سمینار آموزشی متاورس و کابردهای آن برگزار می شود

سازمان فاوا شهرداری اصفهان سمیناری با عنوان متاورس در روز شنبه مورخ 13 اسفندماه از ساعت 14:30 الی 18 در سالن همایش کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار می کند.

تاریخ انتشار: 00:30 - شنبه 1401/12/13
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
سمینار آموزشی متاورس و کابردهای آن برگزار می شود

سازمان فاوا شهرداری اصفهان با همکاری خانه نوآوری اصفهان، شرکت سرمایه گذاری جسورانه هدهد، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و دانشگاه ها در روز شنبه مورخ 13 اسفندماه از ساعت 14:30 الی 18 در سالن همایش کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان سمیناری با عنوان متاورس و کاربردهای آن برگزار می کند.

متاورس پدیده ای نوظهور است که با وجود بیش از چند دهه قدمت این واژه، به تازگی مفهومی عملیاتی به خود گرفته که به گفته کارشناسان قرار است تحولی عظیم در نحوه زندگی ما ایجاد کند. متاورس، همگرایی زندگی فیزیکی و دیجیتالی ما می‌باشد که با پیشرفت در اتصال به اینترنت و بلاک چین ایجاد شده است؛ این نقطه‌ی اوج تمام رویاپردازی‌های علمی تخیلی انسان‌هاست.

در حال حاضر متاورس به عنوان یک جهان مجازی قلمداد می‌شود که تمامی جنبه‌های فناوری‌های دیجیتال شامل ویدیو کنفرانس، بازی‌های ویدیویی، فروش محصولات و خدمات (تجارت الکترونیک)، واقعیت مجازی، رسانه‌های اجتماعی، آموزش و پخش‌های زنده را با هم ترکیب می‌کند.

برای مثال، دادگاهی در کلمبیا به‌تازگی یک جلسه محاکمه خود را در متاورس برگزار کرده است. این جلسه دو ساعت به طول انجامیده است و شرکت‌کنندگان نیز در یک دادگاه مجازی با آواتار خود حاضر شده‌اند. میزبان این جلسه پلتفرم «Horizon Workrooms» شرکت مِتا بوده و یکی از اولین دادگاه‌های جهان محسوب می‌شود که در متاورس برگزار شده است.

البته متأسفانه در بستر این فناوری همچون بسیاری از حوزه‌های نوظهور افرادی هستند که با سوء استفاده از ناآگاهی مردم و ناشناخته بودن فناوری، به کلاه‌برداری پرداخته و مردم را نسبت به موضوعات و فناوری‌های جدید بدبین می‌نمایند.

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان به عنوان متولی حوزه فناوری اطلاعات در این شهرداری و با توجه به مسؤولیت اجتماعی که برای خویش قایل است، در نظر دارد با همکاری خانه نوآوری اصفهان، شرکت سرمایه گذاری جسورانه هدهد و دانشگاه‌ها سمیناری جهت آشنایی عامه مردم با مفهوم بلاکچین، وب3، رمزارز، متاورس و NFT در روز شنبه مورخ سیزدهم اسفندماه سال جاری از ساعت 14:30 تا 18 در محل سالن همایش کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان واقع در خیابان باغ گلدسته برگزار نمايد. اطلاعات بیشتر و لینک ثبت نام رایگان این سمینار در آدرس ict.isfahan.ir/metaverse موجود می باشد. لازم به ذکر است که در پایان گواهی نامه رسمی شرکت در این سمینار برای شرکت کنندگان صادر خواهد شد.

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 − نوزده =