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده − پانزده =